Хто винен і що робити з пошкодженими файлами Adobe Illustrator?

Доброго часу всім!

Вчора вас відвідало натхнення, ви півночі малювали новий проект в програмі Adobe Illustrator, а сьогодні файл просто перестав відкриватися? ? Прикро! Ніколи такого не було і ось знову! Тим більше, що залишалося доробити всього лише пару штрихів ...

Не знаю, втішить вас це чи ні, але н е ви перший, не ви останній, з проблемами зіпсованих файлів Adobe Illustrator стикаються багато. 

Так, відновити все непросто, та, може зайняти деякий час ... але що робити? .. Позавчора я зіткнувся з такою ж проблемою, але в підсумку мені вдалося все вирішити, хоча я вже був готовий сісти і знову малювати проект, з самого початку. Звичайно, по пам'яті щось воно швидше вийшло б на малювати, але до чого такі муки? ..

*

Як відновити пошкоджені файли від Adobe Illustrator

важливі замітки

І так , в цій статті я буду вважати, що в результаті збою документ Adobe Illustrator не тільки перестав відкриватися, а й на додачу до цього був видалений з диска (за законом підлості, так і буває ...). 

? Тепер до справи ...

1) Перш за все в цьому випадку потрібно відновити віддалений файл, це можна зробити безкоштовною програмою -  Recovery Toolbox File Undelete  F ree  // recoverytoolb o x.com/ru/undelete.html.

2) Потім, потрібно відновити зіпсований файл за допомогою Recovery Toolbox for Illustrator https: // illustrator. rec o verytoolbox. com / ru /. 

Ця програма платна і спочатку я пропоную спробувати безкоштовні способи відновлення даних. Про них трохи детальніше нижче ... ?

*

КРОК 1: спроба відновлення вбудованим засобом в Adobe Illustrator

Сучасна версія Adobe Illustrator вже має власні кошти відновлення інформації. Правда, зводяться вони до того, щоб із заданою регулярністю робити резервні копії (і це все). Проте, це дозволяє не думати про різні збої і помилки - адже Adobe Illustrator сам, протягом певних проміжків часу, збереже резервну копію ...

Нам же потрібно просто подивитися куди проводиться автоматичне збереження даних в програмі Adobe Illustrator, і, можливо, там є копія видаленого (зіпсованого) файлу.  

Щоб подивитися цю "фішку" - потрібно зробити наступне:  

 1. відкрити меню  Edit  /  Preferences  /  File Handling  &  Clipboard  ( Редагувати / Параметри / Управління файлами і буфером обміну );    
 2. в області  Data recovery  ( Відновлення даних ) уточніть період автоматичного збереження;    
 3. подивіться (виберіть) папку для збереження резервних копій;
 4. після спробуйте відкрити цю папку і подивитися, чи є там щось ... ?

Якщо раптом з документом знову станеться страшне, можна взяти останню копію і продовжити роботу.  

Adobe Illustrator - скрін вікна

Це виручає і в тому випадку, якщо ви раптом відкрили ілюстрацію і зрозуміли: з нею щось не так. Опція дозволяє відкрити останню збережену версію файлу, досить виконати команду  File  -  Revert  ( Файл - Відновити ) і  Adobe Illustrator   підмінить поточну ілюстрацію на її останню збережену копію.      

*

КРОК 2: якщо файл був видалений з диска (і крок 1 не допоміг)

Якщо раптом ви помилково видалили документ і резервних копій в Adobe Illustrator вже немає, спробуйте утиліту  Recovery Toolbox File Undelete Free .        

Ця програма може перевірити жорсткий диск (або знімний носій) і визначити, чи можливо відновити віддалений файл.

Для проведення такого аналізу, необхідно:

 1. скачати   Recovery Toolbox File Undelete Free   за посиланням: //recoverytoolbox.com/ru/undelete.html;
 2. встановити програму;  
 3. вибрати диск, на якому знаходилися видалені файл і документи;  
 4. запустити аналіз диска;
 5. потім вказати знайдений файли, які вам потрібно відновити;  
 6. вибрати режим відновлення, і, власне, провести його (нагадую: відновлювати файли потрібно обов'язково на відмінний накопичувач від того, який ви бажаєте сканувати / аналізуєте).  

Recovery Toolbox File Undelete - скрін вікна програми

Якщо програма відпрацює успішно, віддалені документи знову з'являться на диску. З ними вже можна починати працювати і спробувати відновити дані. Як ще це зробити?

Наприклад , єсть і інший спосіб. Він полягає в тому, що  Adobe Illustrator   використовує безліч надбудов і плагінів і часто неможливо визначити, який саме з них викликав помилку, програма просто закривається.  

При наступному запуску, Adobe Illustrator пропонує відкрити документ ?  в безпечному режимі , це дозволяє послідовно запускати всі надбудови додатки і перевіряти, чи немає помилок в їх роботі.

При виникненні помилок, Adobe Illustrator відключає відповідну надбудову і блокує помилку. Це дозволяє відкрити документ, програма не закр оется при виникненні помилки, як це було в звичайному режимі.              

Ну як, вийшло? ? Якщо так, то вітаю! Далі можете не читати ... ?  

*

КРОК 3: якщо відновлений файл не відкривається (наприклад, був пошкоджений)

Якщо попередній крок не допоміг, то пропоную використовувати сторонні кошти відновлення файлів Adobe Illustrator, наприклад  Recovery Toolbox for Illustrator .  

Відновлення даних можливо двома способами: онлайн і оффлайн. У першому випадку, користувачеві не потрібно нічого встановлювати на свій комп'ютер, досить просто закачати пошкоджений документ на сайт розробника, виконати кілька простих кроків і завантажити відновлений файл.

Ось невелика інструкція:  

 1. перейти на сайт //illustrator.recoverytoolbox.com/online/ru/ і вибрати файл для відновлення на локальному диску (див. скрін нижче ?);  
 2. ввести адресу електронної пошти;  
 3. вказати код CAPTCHA;  
 4. натиснути на кнопку  Next step   для переходу до наступного етапу;    
 5. дочекатися закінчення обробки файлу;  
 6. оплатити відновлення документа;  
 7. скачати відновлений файл.  

Скрін форми відновлення

Спосіб працює на будь-якому комп'ютері або планшеті, будь-яка операційна система використовується. Однак, кожен сеанс відновлення оплачується окремо.

? Я підводжу до того , що, якщо у вас або ваших колег більш-менш регулярно виникають такі випадки, краще придбати ліцензію і встановити програму  Recovery Toolbox for Illustrator на локальний комп'ютер ...        

В цьому випадку, можна відновлювати скільки завгодно пошкоджених файлів у форматі Adobe Illustrator, не турбуючись про обмеження ліцензії та конфіденційної інформації, яка може міститися в ілюстрації.  Recovery Toolbox for Illustrator працює з будь-якою версією ОС Windows і Adobe Illustrator.          

Для роботи з програмою потрібно зробити наступне:  

 1. скачати програму зі сторінки //illustrator.recoverytoolbox.com/ru/;
 2. встановити   Recovery Toolbox for Illustrator;  
 3. запустити програму і вибрати файл "AI" формату для аналізу;  
 4. почати процедуру відновлення і дочекатися її завершення;  
 5. ознайомитись з результатами відновлення даних і зберегти файл;  
 6. відкрити відновлений файл в Adobe Illustrator і продовжити роботу. ?  

Recovery Toolbox for Illustrator - скрін вікна програми

А взагалі, я вважаю що більшість проблем краще запобігати, а не шукати рішення і усувати їх наслідок. 

Тому, найкраще рішення полягає в тому, щоб регулярно робити резервні копії найважливіших документів, як вбудованими засобами Adobe Illustrator, так і самостійно. 

? На допомогу!

Яндекс Диск: як їм користуватися, завантажувати і викачувати файли, фото. Як налаштувати авто-створення копії моїх документів

Якщо ви хоча б іноді робите копії, то вам ніколи не будуть потрібні кошти відновлення даних. Найголовніше пам'ятати: програма Recovery Toolbox for Illustrator це не страховий поліс, який гарантує відновлення даних при будь-яких умовах, занадто багато залежить від стану вихідного документа.

У деяких рідкісних випадках, відновлення взагалі неможливо, обов'язково перевірте в демо-режимі Recovery Toolbox for Illustrator, чи дійсно це так? Якщо відновлення завершується успішно, вже можна купувати ліцензію, щоб зняти обмеження безкоштовної версії і зберегти відновлений документ на жорсткий диск ...

*

Ну на цьому у мене поки все ...

Доповнення - будуть завжди до речі!

Успіхів!

?