Комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск: в чому причина, як це виправити
Питання від користувача ...
Добрий день. Мій зовнішній жорсткий диск на 1 ТБ Seagate Expansion (без адаптера живлення) був куплений в 2015 р З того часу він справно працював, я використовував його як додаткову пам'ять для музики, фото, відео (у мене комп'ютер і ноутбук - зручно переносити дані між ними).
Днями підключаю його до USB-порту і бачу, що комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск зовсім! Спробував підключити до ноутбука - те ж саме, навіть світлодіод не горить. Не підкажете в чому може бути причина, як можна це виправити (диск не упускати, що не бив, чи не обливав, взагалі дуже акуратно ставився до нього)?
На диску, так-то немає особливо потрібних документів, але великий архів цікавих файлів, накопичених за останній час.
Заздалегідь дякую.
Доброго часу доби!
Взагалі, причин через які таке могло статися - досить багато: наприклад, став непридатним USB-шнурок. У цій статті я постараюся дати самі основні причини через які виникає подібна проблема "невидимості". Пройшовшись по ним, Ви і багато інших користувачів, зможуть виправити подібну проблему самостійно, завдяки чому зекономлять на часі і грошах ✌.
І так ...
*
Причини невидимості зовнішнього жорсткого диска
Проблема з залізом // можна визначити за зовнішніми ознаками
Перше, з чого хочу почати цю статтю - це з "зовнішніх ознак" , бо саме по ним можна визначити, чи є проблеми з самим залізом. Та й спостерігаєш їх раніше, ніж всі інші параметри і настройки в Windows.
При підключенні диска до USB-порту, повинен:
- спалахнути світлодіод: майже всі зовнішні диски оснащені світлодіодами, які починають горіти (моргати) при їх підключенні до USB. Якщо світлодіод не горить - можлива проблема з USB-шнурком, USB-портом (рекомендується спробувати підключити до іншого USB-порту, інших пристроїв: комп'ютера, ноутбука).
Світлодіод на диску почав горіти
Так само якщо не горить світлодіод (і накопичувач невидимий) - можлива проблема не з самим диском всередині корпусу, а з платою (контролером). Якщо на диску немає важливих даних - можна спробувати його розкрити і підключити на пряму (як це робиться - посилання нижче).
- видається також характерний звук в Windows;
- повинен з'явитися звук "руху" всередині диска: дуже легкого "шипіння" (ледве помітного). Тільки не плутайте цей звук з гучними клацаннями, переривчастими ударами, цокання та ін. - все це вказує на проблему з механікою диска, і в цьому випадку - диск потрібно нести в сервіс (особливо, якщо на ньому є важливі дані). Примітка: деякі моделі дисків можуть при роботі видавати легкі ледь вловимі клацання (це відбувається перепозиціонування головок). Якщо диск у вас вже був в експлуатації - то ви напевно знаєте як "шумить" ваш пристрій .
В допомогу!
Ремонт зовнішнього жорсткого диска в домашніх умовах // спроба відновлення працездатності - //ocomp.info/remont-vneshnego-zhestkogo-diska.html
До чого все вище написане: просто якщо при підключенні диска до декількох комп'ютерів - він не подає жодних ознак життя (не горить світлодіод, нечутний звук руху всередині), то шукати далі причину його "невидимості" не має ніякого сенсу, тому що на обличчя проблема з залізом (з проводами, з самим диском, з USB-портами).
*
Конфлікт букв дисків
Будемо вважати, що диск подав ознаки життя, і тепер має сенс йти далі
Кожному носієві інформації: жорсткого диска, оптичному диску, дискеті тощо - при підключенні до комп'ютера, призначається автоматично буква (C: \, D: \, E: \ і т.д.). Буває таке, що Windows, в слідстві якого-небудь збою або конфлікту, призначає неправильно букву (або взагалі цього не робить!) - в результаті носій не відображається. Причому, трапляється це не так вже й рідко ...
Рекомендую для початку спробувати поміняти букву диска. Для цього потрібно відкрити в Windows службову програму - управління дисками .
Як відкрити управління дисками (Windows 7/8/10):
- натиснути кнопки Win + R ;
- ввести команду diskmgmt.msc ;
- натиснути Enter (див. скрін нижче).
diskmgmt.msc - запускаємо управління дисками
У списку дисків виберіть зовнішній жорсткий диск (якщо його там немає - переходьте до наступного пункту статті: до проблеми з драйверами), клацніть по цьому рядку правою кнопкою мишки, і під сплив контекстному меню виберіть "Змінити букву диска або шлях до диска ... " (як на скрині нижче).
Змінити букву диска
Після чого, виберіть будь-яку іншу букву і натисніть змінити (див. Скріншот нижче).
зміна літери
В допомогу!
У моєму комп'ютері не відображаються зовнішні диски і флешки, тому що Windows не призначить букви підключається накопичувачів - //ocomp.info/problema-windows-ne-naznachaet-bukvyi-podklyuchaemyim-fleshkam-i-diskam.html
*
Проблема з файлової системою
В управлінні дисками зверніть увагу на те, як відображається диск. Якщо над ним "горить" чорна смуга і написано «Не розподілений" - то це означає, що диск просто не відформатований.
Якщо жорсткий диск новий - то таке трапляється досить-таки часто (не всі виробники форматують диск).
Щоб відформатувати диск - в управління дисками виберіть його в списку, і клацніть по ньому правою кнопкою мишки, далі клацніть по варіанту "Створити простий том" (див. Скрін нижче) .
Примітка! Буде видалено всі дані на диску! Якщо у вас на ньому були раніше файли, то швидше за все, стався збій, спробуйте спочатку виправити помилки на диску, про це трохи нижче.
Диск не відформатовано
В наступному кроці вам потрібно буде вказати букву диска (вибирайте будь-яку вільну), файлову систему (рекомендую NTFS), і задати розмір томи (зазвичай на зовнішніх жорстких дисках цей параметр не змінюють, роблячи один єдиний тому на весь розмір диска).
В допомогу!
Як відформатувати жорсткий диск: способи - //ocomp.info/kak-otformatirovat-zhestkiy-disk.html
Якщо ваш зовнішній жорсткий диск вже був відформатований , і ви не нього вже копіювали файли, то відображення »не розмічена область" (або файлова система RAW) - може статися через:
- неправильного відключення диска від USB-порту (наприклад, коли йшло копіювання інформації, а ви різко "висмикнули" шнурок USB);
- могло статися відключення живлення: наприклад, при відключенні електрики, його скачках;
- при зараженні деякими типами вірусів;
- при несправності залізяки.
Найчастіше, все-таки, відображення файлової системи RAW пов'язано з неправильним відключенням диска. У цьому випадку, як правило, вдається швидко виправити помилки і повернути диск до життя.
Як перевірити диск (дані не будуть видалені, все залишиться на місці!)
Спочатку необхідно запустити командний рядок. Як це зробити :
- натисніть поєднання клавіш Win + R ;
- в рядок відкрити введіть cmd натисніть Enter .
cmd - запуск командного рядка
Далі в командному рядку наберіть команду chkdsk e: / f (де " e: " - це буква вашого диска). Перевірка займає всього кілька хвилин. У багатьох випадках після такої простої процедури, комп'ютер починає бачити диск, файли і папки залишаються цілими і неушкодженими.
Перевірка диска // chkdsk
Альтернативний варіант запуску перевірки: зайти в "Мій комп'ютер", натиснути правою кнопкою мишки по диску (який потрібно перевірити) і в меню вибрати властивості (див. Скріншот нижче).
Властивості диска / Цей комп'ютер (Мой компьютер)
Далі в меню "Сервіс" запустіть перевірку диска на наявність помилок (в процесі сканування все знайдене - буде виправлено).
Сервіс - перевірити диск
Пару слів про телевізор
У своїй практиці стикався ще з однією цікавою причиною, через яку диск стає невидимим. Новий сучасний телевізор (з якимись функціями SmartTV) - при підключенні диска, попросив користувача погодитися з його розміткою. Той погодився, і начебто все нормально записувалося на нього.
Але при підключенні диска до комп'ютера - той відмовився його бачити. Суть в тому, що телевізор відформатував диск в іншу файлову систему. Після форматування в файлову систему NTFS - все стало працювати "як потрібно" (виправляється проблема - так само, через управління дисками, ніяких доп. Програм не потрібно).
*
Конфлікт або відсутність драйвера
Якщо ваш зовнішній жорсткий диск не видно в управлінні дисками - я рекомендую перевірити, а чи встановлені драйвера на нього.
Маленька ремарка ...
Взагалі, Windows 7, 8, 10 при підключенні до комп'ютера флешки або того ж зовнішнього диска, автоматично встановлюють драйвера. Але в деяких випадках, такого не відбувається (складно сказати чому, то чи диск не «звичайний" і для нього немає стандартних драйверів в "загашнику" системи, чи то відбувається якась помилка і конфлікт з іншими драйверами, то чи ще з- за чого ...).
Якщо драйвер для вашого диска не встановлено - то в управлінні дисками ви свій диск не знайдете !!!
Щоб перевірити установку драйвера, відкрийте диспетчер пристроїв . Для цього:
- натисніть поєднання клавіш WIN + R ;
- у вікні введіть команду devmgmt.msc і натисніть Enter (скрін нижче, працює в Windows 7, 8, 10).
Запуск диспетчера пристроїв - devmgmt.msc
В допомогу!
Як відкрити диспетчер пристроїв (в т.ч. в Windows 10): кілька способів - //ocomp.info/kak-otkryit-dispetcher-ustroystv.html
У диспетчері пристроїв відкрийте вкладку "Дискові пристрої". Далі зверніть увагу на те:
- Чи є в списку ваш пристрій, чи відображається воно взагалі;
- Перевірте так само вкладку "Інші пристрої" - в ній відображаються пристрої, для яких немає драйверів.
- Чи немає навпроти вашого диска оклику жовтого знака (якщо є - значить драйвер для вашого диска не встановлено). Приклад показаний на скрині нижче.
Зліва: все нормально з драйвером (WD Elements) // Справа: відсутність драйвера (жовтий знак оклику) WD My Passport
Як оновити драйвер для диска:
- Найпростіший і легкий спосіб - скористатися якою-небудь програмою для авто-оновлення драйверів: //ocomp.info/update-drivers.html
- Зайти на сайт виробника жорсткого диска і викачати драйвер там;
- Можна спробувати в диспетчері пристроїв натиснути кнопку "Оновити конфігурацію устаткування" (скрін нижче).
Оновити конфігурацію устаткування
- можна спробувати знайти драйвер за кодами обладнання (VID, PID). Про те, як це робиться, можете дізнатися тут - //ocomp.info/kak-nayti-i-ustanovit-drayver-dlya-neizvestnogo-ustroystva.html
- Перевстановлення ОС Windows, часто допомагає вирішити проблему з установкою драйвера (тим більше, якщо ваш диск працює при підключенні до інших ПК, і з драйвером там все в порядку). Хоча я і не прихильник перевстановлення ОС через кожної помилки ...
*
брак харчування
Досить часто проблеми із зовнішніми дисками трапляються через брак харчування. Особливо, якщо у вас до одного USB-порту підключено відразу кілька пристроїв.
Характерна риса, при нестачі харчування: диск спочатку начебто відображається нормально, але як тільки ви захочете щось скопіювати на нього або прочитати, він стає недоступним (або просто зависає).
Як можна виправити проблему: спробуйте купити Y-подібний шнурок (фото представлено нижче) і підключити диск відразу до двох портів USB. У мене таке траплялося з деякими дисками, які ставали невидимими через кілька секунд, при спроби їх підключення до USB-портів ноутбука.
Y-подібний шнурок USB для підключення зовнішнього HDD
Порада! Якщо ви підключаєте зовнішній HDD до ноутбука, і він його не бачить - спробуйте його підключити до стаціонарного комп'ютера (або іншого пристрою). Можливо, що на іншому пристрої - диск буде працювати як належить.
Так само хорошим виходом може стати USB-розгалужувач з додатковим джерелом живлення. Приклад такого розгалуджувача показаний на фото нижче.
USB-розгалужувач з блоком живлення
PS
Деякі типи вірусів (та й антивіруси, до речі) можуть блокувати підключення зовнішніх носіїв і пристроїв. Тому рекомендую так само:
- спробувати підключити свій диск до іншого ПК / ноутбука;
- перевірити ПК на віруси альтернативним ПО. Про те, як це зробити, розказано в цій інструкції: //ocomp.info/esli-antivirus-ne-vidit-virusov.html.
*
На цьому статтю завершую, сподіваюся проблему вирішите (або хоча б дізнаєтеся в чому причина)!
За доповнення по темі - заздалегідь вдячний.
Успіхів!
?
Стаття відкоригована: 27.01.2019