Як телефон використовувати як мікрофон для комп'ютера

Доброго дня!

Напевно, багато хто не раз стикалися з однією невеликою "проблемою": потрібно щось записати на ПК / ноутбуку, а мікрофона під-рукою немає (або, як варіант, з кимось поговорити по мережі, наприклад, під час гри .. .). Для вирішення такого заковики - буде достатньо скористатися мобільним телефоном (на Android).

Тобто використовуючи одне "хитре" додаток ми як би дамо доступ комп'ютера до мікрофона телефону. Правда, слід відразу зробити одну "ремарку": для цього нам потрібно спочатку з'єднати телефон з комп'ютером / ноутбуком за допомогою USB-кабелю (або як альтернативний варіант, скористатися Bluetooth або Wi-Fi).

В общем-то, нижче покажу на власному прикладі, як це можна все легко і просто зробити. І так ...

*

Використовуємо телефон в ролі мікрофону

КРОК 1: установка програми на телефон

Перше, що потрібно зробити - встановити на телефон спец. додаток WO Mic. Посилання на Google Play наводжу нижче. Воно якраз і дозволить в 1-2 кліка "розшарити" мікрофон (тобто дати доступ до нього).

Примітка: поки не звертайте увагу на її інтерфейс (нижче буде наведено покроковий розбір куди і що ввести ...).

WO Mic

Посилання на Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=com.wo.voice2&hl=ru

Скріншот вікна програми

КРОК 2: установка драйвера і спец. ПО на комп'ютер / ноутбук

Далі це ж додаток потрібно встановити на комп'ютер / ноутбук. Зробити це можна з офіційного сайту (посилання нижче). Зверніть увагу, що для роботи цієї програми потрібно доп. встановити ще і драйвер (див. скрін).

WO Mic

Сайт розробника: //www.wirelessorange.com/womic/

Драйвер + клієнт (установка на ПК)

КРОК 3: включення режиму відладки по USB на телефоні

Тепер, коли все необхідно було встановлено - на телефоні необхідно включити режим налагодження по USB (ця дія необхідно, якщо ви телефон збираєтеся з'єднувати з ПК за допомогою USB-кабелю, інакше см. Альтернативний варіант).

Для включення режиму відладки, як правило, досить відкрити настройки телефону, перейти у вкладку "Система / Для розробників" і пересунути відповідний повзунок.

Примітка: якщо меню для розробників у вас немає - див. Інструкцію до свого апарату щодо його включення. Наприклад, на Huawei (Honor) для включення цього меню досить зайти в розділ "Про телефоні", і натиснути 3-4 рази на рядок з номером збірки ...

Включення режиму налагодження по USB (Huawei, Honor та ін.)

КРОК 4: настройка і підключення

Тепер, в общем-то, залишилися тільки формальності ? ...

1) Спочатку з'єднуємо телефон з ПК за допомогою USB-кабелю (до речі, дозвольте телефону обмінюватися файлами з ПК, якщо у вас буде доданий подібне меню).

Підключаємо телефон до комп'ютера за допомогою USB кабелю

2) Запустіть додаток  WO Mic на телефоні і перейдіть в його налаштування. У рядку "Transport" вкажіть варіант "USB" , відрегулюйте гучність і поставте галочку на "Mute" . Після вийдіть з них і запустіть роботу програми (кнопка ▶ в верхньому меню програми). Див. Приклад нижче на скрині.

Включаємо додаток на телефоні

3) Далі запустіть однойменну програму на ПК і відкрийте меню "Connect" (як на скріншоті нижче).

Connect (За на ПК)

4) Після виберіть варіант "USB" і натисніть OK.

Підключення по USB

5) В ідеалі, якщо ви все правильно зробили (і включили режим налагодження) - має з'явитися повідомлення "Connected" (по рос. "Пов'язано"). В общем-то, з цього моменту можна користуватися мікрофоном телефону ...

зв'язок встановлена

6) Якщо додаток вам повідомляє про те, що пристрої з'єднані, а ви не чуєте те, що говорите (або якість звучання залишає бажати кращого) - рекомендую зайти в панель управління Windows в розділ "Обладнання і звук / Звук" .

Устаткування і звук - звук

Далі відкрити вкладку "Запис" і подивитися, чи горить зелена галочка на мікрофоні (зверніть увагу, що він позначається як "WO Mic Device"). Якщо ні - то просто виберіть його і натисніть на кнопку "За замовчуванням" в нижньому вікні.

Примітка: для тонкого налаштування роботи мікрофона - скористайтеся вкладкою "Властивості".

Мікрофон працює!

В допомогу!

Що робити, якщо не працює мікрофон - //ocomp.info/ne-rabotaet-mikrofon-windows-10.html

КРОК 5: записуємо звук ...

До речі, для перевірки мікрофона можна скористатися вбудованим додатком в Windows - "Запис голосу" . Щоб знайти його - просто клікніть по значку "лупи" на панелі завдань. Див. Скрін нижче.

запис голосу

Втім, можна скористатися і більш спец. програмами (про них в статті, посилання на яку наведено нижче).

В допомогу!

Як записати звук на комп'ютері (з мікрофона або той, що чути в колонках) - //ocomp.info/kak-zapisat-zvuk-na-kompyutere.html

Якщо режим налагодження включити не вийшло

Якщо у вас не вийшло включити режим налагодження телефону по USB (або взагалі немає під-рукою кабелю) - можна скористатися альтернативним варіантом, і з'єднати телефон з ПК / ноутбуком за допомогою Bluetooth або Wi-Fi (я зупинюся на першому варіанті).

1) І так, установка додатки WO MIC на телефон і ПК буде йти аналогічно. Далі в телефоні потрібно включити роботу Bluetooth. Див. Приклад нижче.

Підключення Bluetooth пристроїв (Android 9)

2) Після, в Windows в треї потрібно клікнути по значку Bluetooth і додати новий пристрій.

В допомогу!

Що робити, якщо у мене немає значка Bluetooth - //ocomp.info/propal-znachok-bluetooth.html

Додавання пристрою Bluetooth

3) Як правило, після цього запуститься процес сполучення пристроїв. Іноді, потрібно ввести пін-код, який відобразиться на екрані телефону у вікно Windows.

Зверніть увагу, якщо пристрої були пов'язані - ви побачите повідомлення про оном. Як це виглядає в Windows 10 представлено на скріншоті нижче.

Телефон пов'язаний з комп'ютером

Якщо пристрою не з'єднуються (або не бачать один одного), рекомендую ознайомитися з однієї моєї минулої статті, посилання нижче.

В допомогу!

Інструкція по сполученню телефону і ноутбука (комп'ютера) по Bluetooth - //ocomp.info/peredavat-faylyi-bluetooth.html

4) Далі потрібно запустити програму WO Mic на комп'ютері, відкрити меню "Connect" , вказати варіант "Bluetooth" , вибрати свій пристрій і натиснути OK.

Підключення по Bluetooth

5) Власне, якщо з'єднання пройшло вдало, мікрофон телефону буде працювати так само, як якби пристрої були з'єднані USB-кабелем. Тонко налаштувати чутливість мікрофона можна в розділі "Звук" панелі управління Windows.

Мікрофон працює аналогічно USB підключенню

*

На цьому поки все ...

Успіхів!

?