Чи не працює Wi-Fi на ноутбуці: чому він не підключається до Wi-Fi мережі. Що можна зробити?

Доброго часу доби!

Мабуть, найбільше питань по ноутбукам, які я отримую, пов'язані з налаштуванням Wi-Fi мережі (точніше з тим, чому Wi-Fi не працює ☝).

Відбуватися таке може з різних причин, найчастіше пов'язане з установкою нового обладнання, перевстановлення ОС Windows, зміною якихось налаштувань і т.д.

У цій статті я хочу торкнутися все самі основні причини, через які ноутбук може не підключатися і не бачити Wi-Fi мережу.

Перш ніж запрошувати майстра для усунення проблеми (і витрачати кошти), я вважаю, що варто хоча б спробувати розібратися своїми силами - пробігтися по наведеним нижче проблем, діагностувати причину, і усунути її ... ?

*

Причини, через які ноутбук не вдалося підключитися до Wi-Fi

Перша допомога: з чого почати

Діагностика неполадок від Windows

Перш за все, при проблемах з мережею, хочу порекомендувати вам провести діагностику , яка вбудована в Windows (це стосується тих, хто працює в сучасній ОС Windows 8, 8.1, 10).

Майстер діагностики досить "розумний", і багато програмні помилки і збої усуває в автоматичному режимі. Наведу нижче пару способів, як можна запустити цю діагностику ... ?

Варіант 1

Просто натиснути правою кнопкою мишки по значку мережі -  , а потім вибрати в контекстному меню "Діагностику неполадок" . Далі слідувати зазначенням майстра.

діагностика неполадок

Варіант 2

Так само натиснути правою кнопкою мишки по значку - тільки відкрити "Центр управління мережами і загальним доступом" , або викликати меню "Відкрити" - кнопки WIN + R , і ввести команду  ncpa.cpl .

Перегляд мережевих підключень

Примітка: якщо ви відкрили "Центр управління мережами і загальним доступом", то зліва натисніть посилання "Зміна параметрів адаптера" (стрілка-1 на скрині нижче ?).

Далі потрібно вибрати бездротову мережу (можливо вона буде називатися англійською - тоді шукайте слово "Wireless"), натиснути по ній правою кнопкою мишки, і запустити діагностику (див. Скріншот нижче ?).

Діагностика бездротової мережі

Після цього запуститься майстер діагностики , який самостійно перевірить ще раз і встановити пристрої, виправить помилки, перезавантажить адаптер бездротової мережі.

У багатьох випадках така проста процедура дозволяє швидко відновити роботу мережі і заощадити вам купу часу!

Діагностика завершена успішно: проблема з адаптером бездротової мережі або точки доступу - ВИПРАВЛЕНО!

Перезавантаження комп'ютера і роутера

Друге, що рекомендую зробити - це перезавантажити роутер і ноутбук (комп'ютер).

Справа в тому, що в багатьох випадках відбуваються різного роду помилки і з'єднання по Wi-Fi рветься, а роутер його не відновлює (хоча, по ідеї мав би ...).

Таке, наприклад, може бути - якщо моргне світло, пропаде інтернет у провайдера, перезавантажиться роутер на увазі високого навантаження (примітка: багато китайські недорогі моделі рвуть зв'язок при високій швидкості скачування - якщо її обмежити, то працює як належить, зв'язок стабільна і постійна) .

Загалом, така проста процедура, як перезавантаження - допомагає це виправити.

*

Чи працює Wi-Fi адаптер на ноутбуці

Справа в тому, що адаптер Wi-Fi (приймач на ноутбуці) може бути справним, але вимкненим .

На багатьох моделях ноутбуків є навіть спеціальний світлодіод, що сигналізує про роботу бездротового адаптера - якщо з ним все в порядку, світлодіод повинен горіти!

Світлодіод на корпусі ноутбука

У різних моделях ноутбуків адаптер Wi-Fi включається по-різному:

  1. найчастіший варіант - це використання функціональних клавіш, наприклад Fn + F2 (як на фото нижче). Швидкий доступ залежить від моделі пристрою - шукайте ту, на якій зображена безпровідна мережа (можна також подивитися в документації на пристрій ☝);
  2. на деяких ноутбуках є спеціальна кнопка включення Wi-Fi (наприклад, на у ряду пристроїв від Lenovo вона розташовується збоку або над клавіатурою, поруч з кнопкою живлення / включення ноутбука);
  3. іноді ні на клавіатурі, ні на корпусі пристрою може не бути ніяких клавіш. Тоді включати адаптер потрібно за допомогою можливостей Windows (про це нижче ?).

Fn + F2 - кнопки для включення Wi-Fi

Мережеві підключення: перевірка бездротової мережі (Wireless Network Adapter)

Адаптер бездротової мережі може бути вимкнений / включений за допомогою розділу здійснювати підключення до мережі в Windows. Щоб відкрити цю вкладку налаштувань, потрібно:

  1. натиснути Win + R ;
  2. в рядок відкрити ввести команду ncpa.cpl і натиснути Enter.

ncpa.cpl - перегляд всіх мережевих підключень / Актуально для Windows 7, 8, 10

Далі зверніть увагу на значок, на якому написано "Бездротова мережа" (або Wireless Network Adapter, якщо називається вона англійською).

Якщо значок безбарвний (чорної-білий) - значить мережу у вас вимкнена .

Щоб її включити, просто натисніть по значку правою кнопкою мишки, і в контекстному меню виберіть пункт "Включити" (як на скріншоті нижче ?).

Включення бездротової мережі

Іноді, даний спосіб не допомагає включити адаптер, тоді ще одна порада нижче ...

Перевірка: задіяно пристрій в диспетчері пристроїв

Включити адаптер бездротової мережі так само можна в диспетчері пристроїв (іноді, без цього взагалі неможливо задіяти його).

Щоб відкрити диспетчер пристроїв, потрібно:

  1. натиснути Win + R ;
  2. в рядок відкрити вписати devmgmt.msc і натиснути на Enter.

Як відкрити диспетчер пристроїв / актуально для Windows 7, 8, 10

У диспетчері пристроїв відкрийте вкладку "Мережеві адаптери" , і в ній знайдіть свій пристрій (в моєму випадку - це Dell Wireless ...). Потім, натиснувши правою кнопкою мишки по влаштуванню, задійте його (тобто включите).

Задіяти адаптер бездротової мережі

Примітка: якщо у вкладці "Мережеві адаптери" у вас немає бездротового адаптера, то швидше за все у вас є проблема з драйвером (подивіться вкладку "Інші пристрої" - можливо в ній є невідомі пристрої, навпроти яких горить знак оклику. Це означає, що для цих пристроїв - ? немає драйвера).

*

Чи є драйвера? Перевірка і оновлення

При установці Windows драйвера для Wi-Fi встановлюються далеко не завжди (звичайно, Windows 10 підтримує досить багато обладнання, але далеко не все, тим більше що вже говорити про Windows 7 ...).

Щоб перевірити, чи є у вас драйвера для Wi-Fi адаптера, зайдіть в диспетчер пристроїв і розкрийте вкладку "Мережеві адаптери" і "Інші пристрої" .

На скрині нижче показано, що в мережевих адаптерах немає "Wireless Network Adapter" , або "Бездротовий адаптер ..." , а у вкладці "Інші пристрої" є пристрій зі знаком оклику. У наявності проблема - відсутність драйвера адаптера Wi-Fi.

Немає драйвера для Wi-Fi адаптера

? На допомогу!

1) Автоматичне оновлення драйверів для новачка

2) Інструкція по "ручному" оновленню драйвера для Wi-Fi адаптера

*

Перевірка налаштувань мережі, скидання на авто-підключення

Часто спостерігаються проблеми з бездротовим підключенням через те, що були змінені настройки підключення у властивостях мережевого адаптера.

Щоб перевірити це і виправити, спочатку відкрийте вкладку мережеві підключення :

  • натисніть кнопки Win + R ;
  • введіть ncpa.cpl і натисніть Enter (як на скрині нижче);
  • так само можна відкрити цю вкладку через панель управління Windows.

ncpa.cpl - перегляд всіх мережевих підключень

У мережевих підключеннях відкрийте властивості свого бездротового адаптера (див. Скріншот нижче).

Властивості бездротового адаптера

Далі знайдіть рядок "IP версії 4 (TCP / IPv4)" , виділіть її та перейдіть в її властивості (стрілки 1 і 2 зліва на скрині нижче).

Встановіть прапорці на:

  • отримувати IP-адресу автоматично;
  • отримати DNS-сервера автоматично.

Отримувати IP-адресу автоматично

Потім збережіть налаштування і спробуйте підключитися до Wi-Fi заново.

*

Відключена служба автонастройки WLAN

У деяких випадках, коли ноутбук вперто пише помилку "Немає доступних підключень"  - виною всьому відключена служба автонастройки WLAN.

Взагалі, за замовчуванням, в Windows вона включена. Але, в деяких випадках, наприклад, якщо ви встановите не ліцензійну копію ОС (який-небудь збірник від умільців), або намагалися оптимізувати Windows - цілком можливо, що служба була відключена. ?

Як перевірити чи включена автонастройка WLAN:

Спочатку потрібно відкрити вікно "служби". Для цього:

  • затисніть кнопки Win + R , щоб з'явилося вікно "Виконати" ;
  • далі в рядок "Відкрити" введіть команду  services.msc , натисніть Enter.

Відкриваємо служби - services.msc (універсальний спосіб)

У списку служб знайдіть "Служба автоналаштування WLAN" , клацніть по ній правою кнопкою мишки і виберіть варіант "Запустити" .

Служба автоналаштування WLAN

Після цього спробуйте знову підключитися до Wi-Fi мережі.

*

Ще пару «банальних» причин ☝

До речі, непогано б провести простий тест: а чи працює взагалі Wi-Fi роутер і чи є до чого підключатися?

Візьміть телефон, планшет або інший ноутбук і спробуйте підключитися до Wi-Fi мережі. Якщо інші пристрої також не працюють, можливо проблема в роутері і його настройках?

? На допомогу!

Як підключити та налаштувати новий Wi-Fi роутер самостійно - інструкція з картинками

 

Якщо все вищеперелічене не допомогло, зверніть увагу на відстань від вашого ноутбука до Wi-Fi адаптера, а також на наявність перешкод між ними: стін, перегородок, шаф та ін.

? На допомогу! 

Способи посилити сигнал Wi-Fi - див. Інструкцію

Розташування роутера в квартирі: справа - варіант набагато вдаліше

Взагалі, звичайно, в ідеалі у вас повинен бути інтернет в будь-якій точці квартири, але по факту - так трапляється не завжди.

Якщо роутер стоїть в одній кімнаті, ви перебуваєте в іншій, а між ними дві бетонні стіни - то сигнал буде вкрай слабким, або він взагалі може бути відсутнім.

Спробуйте перенести ноутбук ближче до роутера - можливо причина в цьому ? ...

*

На цьому поки все.

Додатки по темі - вітаються!

?

Перша публікація: 25.01.2017

Коригування: 5.01.2020