Кращі програми для оновлення драйверів в Windows 10 (російською мовою!)

Всім всього доброго!

Хоч як би була хороша Windows 10, яка для більшості обладнання знаходить і встановлює драйвера в автоматичному режимі - а все-таки з драйверами доводиться возитися все одно ... ?

Посудіть самі: ті універсальні драйвера, що ставить система - в більшості випадків, не можна налаштувати під себе (та й частина функцій втрачається, спробуйте, наприклад, оптимізувати 3D-графіку без налаштувань відеокарти ...).

Саме тому, я завжди рекомендую після установки Windows 10 (або інший ОС), оновити і встановити всі драйвера в системі.

Благо, що зараз для цієї справи софта більш, ніж достатньо (і непотрібно нічого і ніде вишукувати, навіть якщо у вас вже давно немає "рідного" диска з драйверами). ☝

У цій статті я якраз хочу зупинитися на 5 кращих (на мій погляд) програмах російською мовою для авто-оновлення драйверів (всі програми сумісні з Windows 10, перевірено особисто!).

Driver Booster ?

Сайт: //ru.iobit.com/driver-booster.php

Одна з кращих програм для роботи з драйверами: пошук нових драйверів, оновлення, створення резервних копій, усунення конфліктів і т.д. - все це робить Driver Booster!

Після першого запуску програми, вона виконає сканування вашої системи і надасть звіт, які драйвера можна оновити.

Наприклад, на моєму ПК було запропоновано оновити 9 старих драйверів і 4 застарілих компонентів для ігор (до речі, якщо у вас гальмують або лагают гри - однозначно рекомендую спробувати оновити компоненти ігор у Driver Booster).

Оновити все - ігрові компоненти, звукові та ігрові пристрої та ін. / Driver Booster

Для початку оновлення драйверів - вам необхідно натиснути всього лише одну кнопку "Сканувати" (а потім "Оновити", див. На скріншоті нижче ?).

Driver Booster 7 - одна кнопка для початку поновлення! / Driver Booster

До речі, звертаю вашу увагу, що Driver Booster робить резервну копію ваших старих драйверів (на всякий випадок), і, якщо раптом з новими драйверами щось буде не так, ви завжди зможете відкотити систему назад.

Процес відновлення проходить повністю в автоматичному режимі, зверху ока буде показуватися поточний статус оновлення (приклад нижче).

Процес оновлення / встановлення аудіо-драйвера

Після поновлення, програма надасть вам повний звіт про оновлені драйвери і запропонує перезавантажити ПК.

Оновлене 37 драйверів

До речі, так само хочу додати, що в програмі є майстер виправлення помилок - деякі з них досить поширені:

 1. усунення помилок, пов'язаних зі звуком;
 2. виправлення помилок мережі;
 3. виправлення неправильного вирішення;
 4. очищення відключених пристроїв.

виправлення проблем

В цілому, програма по праву вважається лідером своєї ніші. Оновити швидше і простіше драйвера, ніж в Driver Booster, напевно, не можна.

Програма повністю переведена на російську мову, сумісність з Windows 10 100% -тна!

Мабуть, є один мінус: для роботи потрібне підключення до інтернету. Тобто не можна в автономному режимі (коли немає мережі) оновити драйвера.

*

DriverPack Solution

Сайт: //drp.su/ru

Величезний пакет драйверів, який розповсюджується в одному ISO-образі, розміром близько 19 ГБ.

Вся принадність у тому, що цей образ може працювати без наявності інтернету, тобто його можна записати на будь-яку флешку / диск, і відкрити на будь-якому ПК / ноутбуці (прим .: так само хочу відзначити, що у програми є і другий варіант роботи - завантажуєте невеликий EXE-файл, який, проаналізувавши вашу систему, і оновить всі необхідні драйвера).

Використання програми дуже просте: достатньо запустити її і почекати 20-30 сек., Поки вона проаналізує вашу систему. Далі вам запропонують оновити всі драйвера, на що я рекомендую не погоджуватися, і включити режим експерта!

Мінус полягає в тому, що DPS, при установці за замовчуванням, разом з драйверами, встановить десяток-другий (залежить від версії ПЗ) програм, багато з яких просто не потрібні!

Установка драйверів в DPS

В режимі експерта вибираєте ті драйвера, які хочете оновити, погоджуєтеся на операцію і чекаєте, поки вона буде завершена. До процесу оновлення, ніяких нарікань немає - все проходить швидко (принаймні у мене ?).

З приводу софта ...

Щоб встановити додатково популярні програми, можете відкрити вкладку зі значком -  , і встановити галочки вручну навпаки все, що вам необхідно (автоматиці в даному ПО - не довіряйте!).

Рекомендований софт / DriverPack Solution

До речі, в DriverPack Solution є ще одна цікава можливість: програма надає допомогу для вашого антивіруса. Може проаналізувати ваш софт, і порекомендувати, які програми не використовуються, і від яких можна позбутися (приклад нижче ?).

DriverPack Protect - доп. захист

Незважаючи на "нав'язування" часто непотрібного софту, програма вона з кращих у своєму роді. Все-таки автоматичне автономне оновлення драйверів для більшості обладнання - справа велика! Рекомендую мати цей образ ISO на окремій аварійної флешці ...

*

Snappy Driver Installer

Сайт: //sdi-tool.org/?lang=ru

А ось цей набір драйверів навіть куди більш привабливішим, ніж попередній. Він так само поширюється в двох версіях:

 1. компактної: коли ви завантажуєте невеликий EXE-файл, встановлюєте його, а потім він проаналізує стан вашої системи і запропонує завантажити в автоматичному режимі все необхідне (важливо: необхідний доступ до інтернету!);
 2. автономної повний збірник: вдає із себе виконуваний файл EXE з великою папкою (близько 19 ГБ), в якій лежать драйвера. Коли запустіть цей EXE-файл, він проаналізує так само систему, а потім встановить необхідні драйвера. Підключення до інтернету - не потрібно!

Snappy Driver Installer / установка драйверів: вибір

Хочу відзначити, що на відміну від DriverPack Solution, Snappy Driver Installer не пропонує встановлювати додатковий софт (що радує).

До речі, в Snappy Driver Installer навіть навпаки драйверів, які програма рекомендує оновити, ви повинні будете поставити галочки і погодитися з установкою (тобто мінімум дій без вашої згоди - це радує!).

Так само є доп. опції:

 1. перемикання шкурок (зміна дизайну);
 2. створення точки відновлення (для можливості повернути систему в початковий стан);
 3. отримання інформації про систему.

*

3DP Net / 3DP Chip

Сайт: //www.3dpchip.com/3dpchip/index_eng.html

А ось ця утиліта кардинально відрізняється від представлених ваше програм. Незважаючи на свій невеликий розмір (всього 100 МБ) вона дозволяє виконувати вкрай важливі речі, і в деяких випадках просто незамінна! Взагалі, розробник, позиціонують програму як 2 окремих утиліти, не буду відступати від цього, і я ...

3DP Net

Утиліта, що спеціалізується на мережевих драйвери. Працює автономно (підключення до інтернету для роботи - не потрібно), тихо і швидко. Допоможе оновити драйвер практично для будь-якого мережевого адаптера.

Найчастіше, утиліта необхідна після переустановлення Windows, коли немає інтернету, і інші програми для оновлення драйверів - нічим допомогти не можуть.

До речі, мережевих драйверів в ній буде по більш, ніж в тому ж DriverPack Solution, до того ж в "важких" випадках, вона може встановити "універсальний" драйвер.

3DP NET оновлення драйвера мережевого адаптера

3DP Chip

В принципі, як я вважаю, без першої утиліти - ця поступається багатьом іншим аналогічним програмам. Посудіть самі: автономної роботи немає і автоматичного режиму теж немає.

Як же вона працює: просто запускаєте, вона аналізує вашу систему, і дає посилання на завантаження драйверів для того чи іншого обладнання. Ті драйвера, які потрібні - завантажуєте по посиланнях, і встановлюєте.

Так само 3DP Chip підтримує створення резервних копій драйверів і їх відновлення з неї. Робить це вона досить непогано (працює швидко і ефективно).

3DP Chip - пошук драйверів

*

Driver Genius

Сайт: //www.driver-soft.com/

Одна з кращих утиліт для пошуку драйверів для рідкісного обладнання (та й не для рідкого ?). Програма працює повністю в автоматичному режимі, проста і зрозуміла будь-якому користувачеві (навіть тільки вчора сів за ПК).

Після запуску програми, все що від вас вимагається - натиснути одну кнопку "Почати перевірку" . Після аналізу вашої системи, буде запропоновано оновити частину з застарілих / відсутніх драйверів.

Почати перевірку для оновлення драйверів

Всього в програмі 7 розділів (функцій): 

 1. Головна. Основні відомості про програму, системі, можливість почати перевірку і оновлення драйверів;
 2. Резервування. Можна зберегти копію драйверів в окремий EXE-файл, і після використовувати його без Driver Genius!
 3. Відновлення. Параметри перезавантаження комп'ютера при відновленні та оповіщення попереджень;
 4. Видалення. Можете видалити ті драйвера, які вам стали не потрібні;
 5. Оновлення. Вибір папок, в яких будуть зберігатися завантажені драйвера;
 6. Завантаження. Налаштування інтернету для завантаження файлів. У більшості випадків, нічого міняти не потрібно;
 7. Безпека. Якщо у вас немає антивіруса - Driver Genius перевірить ваші скачані файли (драйвера), якщо антивірус є - то перевірятися нічого не буде (все віддається на відкуп вашому захисному ПО).

Прим. : Деякі елементи меню можуть відрізнятися, залежить від версії програми і версії перекладу.

Дані про прилад / Driver Genius

Основні відмінності:

 1. оновлення драйверів: програма підтримує більше 40000 драйверів для самого різного заліза;
 2. можливість відключення і видалення конфліктуючих / непотрібних драйверів;
 3. підтримка командного рядка;
 4. можливість створити резервну копію д райверов (в тому числі в один виконуваний файл EXE);
 5. відновлення драйверів з резервної копії.

*

висновки

? Ремарка!

Більш повний огляд програм для роботи з драйверами (пошук, оновлення, видалення), см. В цій статті

Таким чином, використовуючи програми, наведені вище в статті, я в своєму досвіді ні разу (принаймні не пам'ятаю) не залишився без драйверів з неробочим обладнанням ...

Взагалі, рекомендую ЗАРАНЕЕ записати на свою аварійну флешку всі програми, представлені вище.

DriverPack Solution і Snappy Driver Installer необхідно записати у вигляді автономних додатків  (наприклад, DriverPack Solution йде в образі ISO на ~ 19 ГБ, а Snappy Driver Installer ~ 18 ГБ просто установник з декількома папками з архівами), так як це дозволить вам бути незалежними від інтернету.

До речі, на флешку так само було б непогано записати програму, що відкриває і монтують ISO-образи (наприклад, UltraISO або Daemon tools).

? Прим .: просто часто так буває, що після переустановлення Windows - немає драйвера для мережевої карти, і інтернет не працює.

Запустивши DriverPack Solution або Snappy Driver Installer, ви в автономному режимі встановіть драйвера для більшості обладнання (в тому числі і мережевої карти), а потім вже з наявністю інтернету - зможете оновити все, що необхідно.

3D Net знадобиться в тих випадках, коли ви не зможете відкрити великий ISO-образ (наприклад, від Driver Pack Solution), або на ISO-образі не опиниться рідкісного драйвера для вашої мережевого адаптера.

3D Net спеціалізується саме на мережевих драйвери, і навіть у випадках відсутності драйвера для вашої конкретної залізяки, програма спробує встановити "універсальний" драйвер для того, щоб запрацював ваш адаптер. В общем-то, незамінна річ в складному становищі ...

Що стосується Driver Booster  - то зазвичай його встановлюю, коли на ПК вже є інтернет. Завдяки цій програмі можна швидко до-встановити різноманітні ігрові компоненти, бібліотеки, зробити резервну копію драйверів і системи, оновити деякі старі драйвера.

В цілому, один з найбільш зручних інструментів для роботи з драйверами. Взагалі, шкода, що у програми немає автономного режиму ...

Driver Genius , останнім часом майже не використовую, але програма має просто величезною колекцією драйверів.

Якось був випадок, що потрібен був драйвер на принтер корейського виробництва, причому, залізяка ця була явно не стандартна.

Ні в "ручному" пошуку, ні в автоматичному (перепробувавши з п'ят утиліт) - так і не зміг знайти драйвер. Driver Genius ж зробив це за кілька хвилин. Саме тому представив цю програму в огляді, можливо вона так само комусь буде корисною ... ✌

*

На сім закруглююся, всього доброго!

?

Перша публікація: 31.01.2017

Коригування: 5.01.2020