Як створити і читати QR-коди (штрих-коди) на Андроїд (і як зробити оплату по QR-коду з телефону)

Доброго часу доби!

Думаю, що багато хто не раз бачили чорні квадратики, всередині яких мозаїка з білих і чорних крапок (як зліва у мене на зображенні-превью). Такі штуки називають QR-кодами (або по-російськи: штрих-коди).

Вони дозволяють закодувати в собі будь-яку інформацію, наприклад, реквізити рахунку і суму, яку на нього потрібно перевести (так часто роблять банки і різні фінансові організації). Зазначу, що в принципі нічого не заважає створювати такі штрих-коди самостійно і кодувати в них будь-яку інформацію: посилання, повідомлення, текст та ін.

Що в цьому зручного:

- такий код можна дуже швидко рахувати з будь-якого пристрою, у якого є камера (тобто будь-який сучасний смартфон підійде!). Уявіть, замість того щоб вручну набирати 20-значний номер рахунку, забивати суму, примітку до перекладу (і ін. Інформацію), можна піднести камеру телефону до штрих-коду і все буде заповнено автоматично! Економія часу на обличчя!

Загалом, в цій статті розгляну найбільш ходові питання щодо QR-кодів, а саме, їх створення, зчитування і оплату рахунків. Вважаю, багатьом користувачам буде дуже до речі! ..

*

Робота з QR-кодами

Як створити QR-код

Важливо! Рекомендується перед створенням QR-кодів - встановити на смартфон якісь додатки для їх читання (а інакше, як ви перевірите, чи правильно був створений код?). Про додатках - трохи нижче в статті ...

//qrcoder.ru/

Дуже зручний сайт. Виконано в стилі мінімалізму, зліва у вікні вводите текст (див. Приклад нижче), а праворуч зможете побачити QR-код. Працює сайт спритно, нарікань ніяких ...

Створення QR-коду

//www.qrcc.ru/generator.php

Цей сайт дозволяє створювати різних штрих-коди: QR-code

DataMatrix, Micro QR (можливо, комусь стане в нагоді ...?). Також у нього в меню є кілька різних варіантів мети "кодування": візитка, адреса сайту, SMS-повідомлення, e-mail адресу, координати Google Maps та ін.

Панелька з варіантами кодів

//ru.qr-code-generator.com/

Цей сайт підійде більше, якщо ви хочете не просто створити який-небудь код, але і розмістити його відразу на візитці (наприклад). На сайті представлено безліч різних красивих прикладів ...

приклади

//qrmania.ru/#/create/text

Дуже простий сайт: зліва у вікно вводите текст, справа автоматично в режимі онлайн формується QR-код. Вельми зручно і швидко (приклад нижче)!

вікно сайту

100-ні додатків Android у Google Play  (посилання на пошук Google Play)

Додатків для формування QR-кодів просто сотні! Я б порекомендував спробувати QR Droid Code Scanner - універсальний варіант (допоможе, як зчитувати, так і створювати штрих-коди).

Як прочитати QR-код на смартфоні (Андроїд)

Для цього ваш смартфон повинен бути оснащений камерою (і бажано не найгіршою, тому що від цього залежить швидкість і точність розпізнавання) і на нього потрібно встановити спец. додаток. В принципі, нічого надприродного: будь-який сучасний смартфон задовольняє цим вимогам ...

Які з додатків краще вибрати

QR Code Reader

Посилання на Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=me.scan.android.client

Скрін роботи програми (від розробників)

Дуже простий додаток для швидкого сканування QR-кодів. Додаток безкоштовне, без рекламних вставок.

Робота з ним будується дуже просто: достатньо запустити додаток і вказати "приціл" на штрих-код. Якщо з ним все в порядку - він буде лічений менш ніж за секунду і представлений вам (трохи нижче в статті у мене показано, як це виглядає).

QR Droid Code Scanner

Посилання на Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=la.droid.qr

QR Droid Code Scanner - скрін роботи

Ця програма відрізняється від попереднього тим, що воно дозволяє не тільки зчитувати коди, але і створювати їх самостійно. Також додаток спрощує можливість розшарювання своїх кодів іншим користувачам.

В іншому функції аналогічні (трохи дратує наявність реклами ).

Barcode Scanner

Посилання на Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=com.qrcodescanner.barcodescanner

Barcode Scanner - скрін вікна програми

Ще одна непогана альтернатива першим двом сканерів. Ця програма може інвертувати кольору (зручно, коли штрих-код не зчитується), дозволяє налаштовувати діапазон автофокусу. В общем-то, по іншим функціями - ідентично попереднім.

Приклад роботи з QR Code Reader:

 1. і так, побачили штрих-код і потрібно його прочитати: спочатку запускаємо додаток;
 2. далі наводити на потрібний штрих код: як тільки він опиниться в прицілі додатки - автоматично буде розпізнано;

  Наводимо камеру телефону на штрих-код

 3. відкриється нове вікно, в якому буде показано все, що "зашифровано" в штрих коді (приклад див. нижче).

  Штрих-код прочитаний (менш, ніж за 1 сек.!)

Чому QR-код може бути визначено залежно від: 

 • якщо картинка штрих-коду буде занадто дрібною або зіпсованої (наприклад, стислій за допомогою фоторедакторів або на неї буде пролита вода (якщо мова йде про папері));
 • у вас занадто "слабка" камера на телефоні. В цьому випадку потрібно або ближче підносити телефон, або використовувати більш якісне зображення штрих-коду.

Як виконати оплату за QR-кодом

Найкраще рішення таких питань показувати на якихось прикладах (це легше сприймається ).

І так, припустимо нам прийшла платіжка за квартиру, телефон та ін. Зверніть увагу, що зараз більшість цих квитанцій йде зі штрих-кодом (зазвичай, він в верхньому кутку, см. Фото нижче).

Типова квитанція

Якщо такий QR-код у вас на квитанції є - значить її можна оплатити (закрити) дуже швидко, використовуючи можливість оплати за цим штриху. Для цього вам на телефон потрібно встановити спеціальний додаток:

 1. або від одного з банків (де є подібна послуга, наприклад, в Ощадбанку, Альфа-Банку, Тиньков банку - це є, см. скрін нижче (не реклама!));
 2. або скористатися однією з платіжних систем, наприклад, Яндекс грошима (до Яндекс грошей можна підключити карту будь-якого російського банку!).

Додатки мобільного банку на телефоні (не реклама; просто в якості наочного прикладу)

У своєму прикладі я взяв платіжну систему Яндекс грошей (установка на телефон стандартна, поповнення рахунку - теж нічого складного, тому це все не розглядаю).

Після запуску програми, ви відразу ж побачите варіант "Заплатити за QR-кодом" (див. Приклад нижче).

Яндекс гроші - додаток на смартфоні

Після чого досить буде навести камеру телефону на квитанцію зі штрих-кодом.

Наводити на платіжку

Як правило, через 1-2 сек. штрих-код буде прочитаний, і ви побачите автоматично заповнені реквізити. Вам залишиться лише "пробігтися" по ним, скорегувати суму платежу (якщо потрібно) і підтвердити оплату.

В общем-то, все просто і зручно! (хоча мене критикували в коментарях, що це все ненадійно ... Ну да, напевно, на їхню думку, по вицвілих чеку (на якому нічого не видно) надалі буде легше довести оплату, ніж по електронній виписці? В общем-то, я не наполягаю, якщо бажаєте - можете простоювати і далі годинами в чергах )

Всі реквізити заповнені автоматично

*

Додатки по темі - вітаються!

Всього найкращого!