Як правильно оформити презентацію (з прикладами помилок)

Доброго часу доби!

Створити презентацію - це ще пів справи (а то і менше). Адже крім пошуку і компонування матеріалу (тексту, малюнків та ін.) - потрібно все правильно і красиво оформити, щоб ваша робота гідно виглядала!

Не раз і не два спостерігав картину, коли відмінний начебто матеріал, був представлений погано (наприклад, на слайдах була читається інформація) - через що робота не отримувала заслуженою оцінки.

У цій статті зупинюся на основних помилках, які допускають більшість початківців в цій непростій справі. Виправивши оні, ваша робота буде правильно оформлена і відмінно виглядати.

І так ...

В допомогу!

Також рекомендую ознайомитися з інструкцією по створенню презентації в PowerPoint -  //ocomp.info/kak-sdelat-prezentatsiu.html

*

Основні помилки при оформленні презентації

Скільки людей - стільки й думок ? ...

Взагалі, в кожній організації і навчальному закладі свої вимоги до оформлення та представлення презентації. Природно, при створенні своєї роботи - орієнтуйтеся в першу чергу ними.

Але тим не менш, є "помилки", які далеко не завжди присутні в цих посібниках. Тому, зі свого досвіду, дам кілька "капітанських" рад, як зробити свою презентацію краще!

Відсутність титульного аркуша / або автора, року на ньому

Багато хто не надають значення титульного аркушу, і або його взагалі не роблять, або пишуть на ньому тільки тему роботи. Але все-таки, чисто моя думка, створити його все одно потрібно і вказати на ньому рік, автора, опис роботи.

Наприклад, я не так давно перебирав свої старі презентації: пару з них не були підписані - так я навіть не згадав їх теми, і коли вони були!

Приклад титульного аркуша

До речі, за тим же ГОСТу на титульному аркуші (це актуально, якщо ви вчитеся в якому-небудь навчальному закладі) має зазначатися:

 • навчальний заклад;
 • тема роботи презентації;
 • автор;
 • викладач або керівник;
 • контактні дані (наприклад: сайт, телефон. Вказуються не завжди);
 • рік;
 • Місто.

відсутність плану

Цей пункт, звичайно, не відноситься прямо до оформлення, але залишити поза увагою його не можу ...

План-плану ворожнечу! Другим листом в презентації, зазвичай, завжди йде план. Робити його чи ні - ваше рішення. Але я зараз, хотів поговорити трохи про іншому плані - про ваш виступ!

Який б не була презентація - це лише слайди і картинки на них. Багато моментів, напевно, вимагають вашого авторського пояснення, відповіді на питання (які завжди бувають до цікавих презентацій).

Тому, заздалегідь продумайте про те, що ви і як будете розповідати. Дуже багато хто не може правильно оцінити і розрахувати час свого виступу - в більшості випадків воно обмежена! Найголовніше - за час виступу передати основну суть вашої роботи (а то багато, наприклад, занадто затягують зі вступом ...).

Все, що не встигли розповісти (наприклад, різні доповнення або пояснення) - краще скопіювати в електронному вигляді усім зацікавленим, або просто відповісти на питання слухачів, якщо такі будуть.

Чи не поєднувані кольори

Дизайн теми (колір шрифтів, їх розмір, колір елементів сторінки) - відіграє величезну роль! Якщо презентація відмінно виглядає на вашому моніторі - далеко не факт, що вона так само добре буде виглядати на іншому моніторі комп'ютера (ноутбука), і вже тим більше, якщо ви надумаєте її роздрукувати (до речі, в цьому випадку - рекомендую брати обов'язково білий фон) .

Уявіть, як будуть зливатися кольору, якщо ви відійдете від монітора (нехай навіть великого) на кілька метрів. Приклад показаний на скріншоті нижче: оформлення презентації зліва не найвдаліше, на деякій відстані шрифт починає зливатися з темою, а ось справа, навпаки, читаність вище на порядок!

Дизайн теми

Намагайтеся уникати наступного:

 • не використовувати рожевий, жовтий (та й взагалі світлі тони і відтінки) для тексту - їх погано видно, коли в приміщенні є відблиски, або на віддаленій відстані;
 • не використовувати темний фон (особливо чорний) для презентації: очі швидко втомлюються при читанні тексту на такому тлі. Якщо не вірите - спробуйте відкрити сайт з чорним фоном ...

Занадто маленький розмір шрифту, вибір погано-читаного шрифту

Деякі користувачі при створенні презентації люблять використовувати рідкісні шрифти. З одного боку, шрифт, звичайно виглядає красиво, але з іншого є цілий ряд мінусів:

 • по-перше, багато красиві шрифти погано-читані. Спробуйте довго читати такий "гарний" шрифт - у вас швидко втомляться очі. До того ж, з дальньої відстані його погано видно (приклад на скрині вище). Моя порада: якщо використовуєте такі рідкісні шрифти - робіть їх тільки для заголовків (або коротких описів) і обов'язково, як можна більший!
 • по-друге, обраного рідкісного шрифту може не бути на іншому ПК, на якому ви запустите презентацію. У підсумку, ваша робота вся роз'їдеться, щоб поправити - потрібен час ... На мій погляд, краще всього вибирати такі шрифти: Arial, Tahoma, Verdana (вони є практично на будь-якому комп'ютері, а так само їх зручно і легко читати);
 • по-третє, постарайтеся уникати курсиву і підкреслення на основному тексті. Все-таки, читати звичайний текст (без виділень) набагато простіше (див. Показовий скрін нижче);
 • по-четверте, чи не дрібнити, краще зробіть 2-3 слайда замість одного, на якому буде все добре видно. Розмір шрифту намагайтеся вибрати побільше.

Шрифти: Segoe Print vs Arial (Arial набагато краще видно і легше читати, особливо, з відстані)

Чи не якісне опис до картинок

Багато хто робить опису до картинок прямо на самих картинках. В результаті частина опису - просто невидно, тим більше, якщо колір тексту (розмір шрифту) зливається з квітами картинкою. Приклад показаний на скрині нижче.

Опис до картинок: вдало, невдало

Один з кращих варіантів: опис до картинки робити знизу / збоку / зверху, але ніяк не на ній самій.

Проблеми зі звуком і відео

Досить часто доводилося спостерігати проблеми з презентаціями, в яких використовувалися відео або аудіо вставки. Часто на комп'ютері, з якого запускалася і представлялася презентація, не було потрібних версій, в результаті відео показано не було, і презентація втрачала частину своєї ціни.

Рекомендую взяти разом з презентацією відео і аудіо файли (які в ній були використані), а також кодеки і програвачі для відтворення цих файлів (посилання нижче).

Кодеки відео і аудіо (на всі випадки життя  ? ) - //ocomp.info/kodeki-dlya-video-i-audio.html

До речі, якщо ви плануєте роздрукувати презентацію на папері і її уявити в такому вигляді - то відео і аудіо взагалі немає сенсу включати в слайди, краще їх просто скопіювати на флешку і взяти з собою.

Помилки орфографії, пунктуації

Ще один бич багато презентацій - це орфографія і пунктуація. У PowerPoint є спеціальний розділ  "Рецензування" , тому проста порада: перш ніж представляти будь-кому презентацію, перевірте її. Так само в інтернеті є спеціальні сервіси для перевірки орфографії і пунктуації - посилання привів нижче.

Як перевірити пунктуацію онлайн - //ocomp.info/kak-proverit-punktuatsiyu-onlayn.html

Помилка в описі

Зроблю завтра / післязавтра ...

І, остання порада, який прийшов лише з досвідом ... Намагайтеся ніколи не відкладати створення презентації (та й взагалі, інші справи) на самий останній день / термін - як правило, в поспіху все буде йти зовсім не так, як хотілося б. Навіщо потрібні помилки, нерви, суєта, коли можна їх уникнути?! ...

*

Додатки завжди вітаються.

Всім дякую за увагу.

Стаття відкоригована: 1.03.2019