Не працюють USB-порти, що робити?

Добрий день.

Одна з досить популярних проблем на ПК і ноутбуках - це раптове відключення USB-портів (тобто начебто ще пару днів назад все було OK - а зараз комп'ютер просто не бачить підключається пристрій).

До речі, крім простий невидимості, можуть почати з'являтися помилки виду: «USB пристрій не впізнав», «Підключено невідомий пристрій до USB» і т.д.

Ну а без USB (ні мені вам розповідати) - і ні туди, і не сюди, адже цей інтерфейс один з найбільш затребуваних на сьогоднішній день, майже все периферійне устаткування (клавіатура, сканер, принтер і т.д.) підключається саме до нього .

Власне, в цій замітці я поділився кількома рекомендаціями, які в більшості випадків допоможуть усунути цю проблему (зрозуміло, в тих випадках, коли залізо пристрою в порядку). Якщо вийшов з ладу контролер або є хутро. ушкодження - то тут крім майстерні (з паяльником) і заміною пошкодженої частини вам ніхто не допоможе.

І так, перейдемо до справи ...

*

Якщо перестали працювати USB-порти: перші дії

Уточнити, чи цілий кабель і чи працює саме підключається пристрій

Багато свої статті я починаю з найпростіших і очевидних рад, які не буде виняток і ця.

1) Якщо ви вперше зіткнулися з проблемою - спробуйте просто перезавантажити комп'ютер (особливо це актуально, якщо до цього він був у "сні" або режимі "глибокого сну"). Помилки, пов'язані з драйверами, з визначенням пристроїв тощо. - досить часто усуваються таким простим чином ...

2) Перевірте чи цілий кабель (якщо він використовується), яким ви підключаєте пристрій. Нерідко через скруток прі не акуратному використанні можна пошкодити мідні жилки всередині кабелю (рекомендується його перевірити на іншому пристрої).

Кабель перегнутий (скручений)

3) Уточніть, чи в порядку підключається пристрій (не вийшло воно з ладу).

4) Якщо ви підключаєте пристрій до USB на передній панелі системного блоку - спробуйте використовувати порти з задньої стінки (нерідко передня панель не підключена, або працює зі збоями). Взагалі, виключіть будь-які "перехідники" між USB-портом і пристроєм (як-то, якісь порти на клавіатурі, розгалужувачі, док-станції та ін.).

USB-порти на передній панелі часто зовсім не підключені ...

5) До речі, якщо через USB-портів ви не можете користуватися клавіатурою - спробуйте її підключити до PS2 портам (якщо вони є в наявності ...). Навіть USB клавіатуру можна підключити до них за допомогою невеликого перехідника (є в багатьох комп'ютерних магазинах).

Перехідник USB на PS / 2

Скинути налаштування BIOS

Другий момент, на який рекомендую звернути увагу - це налаштування BIOS. Справа в тому, що в ряді версій BIOS - можна відключити роботу USB (зовсім!).

Зазвичай, параметр, який відповідає за роботу USB, називається, як "USB Controller" , і щоб порти працювали - він повинен бути в режимі "Enabled" (тобто включений). Див. Приклад на скрині нижче.

В допомогу!

Як увійти в BIOS і змінити в ньому настройки: //ocomp.info/kak-voyti-v-bios.html

Чи включені USB-порти в BIOS

До речі, якщо ви не змогли знайти цей параметр, можна просто скинути настройки BIOS / UEFI в дефолтні (заводські) - в них точно USB-порти повинні працювати. Як це зробити розповість стаття, посилання на яку наведено нижче.

В допомогу!

Як скинути настройки БІОС - //ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-bios.html

Перевірити наявність драйвера на контролер USB

Для цього нам знадобитися диспетчер пристроїв.

1) Щоб його відкрити - натисніть Win + R, і в вікно, що з'явилося введіть команду  devmgmt.msc .

Запуск диспетчера пристроїв - devmgmt.msc

Далі зверніть увагу, чи немає у вас пристроїв з оклику жовтими знаками (це сигналізує про те, що в системі немає ряду драйверів). Зазвичай, такі пристрої знаходяться у вкладці "Інші пристрої" .

Як буде виглядати пристрій в диспетчері завдань, для якого немає драйвера

Після натисніть на кнопку "Оновити конфігурацію устаткування" (такий собі аналог перезавантаження ПК).

Для автоматичного оновлення драйверів: //ocomp.info/update-drivers.html#i

Оновити конфігурацію устаткування

2) Якщо пристроїв з оклику жовтими знаками в диспетчері немає - рекомендую далі перевірити, чи не виходило чи якихось оновлень. Зробити це зручно за допомогою Driver Booster (утиліта автоматично знайде драйвера для ваших контролерів, см. Скрін нижче).

Driver Booster - пошук драйверів

Якщо драйвера будуть знайдені - відзначте галочками потрібні пристрої і обновіть їх.

3)  У деяких випадках вдається "змусити" працювати USB-порти за допомогою видалення їх драйвера в диспетчері пристроїв.

Важливо! При видаленні контролерів з диспетчера пристроїв у вас можуть перестати працювати всі USB (в тому числі і клавіатура з мишкою). Після перезавантаження - сучасні ОС Windows 7/8/10 автоматично встановлять їх.

Сам процес досить простий: необхідно відкрити вкладку "Контролери USB" , на кожному з них натиснути правою кнопкою мишки і в меню вибрати "Видалити пристрій" . (не переплутайте з "Відключити"!)

видалити пристрій

Заборонити відключення контролера з метою економії енергії

Іноді, через включеної економії енергії (це більше відноситься до ноутбуків), пристрій відключає USB-контролер і не "включає" його назад. Зрозуміло, після перезавантаження комп'ютера - все працює, але через деякий час це може відбуватися знову ...

Щоб виправити це, необхідно скористатися налаштуваннями електроживлення: натисніть Win + R , і використовуйте команду  powercfg.cpl (універсальний спосіб відкрити розділ з харчуванням).

powercfg.cpl - відкрити настройки електроживлення

Далі відкрийте поточну схему живлення і перейдіть за посиланням зміни доп. налаштувань.

Змінити доп. параметри харчування

Потім в параметрах USB забороніть тимчасове відключення портів. Так, це може дещо зменшити час автономної роботи ноутбука, але зовсім незначно - 2-3% ...

Заборонено тимчасове відключення USB-порту

Крім цього, в диспетчері пристроїв потрібно відкрити розділ з контролерами USB, по черзі відкрити властивості кожного з них і у вкладці "Керування електроживленням" зняти дозвіл на відключення (приклад нижче).

Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії

Підкоригувати налаштування в системному реєстрі

Примітка: при роботі в системному реєстрі - будьте обережні. Певні зміни в ньому можуть стати причиною в неможливості завантаження ОС Windows.

1) Спочатку необхідно відкрити редактор реєстру: для цього натисніть Win + R , і введіть команду  regedit .

regedit - відкрити редактор реєстру

2) Далі потрібно знайти гілку:

Комп'ютер \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Class \ {36fc9e60-c465-11cf-8056-444553540000}

і видалити з неї параметри «LowerFilters» і «UpperFilters» (зрозуміло, якщо вони присутні там).

3) Перезавантажити комп'ютер і перевірити працездатність портів.

Якщо USB-порт постійно «відвалюється» (кожні 30-40 сек.)

Ще одна поширена проблема ... Найбільш часто зустрічається при підключенні до USB декількох пристроїв за допомогою розгалуджувача, або зовнішнього жорсткого диска.

Проблема, звичайно, в цьому випадку криється в недостатньому харчуванні - тому через певний короткий проміжок часу пристрій стає невидимим (або зовсім, або через дек. Секунд знову починає свою роботу).

Щоб виправити це, можна порекомендувати наступне:

  1. якщо ви підключаєте пристрій до USB 2.0 - спробуйте порт USB 3.0 (справа в тому, що сила струму у них різна: 500 мА для USB 2.0 і 900 мА для версії 3.0);
  2. якщо ви використовуєте різні перехідники (для підключення декількох пристроїв до одного USB) - рекомендую замінити їх на USB-хаб з додатковим джерелом живлення;

    USB-розгалужувач з додатковим харчуванням

  3. якщо мова йде про зовнішньому диску - спробуйте використовувати або запропонований вище хаб, або Y-шнурок (він дозволяє підключити диск відразу до 2-м портів!).

    Y-подібний шнурок USB для підключення зовнішнього HDD

*

На сім поки все. Додатки завжди до речі ...

Вдалої роботи!