Як з чорно-білого фото отримати кольорове

Доброго часу.

Якщо з кольорового зображення зробити чорно-біле можна в будь-якому редакторі, то ось навпаки - завдання вкрай непроста! Виконати її можна кількома шляхами:

  • самому розфарбувати кольору (на основі спогадів, досвіду, знань та ін.). Завдання, скажу я вам, досить складна і вимагає не тільки гарного знання якогось графічного редактора, але і правильного вміння вибирати кольору для обробки;
  • звернеться в фото-студію (вельми не дешеве задоволення);
  • скористатися онлайн-сервісами (з'явилися в мережі відносно недавно). Власне, про кількох таких сервісах і хотів розповісти в цій замітці.

І так, ближче до теми ...

*

Перетворюємо сіре (чорно-біле) в кольорове

Перш за все слід зробити важливу замітку!

Подібні онлайн сервіси по авто-розфарбовування працюють на основі штучного інтелекту. Суть роботи алгоритму приблизно наступна: кожен ділянку (об'єкт) на чорно-білому фото автоматично розпізнається, а потім порівнюється з тисячами інших кольорових зображень на яких зображено щось подібне. Далі колір цієї ділянки підбирається найбільш близьким за кольором до інших кольоровим фото.

З вищесказаного випливає, що алгоритм просто порівнює ваше сіре фото з безліччю інших кольорових знімків, і якість підбору кольору буде залежати:

  • від того, які об'єкти розташовані на фото (якщо щось буденне - то швидше за все проблем з фарбуванням не виникне, якщо щось рідкісне - то кольори можуть "виїхати");
  • від якості вихідного знімка: важливо, щоб він був не розмитим, на ньому не було подряпин, жовтизни і ін. дефектів (якщо вони є, то перш за все відреставрують знімок - //ocomp.info/kak-uluchshit-staruyu-fotografiyu.html );
  • від розміру початкового зображення / фото (чим більше знімок і кількість об'єктів на ньому - тим довше за часом займе обробка знімка, і тим варіативні він може бути пофарбований).

сервіс 1

Сайт: //color.artlebedev.ru/

Посилання приведена на інструмент "Колор" , розташований на сайті Артемія Лебедєва. Сервіс на вимагає реєстрації і працює досить швидко і стабільно. Дозволяє в автоматичному режимі розфарбовувати в колір будь-які монохромні знімки.

Як бачите з прикладу нижче, сервіс відмінно впорався з фото, на якому зображена природа, тварини. Кольори дуже правильно підібрані, виглядає все реалістично.

Приклад обробленого фото

Інший приклад менш вдалий. Форма військових розфарбована не дуже добре (можливо через те, що знімок був не таким уже й якісним, і трохи з "шумом").

Приклад ще одного фото

сервіс 2

Сайт: //demos.algorithmia.com/colorize-photos/

Скрін з сайту Colorize Photos

Інструмент Colorize Photos був створений однією групою дослідників штучного інтелекту (до речі, добре демонструє як буде виглядати майбутнє: всюди автоматика, комп'ютер буде по міміці особи розпізнавати багато ваші переживання, бажання, настрій і т.д.).

Взагалі, сервіс досить якісний. Працює із зображенням трохи довше попереднього, зате дозволяє отримати більш якісні знімки (особливо помітно при обробці великих фото).

Фото до і після обробки

сервіс 3

Сайт: //colorize.cc/

Ще один аналогічний сервіс. Працює за тими ж принципами. Зазначу також, що останнім часом сервіс перевантажений запитами, і тому обробляє фотографії не відразу (а з великою затримкою). Після завантаження фото, просто залиште свій e-mail - коли обробка буде завершена, вам прийде повідомлення.

Скрін головної сторінки сайту Colorize / Клікабельно

*

На цьому поки все ...

Успіхів!