Що робити, якщо не працює джойстик в іграх

Питання від користувача

Добрий день.

Підкажіть, чому може не працювати джойстик. На комп'ютері у мене з ним все OK, а ось при підключенні до ноутбука - нічого не відбувається, гра як ніби його не бачить (я думаю, що справа в ОС, на ПК коштує 10-ка, а на ноутбуці 7-ка).

{Решта питання вирізана ...} 

Доброго дня!

Можливо справа і в версії ОС Windows (або навіть якихось помилках), але якщо відповісти "з наскоку" - то я більше схиляюся до відсутності драйвера  на джойстик (10-ка за замовчуванням знаходить і ставить драйвера для більшості пристроїв, на відміну від 7-ки ...).

Взагалі, порекомендував би "пробігтися" по нижчеподаному списку (замітка буде універсальною для всіх, хто зіткнувся зі схожою питанням ...).

І так ...

*

З чого почати "настроювання" джойстика

Для початку закрити всі ігри та програми, для яких ви і підключали джойстик ... (до 4-го кроку вони нам не знадобляться) ?

❶ 

Перевірка стану пристрою

Як би це банально не було, але для початку уважно огляньте сам джойстик: чи цілий провід , чи немає на ньому перегинів (найчастіше йдуть на "злам" місця біля USB).

Якщо у вас бездротової джойстик - замініть батарейки (до речі, якщо надовго залишити батарейки в корпусі пристрою і не користуватися ним - вони можуть окислюватися, ніж можуть зіпсувати частина елементів всередині корпусу ...).

Джойстик піддавався ремонту

Вкрай бажано перевірити ще раз джойстик на іншому ПК / ноутбуці / телефоні. Робочий він взагалі ...? До речі, на багатьох джойстиках є світлодіоди, які можуть підказати "живий взагалі геймпад" ... ?

При підключенні до USB - на джойстику почав горіти світлодіод

*

? На допомогу!

Як підключити джойстик до телефону (Android) - інструкція

*

наявність драйвера

Зазвичай, "нова" ОС Windows 10 автоматично ставить драйвера для більшості джойстиків (чого не скажеш про інші. ОС). Але в ряді випадків цього може не статися ...

У будь-якому випадку, рекомендую зайти в ? диспетчер пристроїв і подивитися: чи немає в ньому пристроїв зі знаками оклику (наприклад, у вкладці ?  "Інші пристрої" ).

Інші пристрої - оновити драйвер / диспетчер пристроїв

? Якщо у вас є "рідний" драйвер для джойстика (наприклад, компакт-диск / флешка, які йшли в комплекті до нього) - встановіть драйвер з них.

? До речі , в диспетчері пристроїв можна спробувати оновити драйвер вручну: для цього спочатку клацніть на кнопці "Оновити конфігурацію устаткування" , а після натисніть ПКМ по потрібного пристрою та в меню вкажіть "Оновити драйвер" .

Після погодьтеся на автоматично пошук і установку драйвера ...

Як оновити драйвер в диспетчері пристроїв

? Якщо драйвер відновити не вдалося, рекомендую наступне:

  1. утиліта для автоматичного пошуку драйверів;
  2. пошук драйвера за кодом обладнання (вручну).

*

? Крім цього , можна спробувати перенести драйвер з іншого Windows (якщо раптом у вас є ПК з іншою версією Windows, де джойстик працює (як у автора питання)). Як це зробити - див. Замітку нижче.

? На допомогу!

Як скопіювати драйвери з Windows, навіть якщо вона не завантажується (і перенести їх, при необхідності, в іншу Windows).

*

Поправді кажу вам джойстик засобами ОС Windows

Для подібної перевірки нам буде потрібно відкрити вкладку управління пристроями і принтерами (для цього можна скористатися ? панеллю керування, або натиснути Win + R , і використовувати команду  control printers ).

control printers - перегляд підключених пристроїв

Серед пристроїв необхідно знайти джойстик, натиснути на ньому ПКМ (праву кнопку миші) і відкрити його параметри .

Параметри ігрових пристроїв

Після перейти у вкладку "Властивості / перевірка" і спробувати натиснути по черзі на всі кнопки джойстика.

властивості джойстика

Якщо джойстик справний і драйвер на нього коректно встановлений - ви повинні побачити, як на екрані перевірки почнуть мигати кнопки (див. Скрін нижче ?). В ідеалі, при натисканні на будь-яку з кнопок - ви повинні бачити реакцію ...

при натисканні на кнопку

? Важливо!

Зрозуміло, поки Windows не почне реагувати на натискання кнопок джойстика - переходити до налаштувань ігор - безглуздо! (Вони його також не побачать ...)

До речі, якщо у вас ряд кнопок не спрацював - спробуйте відкалібрувати геймпад (робиться це в тому ж вікні, але в іншій вкладці - "параметри" , див. Скрін нижче).

калібрувати

*

Сумісність з іграми

Далеко не у всіх іграх можна використовувати звичайні універсальні джойстики: деяким потрібні спец. геймпади. А ряд ігор взагалі не підтримує джойстики (в принципі! Це просто не передбачено розробниками). Таке зазвичай буває зі старими іграми ...

Для використання класичного джойстика - в подібних випадках можна вдатися до двох варіантів:

  1. якщо для гри є спец. доповнення / плагіни (усувають цей недолік) - скористатися ними (тут без коментарів ?);
  2. встановити і налаштувати спец. утиліту , яка все ваші натискання на кнопки джойстика буде "перетворювати" в натискання кнопок клавіатури. Тобто гра буде "думати", що ви граєте на клавіатурі ...

*

Рішення другого варіанту (на мій погляд) - краще доручити утиліті  JoyToKey : вона сумісна з більшістю ігор і джойстиків, в ній можна створити профілі під кожну гру, вона легко справляється навіть з кількома джойстиками, і вона працює з ОС Windows 7/8/10 . ✌

? На допомогу!

Як налаштувати JoyToKey по кроках - інструкція для початківців

Натискаєте кнопку джойстика - і бачите потрібну строчку

*

Якщо ви вирішили питання якось інакше - дайте знати в коментарях (заздалегідь дякую!).

Всього найкращого!

?