Синій екран при завантаженні Windows (сталося після установки програм і оновлення драйверів). Що можна зробити?

Доброго часу доби!

Не так давно один мій знайомий попросив мене нагадати йому роботу Windows ... (?) Каже, намагався встановити програму для розгону відеокарти і після цього система не вантажиться: замість Привітання синій екран ...

Коли "помацав і помацав" ПК, я був трохи здивований: у нього стояла відеокарта nVidia, але програму для оптимізації він поставив для AMD (цікаво як? ..). Зрозуміло, не підходящий ПО (драйвер) і викликали BSOD (синій екран).

Загалом, відновити його систему вдалося досить швидко. Якщо у вас схожа проблема, то см. Нижченаведені рекомендації (швидше за все по ним ви зможете все "вилікувати" самостійно ... ?).

І так ...

*

Що робити, якщо синій екран не дає завантажитися Windows

КРОК 1

Для початку зверніть увагу на те, що пишеться в нижній частині вікна (коли вискакує BSOD). Цікавить рядок "що викликало проблему" і "код зупинки". ?

Якщо у вас є конкретно вказаний файл / драйвер (і тим більше той, який ви тільки-тільки встановили) - то справа очевидно, і процес "лікування" вельми полегшується ...

? На допомогу!

Якщо за характером помилки ви не можете зрозуміти в якому ПО проблема - рекомендую замітку загального характеру по BSOD

Що викликало проблему - AMDRyzenMasterDriver.sys

*

КРОК 2

Після 1-2-х разів невдалої завантаження Windows, як правило, виникає сервісне меню з пропозицією відновити ОС або включити ? безпечний режим (якщо такого меню у вас немає - див. КРОК 3).

В цьому випадку я б порекомендував завантажити ОС в безпечному режимі (у вас завантажиться та ж Windows, але без більшості драйверів і програм) і видалити "проблемні" додатка і драйвера ? класичним способом.

Безпечний режим

? До речі , з-під безпечного режиму також можна спробувати запустити відновлення системи до однієї з контрольних точок (якщо, звичайно, вони у вас створювалися).

Робиться це просто:

  • спочатку потрібно натиснути Win + R (щоб з'явилося вікно "Виконати");
  • ввести команду  rstrui і натиснути Enter.

Запускаємо відновлення системи

Після екрані з'явиться запит щодо відкотити систему до попередніх налаштувань і параметрів. Натисніть "далі" ...

Відновлення системних параметрів

Подивіться список, чи є в ньому якісь точки відновлення (особливо до тієї дати, коли комп'ютер / ноутбук працював коректно). Якщо точка відновлення є - виділіть її та погодьтеся на відновлення (файли і документи на диску не постраждають (частина програм, можливо, доведеться перевстановити)).

Вибір точки відновлення

*

КРОК 3

Якщо в безпечному режимі систему запустити не вдається, для роботи нам знадобитися LiveCD флешка . Про те, що краще вибрати і як її підготувати (створити) - див. Мою попередню замітку (тут повторюватися не буду).

? На допомогу!

LiveCD для аварійного відновлення Windows - моя добірка, рекомендую!

*

Далі, завантажившись з неї, необхідно скористатися утилітою Dism ++ . ? (вона дозволяє працювати з драйверами, автозавантаженням, файлами в Windows, яка встановлена на диску)

Утиліти - Dism ++

Після, слід вибрати потрібну ОС Windows в верхньому меню (зазвичай диск "C: \") і відкрити сесію . ?

відкрити сесію

Потім в підрозділі "Драйвери" знаходите все, що пов'язано з "проблемним пристроєм" (в моєму випадку AMD) і видаляєте.

Найчастіше "проблемні" драйвери знаходяться в підрозділі "Звукові, ігрові та відеотехніка" .

Видаляємо проблемне драйвер

Після цього відкрийте провідник (Win + E), зайдіть на системний диск і "проревізуйте" папки з програмами (?): видаліть то ПО, через якого виникали проблеми. У моєму випадку це були:

  • C: \ AMD
  • C: \ Program Files (x86) \ AMD \
  • C: \ Program Files \ AMD \

Відкриваємо провідник - Win + E

Ну і останній "штрих" (який на всякий випадок краще зробити) - скористатися засобом відновлення (воно допоможе відновити завантажувач ОС).

Засіб відновлення Windows

Коли з'явиться сервісне меню з вибором дії - вкажіть, що вам потрібно зробити "Пошук і усунення несправностей" .

Пошук і усунення несправностей - вибір дії

Ну а далі виберіть пункт "Відновлення при завантаженні" . (стрілка-2 ?)

До речі , якщо перед появою BSOD (синій екран) у вас оновлювалася Windows - тут же можна видалити і останні оновлення (стрілка-1 ?).

Видалення зайвих оновлень і відновлення завантажувача

Власне, як правило, така проста процедура допомагає позбутися від BSOD на етапі завантаження ОС і повернути її у відносно-робочий стан. ?

*

КРОК 4

Іноді, при пошкодженні якихось системних файлів (наприклад), перераховані вище заходи не приносять результату, і в цьому випадку ОС Windows доводиться встановлювати заново.

Мало хто знає, але це досить легко зробити без втрати даних, "затирання" старої ОС і форматування накопичувача (зрозуміло, з "новою" ОС можна буде отримати доступ до файлів, програм, налаштувань "старої" системи ...).

? На допомогу!

Як перевстановити Windows 10 (без втрати даних, навіть якщо поточна операційна система не завантажується) - інструкція для початківців (покроково)

*

Якщо вирішили питання інакше - дайте знати в коментарях! (Заздалегідь мерси)

Успіхів!

?