Тихий звук на комп'ютері - способи збільшення гучності

Всім всього доброго!

З власного досвіду можу сказати, що користувачі, найчастіше, стикаються з проблемою тихого звуку при перевстановлення ОС Windows (рідше при заміні обладнання на нове).

Взагалі, тихий-тихому не рівня: якщо ви додаєте гучність на 100%, а звук ледь чутно - то проблема на обличчя, але, якщо ви очікуєте від бюджетного ноутбука гучність як від муз. центру - то тут без коментарів, моя стаття вам навряд чи допоможе ?.

Загалом, нижче хочу навести декілька причин через які звук може "псуватися" (тріск, скрегіт, шипіння) і знижуватися його гучність. Також дам кілька порад щодо збільшення гучності ☝.

І так ...

? Ремарка!

Якщо у вас зовсім немає звуку - рекомендую ознайомитися з цією заміткою

*

Причини тихого звуку. Як посилити звук!

«Тонка» настроювання звуку: тонкомпенсація і зв'язок

В першу чергу, я все ж рекомендую зробити дві речі:

  • натиснути на значок зі звуком (як він виглядає в Windows 10 -  , в Windows 7 -  ) і спробувати запустити "Виявити неполадки зі звуком" . Така проста штука у багатьох випадках допомагає перевірити і усунути збої і неполадки в роботі Windows;
  • відкрити мікшер гучності (стрілка-2, на скрині нижче) і додати гучність для кожної програми, що там будуть. Іноді так буває, що рівень гучності звуку стоїть на мінімумі  тільки для якихось конкретних програм ...

Регулювання гучності

Тепер про більш цікавому: про зв'язок

Є така опція в Windows, як "зв'язок" - суть в тому, що "розумна" Windows зменшує гучність при використанні комп'ютера для розмов (тобто як би робить плюс для вас - щоб ви краще чули співрозмовника).

Але, буває так, що ця опція працює з рук геть погано - і звук вона зменшує завжди, а не тільки під час розмов ...

Щоб перевірити це: зайдіть в панель управління Windows і відкрийте розділ  "Обладнання і звук / Звуки" (див. Скріншот нижче ?).

Устаткування і звук - звук

Після, перейдіть у вкладку "Зв'язок" і поставте повзунок "дій не потрібно" . Збережіть налаштування і перезавантажте комп'ютер (остання дія обов'язково!). Після чого протестуйте, яка стала гучність.

Звук - не потрібно вводити

Пару слів про тонкомпенсації

Є в Windows ще одна опція, яка може істотно вплинути на гучність. Йдеться про тонкомпенсації  - спец. опція для усунення відмінності гучності з урахуванням особливості людського сприйняття. При проблемах з тихим звуком - рекомендую цю опцію включити .

Для цього потрібно зайти в панель управління, і відкрити розділ  "Обладнання і звук / звук" : у вкладці  "Відтворення"  вибрати своє джерело звуку (динаміки, навушники) і перейти в їх властивості (див. Скріншот нижче, стрілка 1-2 ?) .

Потім відкрити вкладку "Покращення" і у властивостях знайти опцію "Тонкомпенсация"  - включити її, зберегти настройки та перевірити якість звуку знову (до речі, в Windows 8.1 ця опція обзивається трохи по-іншому - "Додаткові можливості / вирівнювання гучності").

Тонкомпенсация

Перевірка роз'ємів і проводів

Однією з найбільш частих причин спотворення звуку, появи шуму, тріску, зниження гучності - є поганий контакт між динаміками колонок (навушників) і звукової карти комп'ютера.

Виникає це, частіше за все, через "розбитих" роз'ємів і штекерів, а також пошкодження ізоляції проводів (приклад надірваного дроти у навушників показаний на фото нижче ?). При появі таких дефектів - рекомендую замінити провід (або перепаяти, якщо є такий досвід ...).

Надірваний провід у навушників

Взагалі, надрив дроти може бути і "невидимий" - тобто обплетення зверху буде неушкоджена, в той час як мідна жила всередині буде пошкоджена. Спробуйте покрутити провід, і якщо звук, то пропадає, то з'являється, йдуть спотворення - проблема на обличчя.

Так само перевірити навушники (колонки) можна підключивши їх до іншого ПК, планшету, муз. центру і т.д.

Підключення Bluetooth receiver до колонок муз. центру

Якщо проблема пов'язана з роз'ємами на звуковій карті - тут або ремонт, або використовувати зовнішню звукову карту. Зараз, наприклад, є такі "малятка" розміром із звичайну флешку, в той час як багато хто з них можуть видати якість звуку нітрохи не гірше вбудованих звукових карт.

? На допомогу!

Купити дешево різну дрібниця (на кшталт звукової карти) можна на AliExpress

Зовнішня звукова карта

Перевірка і оновлення драйверів

У кожній 3-4-й проблеми зі звуком - винні драйвера! Точніше їх відсутність, або неправильно обрана версія для даної ОС.

Взагалі, найчастіше, при проблемах з драйвером звуку - звуку взагалі немає (перепрошую за тавтологію). Але буває так, що стояла (наприклад) Windows 7 - а потім вона була оновлена ​​до Windows 8/10. За моїми спостереженнями, після такого поновлення, і бувають проблеми зі звуком ...

Для початку рекомендую відкрити диспетчер пристроїв . Найпростіший і швидкої спосіб зробити це: натиснути WIN + R , ввести devmgmt.msc , натиснути OK .

Запуск диспетчера пристроїв - devmgmt.msc

У диспетчері пристроїв відкрийте вкладку "Звукові, ігрові та відеотехніка" . У цій вкладці повинна відобразитися ваша звукова карта (наприклад, на скрині нижче - Realtek High Definition Audio) .

 ? Якщо замість цього - вкладка порожня, або бачите значок "Невідомий пристрій" зі знаком питання  - значить драйвера немає.

Оновлення драйверів в Windows

? Важливо!

П ри проблеми з аудіо-драйверами - рекомендую ознайомитися з наступною статтею

Щоб оновити драйвер в Windows:  просто клацніть правою кнопкою мишки по влаштуванню (для якого оновлюєте драйвера), і в контекстному меню виберіть "Оновити драйвери" (стрілка-1-2 на скрині вище).

? Примітка!

Оновлювати драйвера можна і в автоматичному режимі - для цього вам потрібна спец. утиліта

Наприклад, на скрині нижче представлена ​​програма Driver Booster, за допомогою якої оновити звуковий драйвер можна за 1 клік мишкою ... Зручно? Зручно!

Оновити все - ігрові компоненти, звукові та ігрові пристрої та ін. / Driver Booster

Налаштування аудіо-драйвера: на прикладі Realtek

Гучність так само залежить від налаштувань аудіо-драйвера (та й від версії самого драйвера, але про це було розказано трохи вище ☝). Налаштування пропоную розглянути на основі одного з найпопулярніших драйверів - Realtek ...

? На допомогу!

Немає значка від диспетчера Realtek HD! Як увійти в панель управління Realtek, а то ніяк не можу налаштувати звук

вибір пристрою

Коли ви підключаєте який-небудь пристрій до входу звукової карти, як правило, спливає повідомлення від драйвера Realtek, з проханням вказати, що за пристрій ви підключили. Від правильно обраного типу пристрою - залежить, в тому числі, і рівень гучності.

У деяких випадках допомагає примусове перемикання типу пристрою: з навушників на динаміки (або навпаки). Спробуйте обидва варіанти.

Примітка: щоб викликати вікно вибору типу пристрою, що підключається - спробуйте вийняти штекер від колонок (навушників) з звукової карти, і знову вставити його.

Realtek-навушники

Налаштування рівня гучності відтворення

В панелі управління звуковою картою Realtek - є кілька повзунків гучності (щось на зразок мікшера в Windows). Наприклад, якщо повзунок Front у вас стоїть на 60% (і колонки підключені до лицьовій стороні системного блоку) - то поки ви його не підійміть на 100%, звук голосніше у вас не стане!

Тому просту пораду: відкрийте мікшер в Realtek і виставите всі повзунки гучності (які там будуть) на 100%!

Realtek - гучність на максимум

? Доповнення!

Якщо у вас навушники (колонки) підключені до передньої панелі системного блоку, спробуйте їх підключити до задньої сторони.

Кодеки, відео- і аудіо-програвачі

Якщо у вас слабкий звук тільки при перегляді фільмів або прослуховуванні музики, то найімовірніше - справа в аудіо- відео-кодеків (або в програвачах).

Тут порада проста: ВИДАЛИТИ повністю все кодеки з системи і спробувати поставити набір від ? K-Lite Codec Pack (повне опис є за посиланням).

Причому, при установці обов'язково включите режим "Lots of stuff" , як на скрині нижче. Так ви отримаєте всі потрібні і сучасні кодеки на сьогоднішній день!

Як встановити кодеки правильно ...

До речі, зверніть увагу на програвач VLC - він не тільки добре при програванні мережевого відео, але і при перегляді відео з жорсткого диска. У ньому є опція по збільшенню гучності звуку до 125%!

? На допомогу!

1) Кращі кодеки для Windows - моя добірка

2) 10 безкоштовних програвачів для Windows - моя добірка

VLC - гучність на рівні 125%

Програми для посилення гучності

Останнє, що порекомендую - це спробувати запустити спеціальні програми для посилення звуку. Їм у мене на блозі присвячена ціла стаття (посилання нижче)!

? На допомогу!

Програми для посилення гучності на комп'ютері - моя добірка

Взагалі, рекомендую спробувати програму Sound Booster (її скріншот наведено нижче). Головні її переваги:

  • встановив, один раз налаштував, і вона працює (запускається при кожному включенні комп'ютера);
  • підсилює гучність до 500%!
  • підтримує всі популярні програми, ігри, програвачі і т.д .: Skype, ICQ, Windows Media Player і т.д.

Посилення гучність на 500%!

*

На цьому у мене поки все ...

Сподіваюся, хоч одна рекомендація у вас спрацює!

За доповнення по темі - заздалегідь вдячний.

Успіхів!

?

Перша публікація: 14.12.2016

Коригування: 5.01.2020