Як дізнатися модель ноутбука: де подивитися точну модифікацію

Питання користувача.

Добрий день.

Підкажіть будь ласка з одним питанням. У мене ноутбук SAMSUNG RV508. Але справа в тому, що мені потрібно знати точну його модифікацію, так як RV508 це всього лише модельний ряд, і в ньому (наскільки мені відомо на сьогоднішній день) їх може бути три види!

Так ось, де можна подивитися точну 100% модифікацію пристрою?

Доброго часу доби!

На насправді, не на кожному ноутбуці поруч із клавіатурою приклеюють наклейку, по якій можна відразу ж ідентифікувати пристрій, іноді доводиться витратити трохи більше часу ✌.

Але ж математична модель може знадобитися, коли ви вирішите проапгрейдить свій пристрій, оновити драйвера (особливо, при усуненні конфлікту драйверів), оновити BIOS, купити чохол і т.д.

У цій статті покажу кілька способів, як можна вирішити подібне питання. І так ...

*

Де подивитися точну модель ноутбука

Спосіб №1: наклейки на корпусі, документи до пристрою

Логічно, що найпростіше і найочевидніше з чого слід почати - це з огляду документів, які йшли разом з вашим пристроєм (якщо, звичайно, вони залишилися) і наклейок на корпусі ноутбука. До речі, багато хто помилково вважає що наклейок на ноутбуці 1-2 штуки, які вони бачать поруч із клавіатурою (як на прикладі нижче). І якщо на такий наклейці не зазначена модель, значить все, потрібно шукати заповітні програми ...

Наклейка на корпусі поруч із клавіатурою - на ній не вказана модифікація // Lenovo B70

Ні в якому разі! Якщо вимкнути ноутбук і перевернути його, то на задній стінці в більшості випадків (99%) будуть ще додаткові наклейки від вашого виробника пристрою. Як правило, на ній є дуже докладна інформація: точна модель і модифікація вашого ноутбука (приклад нижче).

Точна модель ноутбука: наклейка на задній стінці пристрою / Lenovo B7080, model: 80MR

Проте, нижче приведу ще кілька способів, якщо раптом наклейка вицвіла, або її не виявилося (або колись вимикати пристрій і перевертати його ?) ...

*

Спосіб №2: за допомогою відомостей в Windows

MSINFO32 - відомості про систему

Досить інформативний спосіб, працює у всіх популярних версіях Windows: XP, 7, 8, 10. Для того, щоб відкрити інформацію про систему, потрібно:

  1. натиснути поєднання клавіш Win + R ;
  2. ввести команду msinfo32 ;
  3. натиснути Enter.

msinfo32 - перегляд відомостей про комп'ютер

Далі у вікні, зверніть увагу на вкладку "Відомості про систему" , саме в ній модель вказано виробник і модель вашого пристрою (приклад на скріншоті нижче).

Відомості про систему

DXDIAG - інформація про DirectX

Через засіб діагностики DirectX так само можна дізнатися деяку інформацію про вашому пристрої (в тому числі і ту, яку переслідуємо в цій статті ми ☺).

Для початку так само викличте вікно "Виконати" (поєднання кнопок Win + R) і введіть команду dxdiag .

Запускаємо засіб діагностики DirectX (DxDiag)

Далі через деяку мить у вас відкриється вікно діагностики DirectX. В принципі, на першому ж екрані у вас повинні відобразитися відомості про систему: серед яких і буде модель і виробник вашого пристрою (приклад нижче).

Засіб діагностики DirectX

CMD - Командний рядок

Через командний рядок до сих пір можна отримувати купу відомостей про вашому комп'ютері / ноутбуці, керувати ним і ставити такі настройки, які недоступні з інших місць ...

Щоб відкрити командний рядок: натисніть Win + R , потім введіть команду CMD і натисніть Enter  (приклад нижче).

cmd - запуск командного рядка

В допомогу!

Інші способи, як відкрити командний рядок в різних ОС Windows - //ocomp.info/kak-otkryit-komandnuyu-stroku.html

Далі скористайтеся однією з двох команд, їх наводжу нижче.

1) SYSTEMINFO

Ця команда ( прим .: SYSTEMINFO ) дозволяє отримати досить багато відомостей про вашу ОС Windows, процесорі, моделі пристрою і т.д. На скріншоті нижче показано, де шукати модель і виробника системи (чи то пак ноутбука).

2) wmic csproduct get name

Ще одна команда, яка покаже безпосередньо тільки модель ноутбука. На мій погляд, не зовсім інформативно (особливо з деякими пристроями) - можете побачити тільки модифікацію свого пристрою, але не виробника і модель (як в прикладі нижче).

*

Спосіб №3: за допомогою спеціальних утиліт

Взагалі, особисто я рекомендую на комп'ютері мати хоча б 1 утиліту, яка може показати максимум інформації про вашу систему, температурі, залозі і ін. При багатьох проблемах подібна утиліта ні раз вас виручить. Про таких утиліти я писав в одній зі своїх статей (посилання приведу нижче).

В допомогу!

Як дізнатися характеристики комп'ютері (ноутбука) - кращі утиліти: //ocomp.info/harakteristiki-kompyutera.html

Одна з кращих утиліт (на мій погляд) - це AIDA 64 (Everest). Вона дозволяє дізнатися максимум інформації про вашому ноутбуці, про будь-якої вашої залізницею, встановленої в ПК. Що стосується моделі пристрою: то можна відкрити вкладку "Комп'ютер / Сумарна інформація" (або розділ про інформації про системну плату). Приклад показаний на скріншоті нижче.

AIDA 64 - сумарна інформація

Тим, кого ця утиліта не влаштовує з тих чи інших причин, за посиланням вище ви знайдете і її аналоги: Speccy, CPUZ, Astra 32 і ін.

*

Спосіб №4: за допомогою BIOS

Якщо зайти в BIOS - то, як правило на першому ж екрані (зазвичай по англ. Він називається, як Main або Information ) Ви повинні побачити інформацію про залозі і його виробника. Можна знайти такі дані: ім'я продукту (модель пристрою), серійний номер, версія BIOS, модель процесора, модель жорсткого диска, кількість оперативної пам'яті і т.д. Приклад показаний на фото нижче.

Точна модель ноутбука в BIOS // Фото з ноутбука Lenovo B70-80

Наведу тут кілька довідкових статей, які стануть в нагоді вам, якщо ви не в курсі, як увійти в BIOS, як його налаштувати, що взагалі робити і куди натискати ...

В допомогу!

Як увійти в BIOS (UEFI) на комп'ютері або ноутбуці [інструкція] - //ocomp.info/kak-voyti-v-bios.html

Швидкий доступ для входу в меню BIOS, Boot Menu, відновлення з прихованого розділу - //ocomp.info/goryachie-klavishi-dlya-vh-bios-boot-menu.html

Як увійти в UEFI (BIOS) з інтерфейсу Windows 8, 10 - //ocomp.info/kak-voyti-v-bios-iz-windows.html

PS 

До речі, стикався з ноутбуками HP, в яких всі вищенаведені способи не працювали (тобто точну модифікацію визначити не вдавалося). У цьому випадку або шукати документи до пристрою, або скористатися авто-пошуком драйверів на сайті виробника. Див. Скріншот нижче.

Дозвольте HP визначити ваш продукт

Авто-визначення модифікації пристрою на сайті HP працює відмінно, см. Приклад нижче ? ...

Модифікація визначена - скрін з сайту HP

*

Думаю, що представлених вище способів більш ніж достатньо для точної ідентифікації та багаторазової перехресної перевірки виробника вашого пристрою.

На цьому доповідь закінчено.

Успіхів!

?

Стаття відкоригована: 10.02.2019