Як подивитися карти з супутника (вулиці, будинку, пам'ятки бачимо реальними очима в 3D)

Всім доброго часу!

Навіть звичайний сьогоднішній смартфон (що вже казати про ПК) дозволяє не тільки здійснювати дзвінки і вести листування, а й виконувати роль карти (як путівник може показати не тільки маршрут, але дати і можливість опинитися в тому місці, де вам необхідно).

Причому, ви можете переглядати не тільки пласкі мапи, а й подивитися як виглядає вулиця або будинок очима реальну людину (тобто так, як ніби ви самі опинитеся на цій вулиці і будете по ній йти!). Погодьтеся, це дуже зручно якщо ви йдете в незнайому частину міста або просто давно не бачили рідну домівку ?.

Нижче представлю кілька найбільш зручних сервісів з подібними картами. Зазначу, що всі наведені нижче сервіси доступні тільки в онлайн-режимі (якщо у вас немає інтернет-підключення - переглянути карти ви не зможете).

*

Сервіси для перегляду супутникових карт

Instant Street View

Сайт: //www.instantstreetview.com/

Цей сервіс я поставив першим, тому що він не вимагає реєстрації, швидко завантажується як при роботі з ПК, так і з телефону. Після переходу на сайт - ви можете відразу ж вказати місто і вулицю, яку шукайте (сервіс автоматично на етапі введення підкаже кілька варіантів!).

Примітка: до речі, порекомендував би відразу перевести режим перегляду на "Супутник" і включити перегляд вулиць. Див. Стрілки на скріншоті нижче.

Скріншот карти з сервісу instantstreetview.com (перемикання в режим перегляду вулиць)

Далі в лівому кутку екрану ви зможете спостерігати невелику карту з видом зверху (на ній можна швидко знайти певну адресу), а на основному - буде відображатися вулиця так, як ніби ви на ній самі (в 3D, див. Фото нижче). Режим дозволяє дуже швидко зорієнтуватися в будь-якому незнайомому місті / вулиці.

Перегляд вулиць очима реальну людину

Є і більш звичний варіант перегляду - вид зверху. Зверніть увагу, що якщо у вас на смартфоні включена і працює геолокація - ви зможете на супутниковому знімку побачити, де ви зараз перебуваєте (дізнатися координати).

Знімок із супутника

Примітка: сервіс Instant Street View використовує Google-карти і ряд ін. Аналогічних сервісів для представлення результатів (тобто виконує роль агрегатора і збирача).

Google Maps

Сайт: //www.google.com/maps/

Сервіс Google Maps (карти від Google) - один з найвідоміших і популярних в Світі. Багато інших агрегатори використовують їх знімки для представлення результатів.

Що стосується представлення нашої країни - то в Google Maps можна переглянути карту практично будь-якого міста (мабуть, винятком тут будуть невеликі районні центри, села).

Вид на землю з супутника (Google Maps)

Причому, Google "знає" пам'ятки всіх великих міст (див. Скрін нижче), підкаже з вибором готелю, кафе, прокладе маршрут як дістатися до того чи іншого місця. Вельми зручно!

Вид згори (місто Волгоград)

Ну і не можна на відзначити 3D панорамні знімки - вони дозволяють переглянути тільки найвідоміші пам'ятки і основні вулиці міста. Якщо ваш будинок знаходиться десь поруч з великим проспектом або шосе (наприклад) - напевно ви зможете знайти і його ...

3D перегляд пам'яток

Zoom Earth

Сайт: //zoom.earth/

Цей сервіс унікальний в своєму роді і вельми цікавий. Справа в тому, що знімки Землі до нього приходять з декількох супутників (якщо вірити опису, то NASA поставляє зображення із супутників "VIIRS", "Terra" і "Aqua").

Не можу не відзначити, що на сервісі Zoom Earth зібрані не тільки поточні знімки, але і зроблені 3-5 і більше років тому. Це дозволяє порівняти як змінилася місцевість за минулі роки.

Скрін з сайту Zoom Earth

Zoom Earth дозволяє шукати міста, вулиці, відображає координати (широту, довготу), дозволяє змінювати масштаб (від перегляду всієї планети - до перегляду конкретного будинку).

Yandex Maps

Сайт: //yandex.ru/maps/

Це карти від найвідомішого російського пошукача. Дозволяють в 2-к кліка мишкою знайти будь-яку вулицю і будинок в будь-якому російському місті. Також карти дозволяють побудувати найближчий маршрут з точки А в точку Б, включити панорамний вид вулиці, дізнатися де які магазини, кафе, заправки і т.д. Загалом, цілий великий довідник ...

Яндекс-карти - перегляд панорами

Примітка: якщо ви не заборонили Яндексу визначати вашу геолокацію - сервіс автоматично визначить ваше поточне місце розташування і підсвітить його на карті.

Панорамний вид (Яндекс-карти)

Map Quest

Сайт: //www.mapquest.com/

Безкоштовний американський сервіс, що надає доступ до супутникових картах всім бажаючим. За точністю деталізації сервіс конкурує з Google Maps (принаймні в США). Також зазначу, що сервіс регулярно проводить оновлення карт, покращує деталізацію, підвищує якість знімків.

Map Quest - скріншоти карти

Для перемикання карти на знімки з супутника -Зверніть увагу на панельку справа. Вона не тільки дозволяє змінювати масштаб, але роздрукувати карту, побудувати маршрут, змінити вигляд і ін.

Панелька для настройки карт (наприклад, перемикання на вигляд з супутника)

Rand Mc Nally

Сайт: //maps.randmcnally.com

З одного боку досить простий сервіс, з іншого - за допомогою нього мені вдалося переглянути детальні знімки навіть невеликих сіл в Росії, Білорусії, Україні. Якість знімків дуже і дуже гідне, рекомендую всім, хто щось не знаходить в попередніх сервісах.

Скріншот роботи сервісу and Mc Nally

До речі, вельми цікавий вид відкривається погляду, якщо піднятися на максимальну висоту (змінити масштаб). Сервіс дуже барвисто показує не тільки карту, але і наявність пустель, лісів, морів і т.д. (Якщо у вас великий і яскравий монітор - карта заворожує ...).

Ще один скрін

*

Вдалою прогулянки!

?