Як порівняти продуктивність відеокарт. Оцінка продуктивності своєї відеокарти

Доброго часу доби!

Досить часто при апгрейді комп'ютера (або взагалі при покупці нового ПК / ноутбука) постає питання про вибір відеокарти, точніше її оцінки продуктивності. Адже далеко не завжди той, що дорожче, виявляється більш продуктивним (зараз все змішалося: моделі, закуплені за старим курсом долара - один цінник, по-новому - інший ...)!

У цій статті приведу кілька сайтів (способів *), які допоможуть вам порівняти продуктивність різних відеокарт (а значить вибір заліза зроблять простіше, особливо для недосвідчених користувачів, яких більшість).

Та й взагалі, іноді ціни на конкретні відеокарти вище рази в 2, ніж на інші, а їх продуктивність (в кращому випадку) - вище на 5-10% (що часто практично непомітно). Чи є сенс переплачувати?

І так, розглянемо цю тему детальніше ... ?

*

Порівняння продуктивності відеокарт

Яка з 2-х відеокарт продуктивніше

Варіант 1

Сайт: //technical.city/ru/video/HD-Graphics-620-protiv-Radeon-520

Сайт technical.city російськомовний, призначений для порівняння продуктивності відеокарт і процесорів. Ресурс досить популярний, на ньому представлені майже всі моделі продаються CPU і GPU (процесорів і відеокарт). Правда, на ньому одночасно можна порівнювати тільки 2 моделі відеокарт або ЦП, але навіть цього, більш, ніж достатньо!

І так, перейшовши за посиланням вище, просто вкажіть 2 відеокарти, які ви хочете порівняти (див. Скріншот нижче).

Вказівка ​​моделей карт

Далі перед нами постане довгий список з різними технічними характеристиками кожен з карт, результати тестів в різних іграх (скільки було FPS і при якому дозволі) і програмах, і остаточні висновки.

Наприклад, в моєму порівнянні, сайт віддав перевагу мапі GeForce MX150, тому що вона продуктивніше в іграх і синтетичних тестах. До речі, в останньому абзаці порівняння - ресурс саме так і робить висновок: "на основі тестів рекомендується вибрати той-то" ...

Переваги GeForce MX150 над IntelHD 620

Варіант 2

Сайт: //www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php

На мій погляд сайт videocardbenchmark.net  один з кращих в плані порівняння будь-яких залозок. Так, дизайн у нього не найпередовіший, проте база включає (по-моєму) навіть ті карти, які вже в принципі не знайти ...

Посудіть самі:

  1. представлені практично всі відеокарти, починаючи з 2000 року (є і більш раритетні моделі). Так, що якщо у вас навіть дуже старий комп'ютер, якому років 10-15, тут ви зможете знайти свою відеокарту;
  2. можна вести порівняння відразу 3-х відеокарт! (Що дуже зручно);
  3. незважаючи на англійську мову, інтерфейс сайту дуже підкуповує своєю простотою і лаконічністю;
  4. регулярні оновлення сайту - мало не кожен день додаються нові моделі карт, тестів та ін. добра ...

І так, перейшовши на сторінку ресурсу для порівняння, знайдіть через пошук потрібну модель відеокарти, і натисніть на кнопку "Compare" . Див. Скріншот нижче.

Натискаємо кнопку Compare (тобто додаємо в листок порівняння)

Далі, аналогічно знайдіть і додайте в список ще 1-2 відеокарти. У верхньому меню у вас з'явиться значок з "вагами" , на якому буде горіти цифра доданих моделей карт. Просто натисніть по цьому значку ЛФМ (лівою кнопкою мишки).

Натискаємо по меню з вагами

Результати постають в зручній табличці, де будуть показані різні технічні характеристики карт. У нижньому рядку таблиці представлені результати тестів (виділені помаранчевим), за якими зможете оцінити найбільш продуктивну модель. ?

Результати на обличчя ...

варіант 3

Сайт: //gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-HD-6970M-vs-Intel-HD-620-Mobile-Kaby-Lake/m8552vsm153579

Цей сайт мені також сильно імпонує (напевно, через свого дуже красивого і зручного оформлення). Перейшовши за посиланням вище, вам потрібно просто вибрати дві відеокарти - як тільки ви це зробите, сервіс тут же дасть вам результати по різним тестам (причому, є остаточні висновки по швидкодії, на скрині нижче карта AMD HD 6970 продуктивніше, ніж IntelHD 620 приблизно на 70%) .

Дивимося ефективну швидкість

Які переваги у цього сервісу:

  • величезна база тестів з найрізноманітніших відеокарт;
  • можна порівнювати жорсткі диски, твердотільні накопичувачі, процесори, ОЗУ;
  • відмінне оформлення і зручний інтерфейс.

*

Як оцінити свою відеокарту

? Примітка: спосіб стане в нагоді в тому випадку, коли вашої відеокарти немає ні на яких сайтах (або результати наведені там НЕ репрезентативні і не містять необхідних даних).

До того ж, подібний тест може допомогти виявити різні проблеми з відеокартою, наприклад, чи все в порядку з системою охолодження ...

Для проведення подібного тесту можна скористатися утилітами з сайтів, які я рекомендував вище, а можна ще однієї - FurMark (у неї є свої і дуже солідні переваги!).

FurMark

Офіційний сайт: //geeks3d.com/furmark/

Одна з кращих утиліт для тестування відеокарти (допоможе оцінити, як стабільність карти, так і її продуктивність). FurMark здатний проводити стрес-тести (найбільш жорсткі тести), призначені для того, щоб виявити всі проблеми адаптера, оцінити його стабільність і надійність.

Після проведення тесту, можна дізнатися оцінку своєї карти, і подивитися, наскільки вона відстає від інших моделей. До речі, в деяких магазинах при продажу відеокарт - наводять результати тестів з цієї утиліти!

? Як провести тестування в FurMark:

1) Завантажити, встановити і запустити утиліту (процес стандартний, тому детально питання не розглядаю).

2) Закрити всі ігри, торренти, відеоредактори, графічні редактори, та й взагалі, будь-які ресурсомісткі програми.

3) Запустити FurMark і вибрати один з тестів:

  • GPU Stress Test - стрес-тест вашої відеокарти, найбільш жорсткий. Призначений для виявлення проблем карти;
  • Preset 2160 (720) та ін. - тест на протязі декількох хвилин для визначення продуктивності вашої карти. Саме його я і запустив в прикладі нижче.

FurMark - тест з preset 720

4) Програма перед запуском тесту завжди попереджає про те, що тест миє викликати сильне навантаження на ПК, і викликати перезавантаження системи. Тому, перед тестом збережіть всі відкриті документи (блокноти, Word, браузери). Для початку роботи натисніть кнопку "GO" .

попередження

5) Далі у вас на весь екран з'явиться "бублик", який буде крутитися в різні боки. Зліва будете спостерігати кількість FPS, модель відеокарти, дозвіл екрана при тесті.

Йде тест - бігає бублик ...

6) Після тестування побачите невелике вікно, з усіма параметрами і результатами тесту. Натисніть кнопку "Submit" , щоб відправити результати на сайт утиліти і подивитися їх в більш наочному поданні.

Результати та їх відправка для порівняння

7) Підсумкова табличка виглядає наступним чином (привожу у себе тест своєї відеокарти).

Geeks3D

FurMark P720

v1.20.0.1

▶ Submited by Anonymous on Jan 28, 2018

Score 524
FPS 8
Fullscreen mode YES
Resolution 1280 x 720
MSAA X0
Duration (ms) 60000
CPU Intel (R) Core (TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz
Operating system Windows 10 64-bit build 16299
Graphics driver 23.20.16.4905
OpenGL - GL_VERSION 4.5.0 - Build 23.20.16.4905
OpenGL - GL_RENDERER Intel (R) HD Graphics 620
GPU 1 Intel (R) HD Graphics 620
Device ID Intel (0x8086 - 0x5916)
SubDevice ID ASUS (0x1043 - 0x15a0)

8) До речі, над табличкою є посилання для переходу на основну сторінку, щоб можна було порівняти вашу карту з іншими моделями. Перейдемо по ній ...

Таблиця з результатами

9) Ваша карта буде відображені в верхній частині (зазвичай) - трохи нижче можете бачити результати тестів інших популярних карт (які виконували користувачі до вас).

Тепер можете оцінити: наскільки швидка / повільна ваша карта по відношенню до інших моделей.

порівняння IntelHD 620 і Radeon R9 200 series

*

Доповнення в коментарях вітаються ...

Успіхів!

?

Перша публікація: 28.01.2018

Коригування: 2.11.2019