Яндекс - настройка головної сторінки під-себе: отримуємо актуальні новини (в т.ч. свого міста), погоду, курси валют, афішу та ін.

Доброго часу доби.

Я майже впевнений ( ), що практично кожен користувач, заходячи в інтернет, цікавиться (принаймні) самими буденними речами: яка погода буде на завтра, що там діється в Світі (тобто новини), які цікаві фільми показують, як там себе "відчуває" долар / рубль (останнім часом актуально для нашої країни). Бо так?

Якщо порахувати, то для того щоб дізнатися подібну інформацію - потрібно відвідати 3 ÷ 5 сайтів! Можна, звичайно, робити це і так, але на мій погляд - набагато краще налаштувати під-себе головну сторінку Яндекса і отримувати цю інформацію цілком, відвідавши одну веб-сторінку. До того ж, ознайомившись з усіма новинами, можна відразу ж перейти до пошуку. Дуже зручно!

Власне, в цій статті покажу як встановити Яндекс стартовою сторінкою в браузері, наведу деякі ази налаштування і можливості сервісу. Думаю, що багато хто, налаштувавши один раз свій браузер, зможуть істотно економити час (а час - гроші) !

І так ...

*

Налаштування головної сторінки Яндекса

Як зробити її стартовою в браузері

Мабуть, статтю слід почати з того, як взагалі зробити так, щоб при запуску браузера автоматично відкривалася головна сторінка Яндекса (тобто щоб не відкривати ніякі вкладки "Вибраного" і не переходити за посиланнями з якого-небудь меню).

Офіційна сторінка пошуку Яндекс - //yandex.ru/

спосіб 1

Якщо ви давно не заходили на головну Яндекса (посилання привів вище), то при її відвідуванні - в кутку екрану у вас спливе невелике вікно з пропозицією змінити головну сторінку. Якщо ви не проти - просто погодьтеся ...

При першому відвідуванні порталу

спосіб 2

Можна все зробити і вручну. Розгляну нижче кілька популярних браузерів.

Google Chrome

Спочатку відкриваємо настройки браузера. Можна виконати 2-ма способами:

  1. або в правому верхньому куті вікна клацнути по "трьом" точкам;
  2. або в адресний рядок браузера вставити наступну адресу:  chrome: // settings /

Налаштування (Chrome)

Далі в підрозділі "Запуск Chrome" вказати задані сторінки, в нашому випадку  //yandex.ru/ (тобто ті, які він буде відкривати автоматично).

задані сторінки

Власне, після перезапуску браузера - ви побачите, що у вас автоматично відкрився Яндекс ...

Mozilla Firefox

В общем-то, в цьому браузері робиться практично все ідентично (як в Chrome): спочатку відкриваємо налаштування (альтернативний спосіб - перейти на сторінку  about: preferences # home ).

Налаштування (Firefox)

Далі в підрозділі "Початок / Домашня сторінка і нові вікна" вказуємо потрібну сторінку (див. Зелені стрілки на скрині нижче).

Firefox (початок) / Клікабельно

До речі, зверніть увагу, що при роботі в Firefox ви в будь-який момент можете відкрити домашню сторінку: досить клацнути по значку "будиночка" поруч з адресним рядком.

Перейти на домашню сторінку

Microsoft Edge

Спочатку необхідно відкрити параметри (для цього клацніть по значку в правому верхньому куті з "трьох точок", і в меню знайдіть даний пункт).

Edge (параметри)

Далі необхідно в підрозділі "Показувати в новому вікні Microsoft Edge" вибрати варіант "Конкретну сторінку або сторінки" і вказати потрібний веб-адресу (див. Приклад нижче на скрині).

Що показувати в новому вікні (Edge)

Якщо сторінку встановити не вдається

Як доповнення ...

Якщо у вас не виходить змінити стартову сторінку в браузері - можливо ви "зловили" вірус (примітка: багато хто з них блокують можливість змінити сторінку. Також можливий і інший варіант: настройки можна змінити, але після перезапуску браузера - знову відкривається "стара" сторінка) .

Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, рекомендую ознайомитися з парочкою моїх статей:

  1. програми для видалення Malware, реклами з браузерів, шкідливого ПО, яке не бачать антивіруси - //ocomp.info/dlya-udaleniya-malware.html
  2. Як видалити вірус з браузера - за 5 кроків -  //ocomp.info/kak-udalit-virus-iz-brauzera.html

Вибір свого міста і настройка теми

Далі, що порекомендував би зробити (після переходу на Яндекс і його установки в якості стартової сторінки) - це вказати своє місто (взагалі, звичайно пошукова система визначає його автоматично, але відбувається це далеко не завжди правильно) . Це дозволить вам знати про всі новини вашого міста, події, афішах і т.д.

Робиться це досить просто: у верхньому правому куті екрану клацніть по посиланню "настройка" і перейдіть в розділ уточнення міста. Див. Скрін нижче.

Змінити місто (Яндекс)

Є варіант як автоматичного визначення вашого місця розташування, так і ручного коректування. В общем-то, все досить просто .

уточнюємо розташування

Зверніть увагу, що після вказівки свого міста: ви зможете оперативно переглядати всі події та новини, що відбуваються в ньому. Це дуже зручно!

Новини в своєму місті

Крім міста, також би відзначив, що можна змінити стандартну тему на щось більш цікаве (наприклад, багато хто робить її темнішою, контрастною). Для цього достатньо серед налаштувань вибрати варіант "Поставити тему" (див. Приклад нижче).

поставити тему

Далі у нижній частині вікна з'явитися стрічка з десятків найрізноманітніших тем: на основі популярних онлайн-ігор, фільмів, подій, світлі / темні та ін.

Вибір теми / Клікабельно

Після вибору однієї з тим, пошуковик перетвориться (наприклад, я встановив передноворічну ... ).

Сторінка пошуковика змінилася до невпізнання! / Клікабельно

Важливо!

Всі вироблені налаштування головної сторінки Яндекса збережуться тільки в тому браузері, в якому ви їх зробили. Щоб вони "діяли" завжди і в будь-якому браузері - заведіть собі профіль на Яндексі (наприклад, досить завести собі пошту).

Примітка: для реєстрації потрібно всього лише вказати свої ініціали та номер телефону (для безпеки і підтвердження деяких операцій). Див. Скріншот нижче.

Заклад профілю на Яндекс (його також називають паспортом)

Як видалити або перенести якісь блоки

Частина блоків на головній сторінці Яндекса (наприклад, карти, телепрограму, погоду, пробки і т.д.) можна або видалити, або перенести на інше більш зручне місце.

Щоб це зробити, потрібно скористатися вкладкою "Налаштування / Налаштувати Яндекс" .

Налаштування Яндекса

Після чого, ви побачите, що кожен блок виділений в сірий колір, а в його кутку з'явився хрестик. Тепер ви можете все непотрібне просто закрити, а решта перенести в більш зручне місце.

Щось можна закрити ...

Коли все блоки буду розставлені по своїх місця - просто натисніть кнопку "Зберегти" в нижньому кутку екрану. Далі все блоки будуть зафіксовані, і будуть відображатися в такому вигляді при кожному відвідуванні вами Яндекса.

А щось можна перенести ...

Як налаштувати курс валют (вибір валют для відображення)

В Яндексі вельми зручно "прибудований" курс валют (прямо над пошуковим рядком). Якщо натиснути на "три крапки" поруч з курсом - можна побачити біржові котирування основних валют (долара, рубля, нафти).

Курс валют

До речі, на сторінці котирувань - також є опція налаштувань (можна додати інші валюти, за якими ви б хотіли спостерігати).

Шестерня (настройка, що відображати)

Доповнення!

Як на Андроїд відстежувати курс рубля, долара, криптовалюта і отримати повідомлення, якщо курс різко зміниться. Створення свого портфоліо - //ocomp.info/kak-na-androide-otslezhivat-kurs-rublya-dollara-kriptovalyut.html

Зазначу, що можливості досить широкі: можна навіть відслідковувати курс біткоіни (крім того, Яндекс може позначати окремим кольором різкі коливання курсу, що також зручно).

Відзначаємо галочками, що потрібно

Додані котирування починають відображатися (і відслідковуватися) відразу ж після того, як ви збережете настройки. В общем-то, досить зручно, щоб вчасно дізнатися, що там трапилося з рублем ...

стало інформативніше

Як налаштувати під-себе стрічку новин (по своїм інтересам)

На головній сторінці Яндекса (якщо розтринькати її трохи нижче, під афішею і фільмами) присутній стрічка (Дзен). Взагалі, вона формується автоматично (за допомогою штучного інтелекту) на основі ваших інтересів. І в ній досить часто спливають цікаві життєві новини, про які непогано б знати заздалегідь ...

Автоматика-автоматикою, але стрічку Дзен можна формувати і на основі особистих доданих каналів (наприклад, ви можете додати в неї сайти по автомобілям, економіці, політиці - в залежності від своїх уподобань) . Для цього клацніть по посиланню "Дзен" (див. Скрін нижче).

дзен

Далі перейдіть в розділ "Канали".

канали

Після чого ви побачите десятки розділів: авто, будинок, бізнес, їжа і т.д. Виберіть один з зацікавили вас розділів.

Топ каналів

Після чого, ви побачите десятки різних популярних порталів, на які можна підписатися. Наприклад, я вибрав "Mail Авто" - і тепер серед стрічки будуть з'являтися пости з автомобільної тематики. Вельми зручно!

Підписатися

Зрозуміло, ви можете додати десятки різних цікавих порталів на свій смак (аналогічним чином). Тим самим, стрічка новин буде кожен день радувати вас цікавими подіями ...

*

На цьому поки все. Вдалої роботи!