Як поміняти прошивку Wi-Fi роутера (оновлення прошивки)

Доброго часу.

Прошивка - це спец. мікропрограма, що знаходиться в незалежній пам'яті роутера. По суті, це повноцінна міні-операційна система, в якій є десятки своїх "функцій" (їх можна порівняти з додатками).

Зрозуміло, стабільність і якість роботи роутера залежить не тільки від "залозок" (з яких він складається), а й від цієї прошивки. І в деяких випадках (при некоректній роботі роутера) прошивку слід оновлювати (або як кажуть: "перепрошивати пристрій" ).

Власне, ця замітка розповість в покроковому режимі як це виконати правильно (тобто оновити мікропрограму, щоб не вивести з ладу роутер). Матеріал статті підійде для більшості моделей домашніх роутерів.

І так ...

*

Оновлення прошивки роутера по кроках

На прикладі Tenda FH456

КРОК 1: коли і навіщо потрібно міняти прошивку

Взагалі, прошивати роутер потрібно тільки в тих випадках, коли в цьому є гостра необхідність:

  1. маршрутизатор зависає (без явної на те причини);
  2. періодично відключається інтернет, Wi-Fi;
  3. в новій версії прошивки є підтримка додаткових функцій, стандартів (наприклад, можливість прокинути порти);
  4. в поточній прошивці є критичні помилки, уразливості.

Важливо!

Якщо роутер працює стабільно, і ніяких доп. функцій від нього вам не потрібно - то перепрошивати пристрій не потрібно!

Оновлення прошивки позбавляє вас гарантії. До того ж, при неправильному виконанні операції - є ризик пошкодити пристрій ...

КРОК 2: запобіжні заходи

Щоб процес прошивки пройшов без сучка і задирки, дотримуйтеся наступних важливих правил:

  1. завантажити прошивку потрібно саме для своєї моделі роутера (як це зробити - див. нижче). Не використовуйте універсальних прошивок або ПО без "розпізнавальних знаків" (це найголовніша помилка багатьох користувачів!);
  2. якщо у вас є джерело безперебійного живлення - підключіть і роутер, і комп'ютер до нього. Якщо немає - прошивку виконуйте в той час, коли у вас не ведуться ремонтні роботи і не викл. постійно світло (зазвичай, це вечір);
  3. підключіть роутер до комп'ютера мережевим кабелем (оновлювати мікропрограму по Wi-Fi - вкрай не рекомендується!);
  4. від роутера потрібно відключити кабель інтернету, і інші ПК (тобто залишити підключеним тільки один ПК, з якого запустіть прошивку);
  5. бажано зберегти настройки роутера і стару прошивку перед оновленням.

У загальному і цілому, нічого хитрого, рекомендації стандартні і дозволяють виключити всілякі проблеми при зміні прошивки ...

КРОК 3: пошук і завантаження прошивки

1) Перше, що нам потрібно - визначити точну модель роутера і його марку. Найпростіше це зробити, якщо подивитися наклейку на корпусі пристрою (зазвичай, з тильного боку). Див. Фото нижче.

Модель роутера визначена!

2) Далі робимо запит в Google виду "tenda fh456 firmware" (тобто вказуємо марку і модель роутера, і додаємо слово firmware (це, до речі, і є прошивка на англ. Мові)).

Пошук прошивки

3) Завантажуємо прошивку, бажано з сайту виробника. Після, звичайно, потрібно витягти її з архіву (кращі програми-архіватори вам на допомогу).

витягуємо прошивку

Файл BIN - це і є файл прошивки.

Файл прошивки - розширення BIN

4) Далі зайдіть в налаштування свого роутера (зазвичай, досить в браузері написати IP 192.168.0.1 або 192.168.1.1, якщо що - посилання нижче в допомогу) і подивіться в головному вікні поточну версію прошивки. У моєму прикладі: поточна версія "35-я", а нова завантажена "41-я" (з рядом справляння помилок).

? На допомогу!  Як відкрити настройки Wi-Fi роутера (вхід в веб-інтерфейс) - //ocomp.info/kak-zayti-v-nastroyki-routera.html

Поточна версія прошивки

КРОК 4: підготовка - збереження налаштувань, підключення до роутера мережевим кабелем

1) Спочатку необхідно відключити від роутера все "зайві" кабелі і залишити тільки той, яким буде підключений ноутбук / ПК з якого ми будемо прошивати пристрій.

Підключення комп'ютер Ethernet кабелем до роутера

2) Після, заходимо в налаштування роутера (веб-інтерфейс), відкриваємо вкладку "Управління" (або "Адміністрування / Administration") і зберігаємо поточні настройки (браузер завантажить невеликий файл в декілька КБ).

Примітка: в деяких моделях роутерів замість розділу "Administration" - буде вкладка "Система / оновлення ПЗ" ( "System / Upgrade").

управління

резервне копіювання

3) Якщо є можливість, як рекомендував вже вище, підключіть роутер і ПК через джерело безперебійного живлення (ця порада особливо актуальне для тих, у кого часто відключають електрику).

Просто, якщо під час прошивки "моргне" світло - це може стати причиною збою, який призведе до не працювати ...

КРОК 5: оновлення прошивки

Оновлення прошивки проходить досить швидко - на все-про-все буде потрібно 30-40 сек.

Спочатку потрібно буде відкрити настройки роутера і перейти в розділ "Управління" (або "Адміністрування / Administration").

Далі напроти пункту "Оновлення прошивки" (або "Firmware upgrade") натиснути на кнопку "Перегляд" (або "Browse").

оновлення прошивки

Потім вказати наш файл прошивки (в форматі BIN, см. Попередні кроки вище) і погодитися на оновлення.

ОК

Роутер "задумається" на 30-40 сек. В цей час украй бажано ніяк не заважати пристрою: не відкривати ніяких вкладок, не відключати електрику, не рухати проводи та кабелі (пов'язаних з ним).

процес оновлення

Власне, далі головна сторінка роутера повинна відкритися автоматично, на якій ви помітите, що версія прошивки була оновлена ​​(в моєму випадку стала "41" (була "35"). Завдання виконано? ..

Примітка: оновивши прошивку, ви можете зіткнутися зі зміною мови! Найчастіше, спочатку нові прошивки з'являються англійською, після - переводяться на російську. 

Нова версія прошивки на англ., Але все працює!

У ряду роутерів після оновлення прошивки скидаються настройки. Їх можна відновити з спец. файлу конфігурації, який ми зберегли перед оновленням. Щоб це зробити - скористайтеся вже перевірений адміністратором сайту розділом, функція "Restore a configuration file".

Restore - відновлення налаштувань

*

На сім закруглююся, доповнення завжди вітаються ...

Успіхів!

?