Як поміняти прошивку Wi-Fi роутера (оновлення прошивки)
Доброго часу.
Прошивка - це спец. мікропрограма, що знаходиться в незалежній пам'яті роутера. По суті, це повноцінна міні-операційна система, в якій є десятки своїх "функцій" (їх можна порівняти з додатками).
Зрозуміло, стабільність і якість роботи роутера залежить не тільки від "залозок" (з яких він складається), а й від цієї прошивки. І в деяких випадках (при некоректній роботі роутера) прошивку слід оновлювати (або як кажуть: "перепрошивати пристрій" ).
Власне, ця замітка розповість в покроковому режимі як це виконати правильно (тобто оновити мікропрограму, щоб не вивести з ладу роутер). Матеріал статті підійде для більшості моделей домашніх роутерів.
І так ...
*
Оновлення прошивки роутера по кроках
На прикладі Tenda FH456
КРОК 1: коли і навіщо потрібно міняти прошивку
Взагалі, прошивати роутер потрібно тільки в тих випадках, коли в цьому є гостра необхідність:
- маршрутизатор зависає (без явної на те причини);
- періодично відключається інтернет, Wi-Fi;
- в новій версії прошивки є підтримка додаткових функцій, стандартів (наприклад, можливість прокинути порти);
- в поточній прошивці є критичні помилки, уразливості.
Важливо!
Якщо роутер працює стабільно, і ніяких доп. функцій від нього вам не потрібно - то перепрошивати пристрій не потрібно!
Оновлення прошивки позбавляє вас гарантії. До того ж, при неправильному виконанні операції - є ризик пошкодити пристрій ...
КРОК 2: запобіжні заходи
Щоб процес прошивки пройшов без сучка і задирки, дотримуйтеся наступних важливих правил:
- завантажити прошивку потрібно саме для своєї моделі роутера (як це зробити - див. нижче). Не використовуйте універсальних прошивок або ПО без "розпізнавальних знаків" (це найголовніша помилка багатьох користувачів!);
- якщо у вас є джерело безперебійного живлення - підключіть і роутер, і комп'ютер до нього. Якщо немає - прошивку виконуйте в той час, коли у вас не ведуться ремонтні роботи і не викл. постійно світло (зазвичай, це вечір);
- підключіть роутер до комп'ютера мережевим кабелем (оновлювати мікропрограму по Wi-Fi - вкрай не рекомендується!);
- від роутера потрібно відключити кабель інтернету, і інші ПК (тобто залишити підключеним тільки один ПК, з якого запустіть прошивку);
- бажано зберегти настройки роутера і стару прошивку перед оновленням.
У загальному і цілому, нічого хитрого, рекомендації стандартні і дозволяють виключити всілякі проблеми при зміні прошивки ...
КРОК 3: пошук і завантаження прошивки
1) Перше, що нам потрібно - визначити точну модель роутера і його марку. Найпростіше це зробити, якщо подивитися наклейку на корпусі пристрою (зазвичай, з тильного боку). Див. Фото нижче.
Модель роутера визначена!
2) Далі робимо запит в Google виду "tenda fh456 firmware" (тобто вказуємо марку і модель роутера, і додаємо слово firmware (це, до речі, і є прошивка на англ. Мові)).
Пошук прошивки
3) Завантажуємо прошивку, бажано з сайту виробника. Після, звичайно, потрібно витягти її з архіву (кращі програми-архіватори вам на допомогу).
витягуємо прошивку
Файл BIN - це і є файл прошивки.
Файл прошивки - розширення BIN
4) Далі зайдіть в налаштування свого роутера (зазвичай, досить в браузері написати IP 192.168.0.1 або 192.168.1.1, якщо що - посилання нижче в допомогу) і подивіться в головному вікні поточну версію прошивки. У моєму прикладі: поточна версія "35-я", а нова завантажена "41-я" (з рядом справляння помилок).
? На допомогу! Як відкрити настройки Wi-Fi роутера (вхід в веб-інтерфейс) - //ocomp.info/kak-zayti-v-nastroyki-routera.html
Поточна версія прошивки
КРОК 4: підготовка - збереження налаштувань, підключення до роутера мережевим кабелем
1) Спочатку необхідно відключити від роутера все "зайві" кабелі і залишити тільки той, яким буде підключений ноутбук / ПК з якого ми будемо прошивати пристрій.
Підключення комп'ютер Ethernet кабелем до роутера
2) Після, заходимо в налаштування роутера (веб-інтерфейс), відкриваємо вкладку "Управління" (або "Адміністрування / Administration") і зберігаємо поточні настройки (браузер завантажить невеликий файл в декілька КБ).
Примітка: в деяких моделях роутерів замість розділу "Administration" - буде вкладка "Система / оновлення ПЗ" ( "System / Upgrade").
управління
резервне копіювання
3) Якщо є можливість, як рекомендував вже вище, підключіть роутер і ПК через джерело безперебійного живлення (ця порада особливо актуальне для тих, у кого часто відключають електрику).
Просто, якщо під час прошивки "моргне" світло - це може стати причиною збою, який призведе до не працювати ...
КРОК 5: оновлення прошивки
Оновлення прошивки проходить досить швидко - на все-про-все буде потрібно 30-40 сек.
Спочатку потрібно буде відкрити настройки роутера і перейти в розділ "Управління" (або "Адміністрування / Administration").
Далі напроти пункту "Оновлення прошивки" (або "Firmware upgrade") натиснути на кнопку "Перегляд" (або "Browse").
оновлення прошивки
Потім вказати наш файл прошивки (в форматі BIN, см. Попередні кроки вище) і погодитися на оновлення.
ОК
Роутер "задумається" на 30-40 сек. В цей час украй бажано ніяк не заважати пристрою: не відкривати ніяких вкладок, не відключати електрику, не рухати проводи та кабелі (пов'язаних з ним).
процес оновлення
Власне, далі головна сторінка роутера повинна відкритися автоматично, на якій ви помітите, що версія прошивки була оновлена (в моєму випадку стала "41" (була "35"). Завдання виконано? ..
Примітка: оновивши прошивку, ви можете зіткнутися зі зміною мови! Найчастіше, спочатку нові прошивки з'являються англійською, після - переводяться на російську.
Нова версія прошивки на англ., Але все працює!
У ряду роутерів після оновлення прошивки скидаються настройки. Їх можна відновити з спец. файлу конфігурації, який ми зберегли перед оновленням. Щоб це зробити - скористайтеся вже перевірений адміністратором сайту розділом, функція "Restore a configuration file".
Restore - відновлення налаштувань
*
На сім закруглююся, доповнення завжди вітаються ...
Успіхів!
?