Як переглядати фото і картинки в архіві, не витягуючи його

Питання від користувача

Добрий день.

А чи не можна як-небудь дивитися картинки і фото в архівах, не витягуючи з них самі файли?

Справа в тому, що багато файли торенти з картинками, що передаються по мережі, стиснуті в архіви (найчастіше ZIP). І щоб їх дивитися - доводитися витягати, витрачати місце і т.д.

Доброго дня!

Так, згоден, тут палиця з двома кінцями: з одного боку, якщо не стиснеш - довго передаються і копіюються файли, якщо стиснеш - потрібно буде розархівувати (до того ж, сам архів теж доведеться зберігати на диску, інакше можна зіпсувати собі рейтинг на торрент сайті).

У цій статті розберу кілька варіантів, як можна швидко і зручно переглядати картинки в архівах "на льоту". Думаю, це дозволить заощадити дещицю часу і місця на дисках.

І так ...

? На допомогу!

Кращі програми для роботи з картинками (вюверів) - див. Добірку

*

3 способи дивитися фото в архівах

Взагалі, способів набагато більше, просто я приведу ті, якими користуюся сам, і які, на мій погляд, найбільш зручні.

? Спосіб №1: за допомогою вюверів ACDSee

Офіційний сайт: //www.acdsee.com/

Одна з кращих програм для роботи з самими різними картинками. Дозволяє не тільки зручно переглядати і каталогізувати їх, а й редагувати: підрізування країв, поворот, підписи, додавання стрілок, ліній і т.д. ?

В общем-то, функцій у програми стільки, що не вистачить і всієї статті на їх опис ...

Що стосується перегляду фотографій в архівах - то вона з нею справляється на ура!

Наприклад, у мене на робочому столі є невеликий архів з шпалерами: так ось, зайшовши в папку "Робочий стіл" і подивившись на архів - можна побачити на ньому превью (тобто ви ще не відкрили архів, а вже бачите кілька картинок з нього - дуже зручно!). Приклад нижче (?).

ACDSee - перегляд превью архіву

Зайшовши в сам архів - ACDSee покаже превью до всіх картинок. Натиснувши на будь-який з них подвійним клацанням мишки - можна відкрити повно-екранний переглядач фото (також для цього можна використовувати клавішу "F" на клавіатурі).

ACDSee - архів відкритий як звичайна папка з картинками

В общем-то, на мій погляд, це найкраще рішення для перегляду і редагування зображень як в архівах, так і в звичайних папках. Тим більше, що програма дуже гнучка: можна міняти розміри превью, дивитися властивості картинок, знаходити картинки в прихованих папках тощо.

І навіть більше, ACDSee дозволяє переглядати також легко і відео файли. Тобто каталогізувати як картинки, можна і фільми!

Мінуси: програма платна; також зазначу, що ACDSee - досить "важка" програма, в якій є багато функцій, які навряд чи стануть в нагоді звичайному користувачеві.

Для підтримки російської - необхідно окремо завантажувати русифікатор (додаток: у версіях від 2019-2020г. З'явився вбудований російський!).

*

? Спосіб №2: за допомогою ще одного переглядача XnView

Офіційний сайт: //www.xnview.com/en/

Аналогічний вьювер як ACDSee, тільки не такий громіздкий і набагато менш вимогливий до системи.

Однак, це не означає що програма мало-функціональна - тут можливостей дай боже (до того ж до неї є досить-таки багато доповнень, які можуть ще більше розширити функціонал).

Відкривши свій архів формату ZIP - XnView показав все превью до всіх картинок (їх розміри і відображення також можна налаштовувати).

Зазначу, що програма працює дуже швидко навіть на відносно слабких машинах (ще одна перевага).

XnView - відкрити архів, видно все превью до всіх картинок

Картинки також можна переглядати в повно-екранному режимі. В цілому, XnView залишає найприємніші враження від своєї роботи (до того ж, російська мова доступний відразу ж після установки програми!).

Мінуси: виділив би один істотний недолік - XnView робить превью на самому значку архіву (тобто щоб побачити хоча б 1-2 картинки з архіву - потрібно в нього увійти!).

Уявіть, якщо у вас 100 архівів, і зайшовши в папку з ними - ви не бачите, ні на одному з них нічого, крім логотипу "ZIP" ... Не дуже зручно ...

*

Спосіб №3: за допомогою архіватора HaoZip

Посилання на оф. сайт HaoZip і докладний опис програми, можете знайти в одній з моїх статей: //ocomp.info/arhivatoryi-analog-winrar.html

Цей китайський архіватор, що нагадує WinRAR - творить чудеса!

По-перше, він безкоштовний. По-друге, він підтримує всі ті ж функції, що і WinRAR. По-третє, в його арсеналі є кілька фішок, яких немає ні в одному іншому архіваторі ...

Наприклад, мова йде про перегляд фото в архівах. Покажу, як це реалізували китайські розробники.

Спочатку відкриваємо архів (я це просто зробив через контекстне меню провідника, викликавши його правою кнопкою мишки ...).

Відкриваємо архів в HaoZip

У відкритому архіві, вибравши будь-який файл-картинку, внизу зліва ви побачите її превью, дозвіл, її вага і ін. Інформацію. Також за допомогою подвійного кліка мишки - можна відкрити картинку у вікні перегляду HaoZip.

Міні-вікно перегляду | HaoZip

Цей переглядач картинок практично нічим не відрізняється від вбудованого в Windows (зверніть увагу на скрін нижче ?).

У лівій нижній частині вікна все ті ж інструменти, що і при перегляді фото в Windows, а в правій - можна побачити невеликі превью для інших картинок. Перемикання картинок просте - стрілочки на клавіатурі, або клік мишкою в будь-якій частині вікна.

HaoZip - переглядач фото, як в Windows!

В цілому, дуже хороший інструмент для перегляду фото, причому, HaoZip справляється навіть з дуже великими архівами, коли інші засоби починають моторошно пригальмовувати ...

Мінуси: не можна дивитися превью картинок на самому архіві (такий же мінус, як і у XnView).

*

Разом : я б рекомендував для цього завдання використовувати ACDSee. Вона найбільш багатофункціональна, і дозволяє без проблем втілювати найрізноманітніші фокуси і трюки з картинками ...

*

На цьому поки все. Сподіваюся допоміг ?!

Успіхів!

?

Перша публікація: 07.02.2018

Коригування: 5.10.2020