Як перевести голос в текст на телефоні під Андроїд

Доброго часу!

Якщо вам потрібно набрати певний текст - то далеко не завжди це зручно робити на клавіатурі, тим більше, коли мова стосується мобільних пристроїв. Істотно спростити завдання (і прискорити її ☝) можна за допомогою звичайного телефону під управлінням Андроїд. Власне, про це і буде сьогоднішня замітка ...

До речі, операція перекладу аудіо-мовлення в текст називається  транскрібаціей (саме цю назву можна зустріти в різних довідниках, ПО, описах і т.д.).

Також не можна не відзначити, що транскрібація  дуже корисна для людей з порушенням слуху: включивши телефон, вони можуть прочитати все, що говорить їм інша людина! ..

І так, ближче до теми ...

? На допомогу!

1) Якщо вам потрібен зворотний операція (озвучити текст голосом) - скористайтеся цим матеріалом.

2) Для виконання завдання  транскрібація нам знадобиться встановити 1-додатки з Play Market. Якщо він у вас не працює - див. Ось цю замітку: //ocomp.info/ne-rabotaet-google-play-market-chto-delat.html

*

Голос -> текст: робочі способи

Варіант 1: за допомогою Google документів

Найбільш простий спосіб (і швидше за все, вам не знадобиться нічого до-встановлювати) - це скористатися функціями Google, наприклад, додатком Google-документи (на більшості смартфонів воно вже встановлено, що називається "з коробки").

Для нашого поточного завдання - можна або створити новий документ, або відкрити будь-який з наявних ...

новий документ

Далі зверніть увагу на "кнопку" з мікрофоном (в моєму прикладі вона розташована поряд з пропуском) - її потрібно затиснути на 3-5 сек.

Після, повинна активуватися штатна функція Google - голосовий набір. Тепер телефон зможе перевести вашу мову в текст (причому, завдяки тому що ми відкрили документ - весь текст автоматично буде збережений).

Затиснути кнопку з мікрофоном / Android 9.0

Примітка: якщо Google погано сприймає вашу мову - перевірте в налаштуваннях правильно вказано мову (найчастіше, вибирають російська та англійська). Див. Приклад нижче.

Мови ...

Варіант 2: за допомогою ПО "пряма розшифровка"

Посилання на Play Market

Ця програма розроблена Google для людей з порушенням слуху. У ньому використані спец. алгоритми, що дозволяють легко перетворити звичайний голос вашого співрозмовника в текст (навіть якщо мова йде з акцентом!). До речі, в цьому ж вікні можна набрати свою відповідь (текст) і з клавіатури - це може бути корисно, при діалозі.

Примітка: для запуску програми - досить просто його запустити! Див. Скріншоти нижче.

Мова автоматично перетворюється ...

До речі, в налаштуваннях можна змінити розмір шрифту, мову введення, задати тему, можливість збереження розшифровок та ін.

Установки програми - вибір мови та збереження

особливості:

 1. додаток підтримує 70 мов і діалектів;
 2. підтримуються зовнішні мікрофони (в т.ч. Bluetooth версії);
 3. можливість роботи відразу з декількома мовами;
 4. вібро-відгук;
 5. можливість друкувати текст в самому додатку;
 6. працює на пристроях під управлінням Android 5.0 (Lollipop) і вище.

Варіант 3: через перекладач

Google-перекладач - посилання на сервіс

Цей спосіб хороший насамперед для обміну невеликими короткими фразами (причому, навіть в тому випадку, коли вам непотрібно отримати безпосередньо сам переклад). Нічого до-встановлювати на телефон непотрібно, перекладач працює прямо в браузері.

Зазначу, що додаток може не тільки сприймати мову і переводити її в текст, але і зробити "щось зовсім інше" - прочитати вголос набраний текст (правда звучання все ж відрізняється від реальної людини, але тим не менше ...).

Google-перекладач - приклад роботи

Варіант 4: за допомогою Яндекс-розмови

Яндекс розмова - посилання на Google Play

Ця програма зручно для постійного використання. З його допомогою можна прослуховувати навіть довгі лекції - кожна окрема фраза (пропозиція) буде починатися з нового рядка (абзацу). Це досить зручно!

До речі, в додатку є можливість набирати текст з клавіатури, а потім озвучити його - додаток скаже фразу досить точно вголос.

Яндекс розмова - приклад

особливості:

 1. підтримується тільки російську мову;
 2. використовувати можна в не дуже шумному місці;
 3. на телефоні має бути стабільне підключення до інтернету;
 4. всі діалоги автоматично зберігаються;
 5. в базі додатка є всі найпопулярніші фрази (заготовки).

*

Додатки по темі вітаються ...

Всього найкращого!

?