Смуги на екрані ноутбука, що робити?

Питання від користувача

Добрий день.

На ноутбуці стали з'являтися вертикальні смуги, навіть під час завантаження Windows. З ноутбуком нічого не робили (не упускати, чи не заливали і т.д.). Що може бути?

Хотілося б усунути самостійно ...

З повагою, Захар.

Добрий день.

Дивлячись які смуги ... Ця проблема може носити як програмний характер (наприклад, через некоректні драйверів), так і апаратний - в разі поломки відеокарти, матриці монітора та ін.

У будь-якому випадку, дещо перевірити своїми силами можна (раптом проблема не така серйозна і вдасться заощадити на сервісі ?!).

*

Що робити, якщо з'явилися смуги

КРОК 1: підключіть до ноутбука зовнішній монітор

І так, для початку до ноутбука потрібно підключити або другий зовнішній монітор (наприклад, від ПК), або звичайний ТВ. Робиться це досить просто (посилання нижче в допомогу):

 • Як підключити зовнішній монітор до ноутбука - //ocomp.info/kak-podklyuchit-monitor-k-noutbuku.html
 • Як підключити ноутбук до телевізора - //ocomp.info/kak-podklyuchit-noutbuk-k-tv.html

Ноутбук підключений до ТВ

? Взагалі , цей крок допоможе нам діагностувати проблему:

 1. якщо на зовнішньому моніторі смузі не буде (а на ноутбуці одночасно з цим смуги будуть спостерігатися і в іграх, і в Windows, і в BIOS) - найімовірніше проблема або зі шлейфом, або з матрицею монітора. В обох випадках - без сервісу вже не обійтися;
 2. якщо на зовнішньому моніторі теж будуть спостерігатися смуги (також як на екрані ноутбука) - найімовірніше проблема або з драйверами, або з залізом (відкритий, мат. платою). Тобто можна продовжити шукати причину ...

КРОК 2: встановити час і характер появи смуг

Далі я порекомендував би уважно придивитися за тим, коли саме з'являються смуги:

 1. відразу ж після включення ноутбука (тобто ще навіть до завантаження Windows);
 2. тільки вже коли поява. робочий стіл (тобто після завантаження Windows);
 3. після запуску якихось конкретних ігор та ін.

? До речі , не зайвим би було зайти в BIOS (UEFI) і завантажити безпечні налаштування (тобто скинути в заводські налаштування). Це дозволить виключити проблему, пов'язану з розгоном (якщо, наприклад, хтось вирішив прискорити пристрій і змінив частоти вручну (хоча на ноутбуках, зазвичай, це зробити не можна)).

Смуги в BIOS

Після , придивіться, чи є смуги, коли ви знаходитесь в BIOS (UEFI)? Якщо вони залишилися, ймовірно проблема носить апаратний характер (тобто пристрій ? в сервіс).

Якщо в BIOS ніяких смуг немає, порекомендував би:

 1. перша: завантажити Windows в безпечному режимі (в цьому режимі завантажується тільки найнеобхідніше ПО для роботи Windows. Якщо в цьому режимі смуг не буде, варто "копати" в сторону драйверів і самої ОС ...);
 2. друге: завантажитися з LiveCD диска (флешки). Ця дія також допоможе виявити проблемний драйвер (помилки встановленої Windows).

КРОК 3: якщо смуги виникають періодично в Windows (в BIOS і при завантаженні з LiveCD їх немає)

Не завжди, але як правило це вказує на проблемний драйвер (невідповідна версія під поточну ОС, системні помилки, конфлікт з іншими драйверами і ін.).

До речі, не так давно на одному з моїх робочих ноутбуків спостерігалася схожа картинка з чорно-зеленими смужками (~ виникала раз в 20 хв. І тільки в браузерах). Проблема була в відеодрайверів AMD ...

Чорно-зелені смуги при роботі в браузері

Що можна порадити:

 1. визначити точну модель ноутбука, і на сайті виробника завантажити комплект драйверів під нього;
 2. видалити старі драйвера за допомогою спец. софта (до речі, драйвера які ставить сама Windows в авто-режимі - часто можуть бути причиною подібної проблеми);
 3. встановити нові завантажені драйвера;
 4. якщо під вашу поточну ОС на сайті виробника немає драйверів - переустановите Windows (просто багато хто переходить на Windows 10, а офіц. драйверів для 10-ки виробник не випустив ...).

? Примітка: якщо на сайті виробника викладено кілька версій драйверів для відеокарти - рекомендую завантажити їх все і по черзі перевірити (невідомо, яка версія з них буде стабільніше працювати ...).

КРОК 4: якщо смуги спостерігаються тільки в іграх (або при навантаженні, коли ноутбук починає пригальмовувати)

Як правило (в 98% випадків), ця проблема виникає через відеокарти і її перегріву. Смуги і спотворення на екрані можуть мати самий різний характер (приклади нижче).

Приклад смуг в іграх

Що можна зробити:

 1. для початку вкрай бажано почистити ноутбук від пилу;
 2. замінити термопасту на процесорі і відеокарті (* для досвідчених користувачів);
 3. придбати спец. підставку для охолодження ноутбука;
 4. перевстановити відеодрайвер;
 5. встановити спец. утиліту для моніторингу температури та відстежувати, чи не йде вона за межі оптимальних значень;
 6. спробувати знизити навантаження на відеокарту (відключити частину ефектів в грі, зменшити дозвіл, встановити настройки відеокарти на продуктивність);
 7. якщо нічого з перерахованого вище результату не принесло - ? в сервіс.

*

На сім поки все, удачі!

?