Як розігнати процесор AMD (управління і настройка утиліти AMD Ryzen Master)
Всім доброго здоров'я!
Багато сучасні процесори AMD Ryzen мають розблокований множник, що дозволяє їх досить легко піддати розгону (навіть початківцям користувачам). Щодо не складно отримати +5 ÷ 15% до продуктивності буквально 2-3 кліками мишки!
Найчастіше розгін здійснюється через зміну параметрів в BIOS / UEFI - проте, в сьогоднішній замітці хотів би запропонувати більш універсальний спосіб: через утиліту AMD Ryzen Master прямо з-під ОС Windows! ?
І так, ближче до теми ...
? Важливо!
1) Розгін може стати причиною виходу з ладу обладнання!
2) Все, що ви робите за рекомендаціями нижче - робите на свій страх і ризик!
3) Гарантія на ЦП на розгін не поширюється.
*
Розгін ЦП від AMD або як користуватися AMD Ryzen Master
КРОК 1
Для початку нам потрібно завантажити і встановити утиліту Ryzen Master (посилання на офіц. Сайт; також можна завантажити звідси).
Зверніть увагу, що для роботи з Ryzen Master потрібні адміністраторські права (?).
Запуск Ryzen Master
Після запуску утиліти: перше, що ви побачите - це попередження і нагадування про ризики. Якщо ви згодні з ними - натисніть OK, ще через дек. секунд перед вами з'явитися головне вікно програми (див. скріни нижче).
попередження
*
КРОК 2
Перш ніж приступати до розгону, думаю, варто коротко розшифрувати основні індикатори, які винесені на панель (див. Стрілку на скрині нижче):
- Temperature - показана температура ЦП (і макс. Ліміт по ній);
- Peak Speed - поточна частота ЦП (в МГц);
- PPT - споживання енергії сокетом процесора (в% від макс. Можливих ресурсів вашого заліза);
- TDC - сила струму (в% від макс. Можливого);
- EDC - максим. значення сили струму (короткий період).
Інтерфейс програми Ryzen Master - індикатори
Виходячи з вищесказаного, уважно подивіться на значення пари індикаторів:
- температура: якщо вона у просте вище 60 градусів (або близько до цього) - то піддавати ЦП ще й розгону немає ніякого сенсу (спочатку встановіть більш кращу систему охолодження (краще замінити боксового кулер хоча б на щось подібне до вежі від "Deepcol .. . "));
- оціните PPT: якщо стрілка індикатора перевалює за добру половину - варто задуматися про більш потужний блок живлення (мат. плати?);
- та й в цілому, в ідеалі, при слабкій завантаженні ПК - жоден індикатор не повинен йти в "жовту" зону (і вже тим більше в червону).
*
КРОК 3
Переходимо до головного ...
? До речі!
У моєму прикладі я не використовував будь-які критичні параметри для розгону, і лише підвищив частоту ядер ЦП на ~ 8% (чого і вам рекомендую).
І так, для початку перейдіть в один з профілів (наприклад, "profile 2"), і переведіть управління в режим "Manual" (тобто самостійне управління).
Далі ви можете базову частоту, яка встановлена в розділі "Cores Section", збільшити для кожного ядра. Рекомендую для першого разу не збільшувати більше 5-8% (наприклад, якщо базова 3500 МГц - то почніть підвищення з 3650 МГц (краще менше, та стабільніше!)).
Що стосується вольтажа (Voltage Control) - Ryzen другого-третього покоління стабільно працюють під напругою 1,25-1,4 Вольта (рекомендується підвищувати з 1,25 маленькими кроками до 1,4). Більше 1,4 використовувати не рекомендується! До речі, вольтаж залежить від вашої моделі ЦП (якщо ви не знаєте оптимальних значень для свого ЦП - не починайте розгін!).
Після, натисніть на кнопку "Apply & Test" .
У своєму прикладі я свої 3700 збільшив до 4050 МГц.
Налаштування Ryzen Master - розгін ЦП
Повинен запуститися тест - уважно стежте за всіма індикаторами: жоден з них не повинен піти в червону зону (якщо таке сталося - зупиніть тест і знизьте параметри розгону, і потім знову запустіть тест). Крок підвищення частоти - не більше 50 МГц.
Перегляд показників
Розгін , по суті, це пошук найбільш макс. значень частоти і вольтажу при яких конкретний ЦП буде коректно працювати (на своїй макс. продуктивності). Визначити це можна тільки експериментально, змінюючи значення і проводячи тести.
До речі, вельми зручно крім утиліти Ryzen Master використовувати ? HWMONITOR.
Значення частот // HWMonitor
*
? Ремарка 1!
Утиліта Ryzen Master не зберігаються настройки після перезавантаження ПК. Вона дозволяє робити розгін і тестування параметрів заліза тільки, що називається в режимі "онлайн" (тобто коли активна і запущена).
Проте, один раз налаштувавши профіль і зберігши його, можна досить швидко підняти продуктивність (запустивши утиліту), якщо хочете пограти в що-небудь "потужне" ...
*
? Ремарка 2!
Якщо у вас щось не працює в утиліті або не виходить (наприклад, вона вилітає або ПК йде в перезавантаження) - зверніть увагу на материнську плату. Моделі плат з чіпсетами A320 не підходять для розгону (а ось AMD B350, AMD B450, AMD X370, і ін. - цілком непогано "женуться").
Також зверніть увагу на налаштування електроживлення вашого ЦП (? в панелі управління Windows). Перевірте , щоб план електроживлення стояв на високій продуктивності і стан ЦП було в режимі макс. - тобто на 100%! (див. приклади на скронях нижче ?).
Висока продуктивність
Максим. стан ЦП - 100%
*
Додатки по темі - будуть до речі!
Успіхів!
?