Як розігнати процесор AMD (управління і настройка утиліти AMD Ryzen Master)

Всім доброго здоров'я!

Багато сучасні процесори AMD Ryzen мають розблокований множник, що дозволяє їх досить легко піддати розгону (навіть початківцям користувачам). Щодо не складно отримати +5 ÷ 15% до продуктивності буквально 2-3 кліками мишки!

Найчастіше розгін здійснюється через зміну параметрів в BIOS / UEFI - проте, в сьогоднішній замітці хотів би запропонувати більш універсальний спосіб: через утиліту AMD Ryzen Master прямо з-під ОС Windows! ?

І так, ближче до теми ...

? Важливо!

1) Розгін може стати причиною виходу з ладу обладнання!

2) Все, що ви робите за рекомендаціями нижче - робите на свій страх і ризик!

3) Гарантія на ЦП на розгін не поширюється.

*

Розгін ЦП від AMD або як користуватися AMD Ryzen Master

КРОК 1

Для початку нам потрібно завантажити і встановити утиліту Ryzen Master (посилання на офіц. Сайт; також можна завантажити звідси).

Зверніть увагу, що для роботи з Ryzen Master потрібні адміністраторські права (?).

Запуск Ryzen Master

Після запуску утиліти: перше, що ви побачите - це попередження і нагадування про ризики. Якщо ви згодні з ними - натисніть OK, ще через дек. секунд перед вами з'явитися головне вікно програми (див. скріни нижче).

попередження

*

КРОК 2

Перш ніж приступати до розгону, думаю, варто коротко розшифрувати основні індикатори, які винесені на панель (див. Стрілку на скрині нижче):

  1. Temperature - показана температура ЦП (і макс. Ліміт по ній);
  2. Peak Speed ​​- поточна частота ЦП (в МГц);
  3. PPT - споживання енергії сокетом процесора (в% від макс. Можливих ресурсів вашого заліза);
  4. TDC - сила струму (в% від макс. Можливого);
  5. EDC - максим. значення сили струму (короткий період).

Інтерфейс програми Ryzen Master - індикатори

Виходячи з вищесказаного, уважно подивіться на значення пари індикаторів:

  • температура: якщо вона у просте вище 60 градусів (або близько до цього) - то піддавати ЦП ще й розгону немає ніякого сенсу (спочатку встановіть більш кращу систему охолодження (краще замінити боксового кулер хоча б на щось подібне до вежі від "Deepcol .. . "));
  • оціните PPT: якщо стрілка індикатора перевалює за добру половину - варто задуматися про більш потужний блок живлення (мат. плати?);
  • та й в цілому, в ідеалі, при слабкій завантаженні ПК - жоден індикатор не повинен йти в "жовту" зону (і вже тим більше в червону).

*

КРОК 3

Переходимо до головного ...

? До речі!

У моєму прикладі я не використовував будь-які критичні параметри для розгону, і лише підвищив частоту ядер ЦП на ~ 8% (чого і вам рекомендую).

І так, для початку перейдіть в один з профілів (наприклад, "profile 2"), і переведіть управління в режим "Manual" (тобто самостійне управління).

Далі ви можете базову частоту, яка встановлена в розділі "Cores Section", збільшити для кожного ядра. Рекомендую для першого разу не збільшувати більше 5-8% (наприклад, якщо базова 3500 МГц - то почніть підвищення з 3650 МГц (краще менше, та стабільніше!)).

Що стосується вольтажа (Voltage Control) - Ryzen другого-третього покоління стабільно працюють під напругою 1,25-1,4 Вольта (рекомендується підвищувати з 1,25 маленькими кроками до 1,4). Більше 1,4 використовувати не рекомендується! До речі, вольтаж залежить від вашої моделі ЦП (якщо ви не знаєте оптимальних значень для свого ЦП - не починайте розгін!).

Після, натисніть на кнопку "Apply & Test" .

У своєму прикладі я свої 3700 збільшив до 4050 МГц.

Налаштування Ryzen Master - розгін ЦП

Повинен запуститися тест - уважно стежте за всіма індикаторами: жоден з них не повинен піти в червону зону (якщо таке сталося - зупиніть тест і знизьте параметри розгону, і потім знову запустіть тест). Крок підвищення частоти - не більше 50 МГц.

Перегляд показників

Розгін , по суті, це пошук найбільш макс. значень частоти і вольтажу при яких конкретний ЦП буде коректно працювати (на своїй макс. продуктивності). Визначити це можна тільки експериментально, змінюючи значення і проводячи тести.

До речі, вельми зручно крім утиліти Ryzen Master використовувати ? HWMONITOR.

Значення частот // HWMonitor

*

? Ремарка 1!

Утиліта Ryzen Master не зберігаються настройки після перезавантаження ПК. Вона дозволяє робити розгін і тестування параметрів заліза тільки, що називається в режимі "онлайн" (тобто коли активна і запущена).

Проте, один раз налаштувавши профіль і зберігши його, можна досить швидко підняти продуктивність (запустивши утиліту), якщо хочете пограти в що-небудь "потужне" ...

*

? Ремарка 2!

Якщо у вас щось не працює в утиліті або не виходить (наприклад, вона вилітає або ПК йде в перезавантаження) - зверніть увагу на материнську плату. Моделі плат з чіпсетами A320 не підходять для розгону (а ось AMD B350, AMD B450, AMD X370, і ін. - цілком непогано "женуться").

Також зверніть увагу на налаштування електроживлення вашого ЦП (? в панелі управління Windows). Перевірте , щоб план електроживлення стояв на високій продуктивності і стан ЦП було в режимі макс. - тобто на 100%! (див. приклади на скронях нижче ?).

Висока продуктивність

Максим. стан ЦП - 100%

*

Додатки по темі - будуть до речі!

Успіхів!

?