Як в браузері перевести сайт на російську мову

Доброго часу доби.

Ось так буває "бродиш" по інтернету в пошуках якої-небудь потрібної інформації, і натикаєшся на іноземний сайт. Судячи по картинках, розумієш, що там розбирається якраз твоя проблема, а прочитати, що написано - не можеш, тому що в англійському слабкий (або в німецькому, або ще в якому ...).

Звичайно, можна користуватися різними онлайн-перекладачами, копіюючи і переводячи по абзацу потрібні дані. Однак, коли маєш справу з іноземним сайтом - це вкрай незручно (адже для роботи потрібно бачити не тільки абзац, а й переклад меню, якихось приміток, та й постійно переходити з одного ока в інше - задоволення то ще ...).

Однак, зараз є чудове рішення: іноземні сайти можна переводити "на льоту" прямо в самому браузері! Майже всі сучасні браузери підтримують цю можливість. Нижче розгляну, як включити це ...

*

Переклад веб-сторінок з іноземного ( "на льоту")

Chrome

Посилання на оф. сайт браузера: //www.google.ru/chrome/index.html

В одному з найпопулярніших браузерів, природно, є вбудована функція для перекладу сайтів на іноземних мовах.

Взагалі, звичайно сучасна версія Chrome (за замовчуванням) автоматично пропонує перевести веб-сторінку, якщо її мова відрізняється від вашого. Невелике вікно з пропозицією з'являється у верхньому кутку екрану, як тільки ви заходите на іноземний сайт.

Якщо цього вікна немає - зверніть увагу на значок   в адресному рядку браузера. Натиснувши на нього - ви зможете автоматично перевести поточну веб-сторінку (див. Приклад нижче).

Переводимо головну сторінку Вікіпедії

Зверніть увагу, що якість перекладу досить-таки непогане: з сайтом можна цілком комфортно працювати (просто років 5-10 тому про таке переведення можна було тільки мріяти. Сенс багатьох фраз просто не перекладався і доводилося багато домислювати).

Сторінка російською!

Якщо у вас немає такого значка і браузер вам не пропонує зовсім нічого, коли ви заходите на іноземні сайти, то:

  1. відкрийте настройки (сторінка  chrome: // settings / );
  2. потім внизу екрана розкрийте "Додаткові" настройки;
  3. в розділі "Мови" зверніть увагу на налаштування "Пропонувати перекладати сторінки, їхня мова відрізняється від використовуваного в браузері" (включіть її, якщо вона у вас вимкнена);
  4. поновіть сторінку іноземною мовою (кнопка F5 в браузері).

Мови - настройки в Chrome

Якщо у вас дуже стара версія Chrome, то просто поновіть (переустановите) браузер (посилання на офіційний сайт приведена трохи вище).

*

Яндекс-браузер

Посилання на сайт браузера: //browser.yandex.ru/

Прямий конкурент Chrome. Що стосується перекладу: то в чем-то він краще, ніж в Chrome, в чомусь гірше. У плані використання - то різниці немає: при відкритті сайту англійською (наприклад), також у верхньому меню з'являється пропозиція перекласти російською. Якщо погоджуєтеся - бачите оптимізовану сторінку, переклад досить якісний (див. Приклад нижче).

Яндекс-браузер

Якщо у вас не з'являється повідомлення про можливість переведення сторінки, то швидше за все опція відключена в налаштуваннях браузера. Щоб включити, необхідно:

  1. відкрити параметри;
  2. натиснути на кнопку перегляду додаткових опцій;
  3. в розділі "Мови" перевірте, щоб стояли три галочки: "Пропонувати перевести сторінки, мова яких відрізняється від мови інтерфейсу", "Пропонувати переклад слів і фраз при виділенні тексту", "Перекладати слова з наведення курсору і натиснення кнопки Shift".

Мови - настройки Яндекс-браузера

Власне, задавши подібні налаштування, поновіть сторінку (F5) і подивіться на верхнє меню: браузер повинен запропонувати здійснити переклад.

*

Opera

Посилання на браузер: //www.opera.com/ru

Сторінка з Translator: //addons.opera.com/ru/extensions/details/googletm-translator/

На жаль, безпосередньо перекладач в сам браузер не вбудований. Однак, для перекладу є велике число різних доповнень (аддони). Я рекомендую спробувати додаток Translator (посилання на нього навів трохи вище).

Після його установки, у правому верхньому кутку у вас з'явиться невеликий значок. Коли ви зайшли на іноземний сайт - ви можете клацнути по цьому значку і у вас відкриється невелике вікно:

  1. в ньому можна перевести окремі фрази і словосполучення;
  2. а можна перейти за посиланням "Перевести активну сторінку ..." - потім повинна відкритися нова вкладка з повним перекладом сторінки.

Переклад в OPERA

Переклад здійснюється технологією Google (до речі, вам буде рекомендовано встановити Chrome). В принципі, далі можете переходити по будь-яким посиланням на сайті - такі відкриті сторінки будуть переводитися в цій вкладці автоматично (кожен раз відкривати аддон непотрібно!).

Відкривається нова вкладка з результатами

*

Firefox

Посилання на сайт браузера: //www.mozilla.org/ru/firefox/new/

Посилання на аддон: //addons.mozilla.org/ru/firefox/addon/google-translator-for-firefox/

Firefox аналогічний Opera - також не має вбудованого перекладача. Тому, щоб додати цю функцію в браузер - доведеться використовувати яке-небудь додаток (аддон). Їх, звичайно, сотні, але протестувавши з десяток з них - я все ж прийшов до висновку, що виграє Google Translator (посилання привів вище).

Буква "T" в Firefox

Аддон вкрай простий: після його установки у вас в верхньому меню програми з'явиться значок з літерою "T". Досить клацнути по ньому лівою кнопкою мишки - і ваша сторінка буде переведена. Швидко і зручно!

*

На цьому все, всім удачі!