Телевізор не бачить флешку, чому? Як підключити зовнішній жорсткий диск або USB-флешку до ТВ і дивитися відео

Доброго часу доби.

Будь-який сучасний телевізор сьогодні оснащується хоча б одним USB-портом для підключення мультимедіа пристроїв (наприклад, флешок, дисків і т.д.). Однак, далеко не завжди телевізор здатний побачити накопичувач, і прочитати на ньому файли ...

В общем-то, після чергових "танців" навколо ТВ від LG, вирішив накидати типові причини ( "болячки"), через які деякі флешки (зовнішні диски) не виходить відкрити зі звичайного ТБ (багато, звичайно, залежить від конкретної моделі пристрою і його прошивки, і все ж ...).

Примітка е: до речі, деякі користувачі плутають наявність Smart TV з функцією перегляду відео з USB-накопичувачів. Між собою це ніяк не пов'язано, є багато пристроїв без Smart TV, але з можливістю відкривати USB-накопичувачі ...

Матеріал статті актуальний для ТВ різних марок: LG, Samsung, Philips, DEXP, Sony та ін.

*

Що робити, якщо телевізор не бачить флешку / диск

Причини і рішення

Діагностика працездатності флешки на ПК / ноутбуку

Перше, з чого порекомендував би почати розбиратися з проблемою - це підключити "невидиму" флешку (або диск) замість ТВ до комп'ютера. Чи бачить він її? Чи можна відкрити ті файли, які записані на ній? Чи не зашифрована вона?

Підключаємо флешку до USB-порту

Питань досить багато, але вони того варті. У мене на блозі, до речі, є пару заміток на подібні теми (посилання нижче в допомогу).

? Інструкції!

1)  Чому комп'ютер не бачить флешку: 10 основних причин

2)  Як відновити флешку: ремонт своїми руками

3)  Комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск: в чому причина, як це виправити

Якщо і ПК не бачить цю флешку - то варто на час діагностики та пошуку причин замінити накопичувач на відмінний.

Перевірка файлової системи накопичувача

І так, якщо флешка (зовнішній диск) робоча і з комп'ютера можна записати (прочитати) на неї файли - то наступним кроком перевірте її файлову систему.

Справа в тому, що ТБ "бачать" не всі файлові системи. Так, наприклад, NTFS найбільш популярна і підтримується більшістю марок телевізорів (а, скажімо, exFAT - деякі ТВ прочитати не можуть (що дивно)).

Для того, щоб дізнатися поточну файлову систему: відкрийте "Мій комп'ютер", правою кнопкою мишки по потрібному диску, і перегляньте його властивості .

властивості флешки

Якщо файлова система не NTFS - в цілях діагностики рекомендую накопичувач відформатувати і записати на нього знову потрібні відео ...

Накопичувач занадто великий

Деякі ТВ (в основному старіші моделі) не підтримують накопичувачі більше певного обсягу. Наприклад, на сайті LG вказувалася інформація про граничний обсяг зовнішнього диска в 2 ТБ (і 128 ГБ для класичних флешок).

У будь-якому випадку, новомодні флешки, обсяг яких 128 ГБ і більше (з декількома портами, подовжувачами та іншими доп. Функціями використовувати в якості універсальних явно не варто). Одні ТВ їх "побачать", інші - ні ...

Брак харчування (відноситься до зовнішніх жорстких дисків)

Якщо ви маєте справу з зовнішніми жорсткими дисками - то не у всіх пристроїв (ноутбуків, ТВ, планшетів) вистачає живлення від USB-порту для їх запуску (тобто якщо у диска не передбачений доп. Адаптер - не факт, що він запуститься у вас на ТБ).

Нерідко в цьому випадку рекомендують використовувати так званий Y-шнурок, що дозволяє підключити диск відразу до 2 USB-портів (знову-таки не на кожному ТВ є 2 USB).

Y-подібний шнурок USB для підключення зовнішнього HDD

Використовуються USB-подовжувачі, розгалужувачі та ін.

І ще один момент, який багато хто не враховують: чимало ТВ просто "не знають" як працювати з різними подовжувачами, разветвителями і т.д. Якщо на комп'ютері підключення подібних пристроїв не викликає складнощів, то ТВ просто "не бачить" їх.

Тому, підключати флешку / диск слід строго до USB-порту самого ТВ, без доп. "Посередників".

USB-розгалужувач

Якщо файли на накопичувачі видно, але не відкриваються (не відображаються)

Варіант 1: ТВ просто не підтримує потрібний кодек

Рішення: завантажити файл в іншій якості або конвертувати його. Відкрити специфікацію пристрою і подивитися які файли підтримує ТВ.

Тих. характеристики ТВ - які файли підтримує

? На допомогу!

Як конвертувати відео в MP4 (інструкція по кроках) - //ocomp.info/kak-konvertirovat-video-v-mp4.html

Варіант 2: файл занадто великий (більше 10-15 ГБ).

Рішення: перекодувати його в менший розмір (перезакачает в іншій якості).

Варіант 3: файл недозавантажений або битий.

Примітка: таке часто буває, коли користувачі поспішають, і неповних файли з торрент-трекерів відправляють на накопичувач ...

Рішення: замінити на цілий (завантаживши повторно). Перевірити флешку антивірусом.

Як правильно підготувати флешку і відкрити відео з неї на телевізорі

1) Візьміть звичайну класичну USB-флешку / диск без "зайвих" наворотів. До речі, у деяких виробників ТВ вказана інформація про макс. обсязі накопичувача, з якими вони можуть працювати (наприклад, на сайті LG вказано макс. об'єм диска в 2 ТБ).

SmartBuy 16 GB / Звичайна флешка без доп. "Наворотів"

2) Далі потрібно відформатувати флешку / диск в NTFS (за моїми спостереженнями ця файлова система найбільш "їстівна" для більшості ТБ). До того ж на NTFS можна копіювати файли, обсяг яких більше 4 ГБ (на FAT 32, наприклад, не можна).

До речі, багато ТВ автоматично можуть відформатувати накопичувач на свій лад, в свою файлову систему.

Примітка: для форматування накопичувача - зайдіть в "Мій комп'ютер" , правою кнопкою мишки по потрібному диску, і в контекстному меню виберіть "Форматувати" (при цій операції всі дані на диску будуть видалені!).

форматувати накопичувач

В якості файлової системи вкажіть NTFS, мітка тому може бути довільна ...

Файлова система NTFS

3) Скопіювати потрібні відео на флешку / зовнішній диск (бажано, попередньо ознайомитися з тим, які формати підтримує ТВ).

Надіслати відео на флешку

4) Підключити флешку до ТВ (якщо на ньому 2 типу портів - рекомендую вибрати USB 2.0).

Підключили флешку до USB-порту ТВ

5) На ТБ потрібно відкрити меню "Вхід" і вибрати вкладку USB. Див. Фото нижче.

Відкриваємо перегляд файлів з USB-накопичувача

6) Далі пристрій буде відкрито і перед вами постануть файли. Залишилося тільки вибрати потрібне відео і почати його відтворення (див. Фото нижче). Якщо якісь файли не відтворилися, см. Це ...

Вибираємо потрібний файл з накопичувача / Меню ТВ

Перегляд на ТБ запустився ...

PS 

Якщо у вас є ноутбук / комп'ютер, на якому проблемний накопичувач відкривається і всі файли видно - можна вчинити інакше. Просто підключити цей пристрій до телевізора за допомогою HDMI кабелю (наприклад) і запустити перегляд файлів (тобто телевізор буде як би другим екраном ноутбука ...).

? На допомогу!

Як підключити ноутбук до телевізора [по HDMI] - //ocomp.info/kak-podklyuchit-noutbuk-k-tv.html

Ноутбук підключений до ТВ - однакове зображення на обох екранах

*

На цьому поки все ...

Якщо ви вирішили проблему інакше - чіркну хоч пару слів в коментарях ...

Успіхів!

?