Аналоги WinRAR: безкоштовні архіватори для Windows - найзручніші програми

Всім доброго дня!

Дуже багато файли в мережі передаються в стислому вигляді: так і швидше (швидкість інтернету ще далека від досконалості), і зручніше (в один архів можна помістити відразу сотні файлів). І природно, для стиснення і розпаковування - абсолютно кожному користувачеві потрібно мати в системі хоча б один архіватор ...

Років 10 тому, однією з головних програм (і непохитної) вважався WinRAR (та й зараз багато його таким вважають ☺). Але ця програма, поряд з WinZIP (ще один дуже популярний архіватор, ті хто знайомий з ПК давно - напевно, пам'ятають) - це умовно-безкоштовні продукти.

А тому, їх не завжди можна використовувати (до того ж, зараз є навіть більш зручні програми для стиснення з ще більш досконалим алгоритмом!).

І так ...

? На допомогу!

До речі, можливо вам буде корисна інструкція по створенню різних видів архівів (багатотомних, що саморозпаковуються, захищених паролем та ін.).

*

6 кращих безкоштовних архіваторів - заміна WinRAR

7-Zip

Офіційний сайт: //7-zip.org.ua/ru/

Завантажувати краще c Source Forge

7-Zip - головне вікно

7-Zip - один з найкращих безкоштовних архіваторів з відкритим вихідним кодом. Його новий формат архівів "7Z" - дозволяє стискати файли ще більш ефективно, ніж це робить RAR-формат. Напевно, до речі, багато це вже помітили, за різними файлів на торрент-трекерах (все частіше вони стискаються саме в 7Z).

Також, що ще б варто відзначити - чудову швидкість роботи при стисканні / розпакування файлів (часом вона на порядок швидше, ніж в аналогічних програмах).

Ну і на додачу до всього: 7-Zip дуже легко і зручно вбудовується в провідник: після установки можна створювати і витягувати архіви в 2 кліка мишкою! Див. Скрін нижче.

Zip-зручно вбудовується в провідник

Коротко про головне:

 1. дуже високий ступінь стиснення файлів, завдяки новому формату 7z з компресією LZMA;
 2. також висока швидкість стиснення / розпакування файлів;
 3. підтримка всіх популярних форматів архівів (розархівування): ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR і Z. Стиснути можна в формати: 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 і TAR;
 4. архіви формату ZIP - 7-Zip може стиснути на 2-10% краще, ніж прославлений WinZIP;
 5. є можливість створення зашифрованих і запаролених архівів;
 6. підтримка російської мови в повному обсязі;
 7. підтримка всіх популярних версій Windows XP / Vista / 7/8/10 (32/64 bits).

HaoZip

Практично копія WinRAR від китайців, тільки безкоштовна!

Офіційний сайт: //haozip.2345.com

Софт-портал: //www.softportal.com/

HaoZip - головне вікно (дуже схоже на WinRAR)

HaoZip - це архіватор від китайських розробників, по всьому зовнішнім виглядом, так і за манерою роботи, функцій і можливостей - не відрізниш від WinRAR (поки не подивишся назва програми ☺).

Програма повністю безкоштовна для домашнього некомерційного використання (в програмі немає реклами або якихось мигалок, напоминалок та іншого "добра").

Можливості програми:

 1. розпакування практично всіх найпоширеніших форматів архівів (напевно, довгий список навіть немає сенсу наводити ...);
 2. створення архівів у форматах: ZIP, 7Z, TAR.GZ, TAR.BZ2, TAR.XZ, TAR, WIM і LZH;
 3. можливість створення саморозпаковуються SFX архівів;
 4. можливість переглядати картинки не розпаковуючи архів (такого в WinRAR не було!);
 5. зручно вбудовується в провідник (також, як і WinRAR);
 6. можливість роботи з віртуальними CD;
 7. можливість перевірки цілісності файлів в архіві (замість виймання);
 8. можливість налаштування фільтрів при архівації великих папок (диска). Наприклад, можна виключити при створенні архіву, файли, формату BMP (наприклад).

IZArc

Офіційний сайт: //www.izarc.org/

IZArc - простий, легкий, зручний архіватор

IZArc - дуже потужний безкоштовний архіватор. Підкуповує своїм простим і легким інтерфейсом, і підтримкою, напевно, всіх архівів, що просто існують: 7-ZIP, A, ACE, ARC, ARJ, B64, BH, BIN, BZ2, BZA, C2D, CAB і т.д.

Програма має всі функції, необхідні для класичного архиватора: створення архівів в різних форматах, створення саморозпаковуються і багатотомних архівів, є можливість завдання пароля, є опції по виправленню пошкоджених архівів (а ось цього в аналогічних програмах немає!). Крім цього, IZArc вміє конвертувати архіви з одного формату в інший.

Також варто додати, що IZArc бачить файли в образах (ISO, BIN, CDI, NRG) і може конвертувати їх. Є опція по антивірусної перевірки архіву.

У загальному і цілому, архіватор дуже багатофункціональний і зручний. Рекомендую його всім, хто ні хоче зіткнутися (коли-небудь ☺) з проблемою розархівування якогось рідкісного формату архіву ...

Hamster Free ZIP Archiver

Офіційний сайт: //ziparchiver.hamstersoft.com/

Hamster -100% безкоштовний Zip архіватор

Hamster ZIP Archiver - динамічно розвивається і дуже потужний архіватор на сьогоднішній день. Ті новомодні фішки і примочки, яким оснастили його розробники - немає в інших аналогічних програмах!

Програма дозволяє з легкістю стиснути / розпакувати будь-який архів (zip, 7z, arj, bz2, tbz, gzip, gz і ін.), А потім, наприклад, завантажити його в хмару.

Завдяки цьому, з'являються такі зручні можливості, як просте і ефективне створення резервних копій (резервних копій документів) - натиснув кнопку створення архіву документів і тут же відправив його в хмару (і все за пару кліків мишкою), а можна, наприклад, завантажити колекцію своїх фото в архів і поділитися з ким-небудь.

До речі, підтримуються всі найсучасніші і популярні хмарні сервіси: Dropbox, Google Drive, One Drive, Yandex.Disk.

Посилання на свої архіви в хмарі, можна легко і швидко передавати з друзям і колегам. Варто також відзначити, що розробники серйозно попрацювали з алгоритмами програми: в результаті вдається досягати високого ступеня стиснення (навіть той же формат ZIP, створений в Hamster, на кілька відсотків за ступенем стиснення виграє у інших архіваторів).

TUGZip

Офіційний сайт: //www.tugzip.com/

TUGZip - головне вікно архіватора

Простий і в той же час досить багатофункціональний безкоштовний архіватор. Інтерфейс програми дуже нагадує класичний, як у WinRAR (тому і буде непоганою заміною йому ☺ - не потрібно буде звикати). TUGZip акуратно вбудовується в провідник, після чого, робота з архівами ставати швидкої і простий (1-2 кліка мишкою).

Коротко про головне:

 1. підтримка всіх популярних форматів: ZIP, 7-ZIP, A, ACE, BZ2, CAB, RAR, RPM, TAR, TGZ, TBZ, TAZ, і ряд інших;
 2. підтримка образів: BIN, C2D, ISO, IMG, NRG;
 3. дозволяє створювати архіви в форматах: 7-ZIP, BH, BZ2, CAB, JAR, LHA (LZH), SQX, TAR, TGZ, YZ1, ZIP;
 4. підтримує скрипти (наприклад, можна налаштувати автоматичне створення резервних копій певних папок);
 5. можливість провести відновлення пошкоджених ZIP-архівів;
 6. можливість шифрування архівів за допомогою алгоритмів: Blowfish (128-bit), DES (56-bit), Triple DES (168-bit) і Rijndael (128-bit, 192-bit і 256-bit);
 7. підтримка російської мови.

BandiZip

Офіційний сайт: //www.bandisoft.com/bandizip/

Bandizip - головне вікно програми

Bandizip - дуже цікавий новомодний архіватор, з використанням дуже швидких алгоритмів, що дозволяють йому вигравати в швидкості стиснення / розпакування файлів у інших архіваторів.

Крім цього, є функція підтримки Drag & Drop (перетягування), підтримки юникода, многоядерного стиснення. Подібні функції не підтримують інші архіватори: WinRAR, WinZIP (табличку порівняння, див. Нижче)!

Порівняння архиваторов: Bandizip, WinRAR, WinZIP, 7-Zip

Основні особливості:

 1. розпакування всіх популярних форматів: ACE, AES, ALZ, CAB, EGG, GZ, J2J, JAR, і багато ін .;
 2. стиснення і розпакування форматів: Zip (z01), ZipX (zx01), TAR, TGZ, 7Z (7z.001), LZH, ISO, GX, XZ, EXE (e01);
 3. підтримки стандарту юнікода;
 4. дуже швидке стиснення за рахунок унікальних алгоритмів;
 5. можливість шифрування архівів за допомогою алгоритмів ZipCrypto і AES-256;
 6. попередній архівів в контекстному меню провідника;
 7. створення багатотомних і архівів;
 8. підтримка всіх популярних версій ОС Windows Vista / 7/8/10 (32-bit і 64-bit).

*

Гарного дня!

?

Перша публікація: 13.12.2017

Коригування: 10.02.2020