Як додати в текст символ, відсутній на клавіатурі (→, ∞, ∇ і ін.)

Доброго дня!

Коли частенько працюєш з документами, пишеш статті, готуєш доповіді, реферати, та й просто ведеш переписку - іноді в текст потрібно вставити який-небудь рідкісний символ. Наприклад, якусь стрілочку (→), трикутник (∇), знак суми або нескінченності (∞) і т.д. Але на клавіатурі подібні символи відсутні. Так як же бути? ..

У цій статті приведу кілька варіантів вирішення подібного питання. Думаю, що багатьом в офісній роботі стаття може дуже навіть стане в нагоді.

В допомогу! Можливо, вас зацікавить стаття про онлайн-сервісах, що дозволяють замінити редактор Word (тобто тепер можна працювати з документами в онлайн режимі, не виходячи з браузера) - //ocomp.info/servisyi-word-online.html

*

Вставка рідкісних символів в текст

варіант №1

Більшість користувачів при роботі з документами використовують Word (найпопулярніший редактор в Світі!). Зрозуміло, він би не був таким популярним, якби в його арсеналі не було ніяких значків ...

Покажу пару способів для сучасної версії Word (2016).

1. Зайдіть в меню "Вставка", і виберіть елемент "Фігури". У цій вкладці дуже багато різних фігурок: стрілки, лінії, трикутники, квадрати, сердечка і т.д.

Вставка фігур в Word

2. Якщо вам потрібні різні омеги, альфи, сигми - то в тому ж розділі "Вставка" є вкладка "Символи". Відкривши її, можна знайти все математичні елементи: знаки рівності, суми, інтеграла, більше / менше і т.д. Приклад на скрині нижче.

Вставка - інші символи

Зазначу, що все-таки в Word є далеко не все, що може знадобитися. До того ж, ті ж фігури, вставлені в документ, що не перенесеш в текстовий блокнот або чат (просто неможливо).

Тому, рекомендую також ознайомитися з іншими варіантами.

варіант №2

Ще один дуже простий і швидкий спосіб - це просто скопіювати символ (значок) з якою-небудь сподобався веб-сторінки. Можна навіть в окремому документі Word зібрати для себе самі часто-використовувані символи.

Приклад копіювання і вставки символів

Що рекомендую:

  1. //coolsymbol.com/ - зібрані відмінні символи з емоціями. Підійдуть більше для чатів, месенджерів та ін. Якщо "поритися", можна знайти значки дорожніх знаків, тварин, знаків зодіаку і багато інших.
  2. //ocomp.info/simvolyi-znachki.html - одна з моїх попередніх статей. У ній зібрана невелика колекція одних з найпопулярніших символів, використовуваних при створенні документів (загальної спрямованості);
  3. //unicode-table.com/ru/ - величезна колекція символів Unicode. Тут можна знайти практично будь-який існуючий символ (що підкуповує, шукати можна по простому запиту "Собачка", наприклад, ?).

    символ собаки

варіант №3

У Windows є спеціальна таблиця символів (там їх сотні і самих різних). Щоб її відкрити:

  1. натисніть поєднання клавіш Win + R ;
  2. введіть команду  charmap і натисніть OK.

charmap - відкриваємо таблицю символів

Далі, повинна відкритися таблиця (див. Скрін нижче). Знайшовши потрібний символ, просто натисніть послідовно дві кнопки: "Вибрати", "Копіювати". Все, тепер символ можна куди-небудь вставити.

Таблиця символів в Windows

Як тест використовував блокнот - стрілочка була додана.

Блокнот - правка \ вставити

В общем-то, один з найнадійніших способів: буде працювати, навіть якщо у вас немає інтернету і не встановлено редактор Word.

варіант №4

Ну і останній варіант, звичайно, не відноситься до піктограм, але все-таки. Якщо вам потрібен якийсь спец. символ, якого в принципі немає (не існує) - то варіант тільки один: намалювати його самостійно, зберегти як картинки і вставити в документ.

В допомогу! Кращі програми для малювання: //ocomp.info/programmyi-dlya-risovaniya.html

Малювати можна, як в спеціалізованому софт, так і в звичайному Paint (щоб його відкрити, натисніть Win + R , і введіть команду mspaint ).

Paint - малюємо свій значок (Малюнок з мультфільму "Троє з Простоквашино")

Щоб вставити в документ намальовану картинку в документ Word, просто перейдіть в розділ "Вставка" і виберіть вкладку "Малюнки". Далі просто вкажіть на диску місце розташування збереженої картинки.

Вставка малюнка // Word 2016

Ось, власне, і все.

*

Успіхів!