Температура жорсткого диска: підкажіть, що робити, HDD нагрівається до 49-54 ° C. Як знизити температуру HDD

Питання від користувача

Добрий день.

Підкажіть з однією проблемою ... У мене раніше був один диск на 1000 ГБ. Мені стало його мало, і я купив другий диск на 2000 ГБ, встановив його в корпус ПК самостійно. Думав будуть проблеми з підключенням і налаштуванням - але виявилося все досить просто, комп'ютер сам його побачив (в Біос я нічого не міняв).

Єдине, що мене турбує - це температура дисків. Вони стали грітися до 49-54 ° C (я навіть і не знав про це, випадково побачив при перевірці нового диска за допомогою утиліти, яка йшла на диску разом з драйверами) ...

(Прим.: Питання було занадто великий, інша частина його вирізана, як не інформативна)

Добрий день.

Так, проблема досить популярна (особливо в літню пору). Швидше за все ви встановили диски занадто близько одне до одного (а кулера навпаки них, швидше за все, не було) і вони стали "нагрівати" один одного. Ось температура і стала рости ...

Загалом, в статті підкажу, що можна зробити при такій проблемі, а також торкнуся ряд похідних питань по темі. І так ...

*

Про температуру (t) HDD (жорсткого диска)

Утиліти для моніторингу за (t)

Вважаю, що подібну статтю потрібно почати з того, як взагалі дізнатися і визначити поточну температуру диска (і як її взагалі відслідковувати).

AIDA 64

Офіц. сайт: //www.aida64.com/downloads

Датчики / AIDA 64

Одна з кращих програма для діагностики ПК і перегляду його характеристик. У розділі "Датчики" можна дізнатися температуру не тільки дисків, а й ЦП, відеокарти, мат. плати. Див. Скрин вище.

Примітка: в налаштуваннях програми в розділі "Знаки датчиків" включите відображення значків температури в треї (біля годинника).

Як це виглядає

HDD Life

Офіц. сайт: //hddlife.ru/

Примітка: зверніть увагу, що є кілька версій утиліти (для ноутбуків, для ПК). Також захисник Windows 10 може "лаятися" на установник програми через відсутність підпису.

HDDLife - головне вікно програми

Ця програма відрізняється від попередньої тим, що вона крім температури, покаже вам загальний стан диска в цілому. Причому, вона не "напружує" якимись мало-зрозумілими термінами: здоров'я диска оцінюється у відсотках.

Також, вона може автоматично стежити за станом роботи HDD / SSD дисків і вчасно вас попереджати про всі потенційні проблеми. Дуже корисна утиліта, особливо для недосвідчених користувачів.

Speccy

Офіц. сайт: //www.ccleaner.com/speccy

Speccy - головне вікно програми

Безкоштовна і дуже проста програма для перегляду основних відомості про ПК / ноутбуці. Відносно нашої теми: то Speccy відразу ж після запуску покаже температуру всіх накопичувачів, встановлених на пристрої (див. Скрін вище).

Якщо ви хочете бачити температуру диска в треї (тобто відстежувати її), то зайдіть в опції програми (Options) і відкрийте розділ "System Tray" : поставте в ньому все галочки, що там є і виберіть диск для моніторингу (див. приклад нижче).

Налаштування Speccy (для відстеження температури в треї)

Після того, як ви повернете програму - в треї з'явиться значення з датчика, в моєму випадку 35 ° C. В общем-то, досить зручно ...

Speccy - показує температуру диска

Оптимальна і критична температури HDD

Взагалі, якщо говорити про цю тему, то я б виділив 4 діапазону температур (оптимальну, високу, критичну, і низьку). Звичайно, в цьому плані варто звертати увагу і на виробника вашого HDD: діапазони оптимальних температур у різних виробників можуть трохи відрізнятися.

Проте, якщо говорити в цілому, то нижченаведені значення актуальні для переважної більшості HDD.

30-45 ° С

Звичайнісінька (і нормальна) температура HDD. Якщо робоча температура диска у вас коливається в цьому значенні - то нічого доп. робити не потрібно.

46-54 ° С

Цей діапазон вже виходить за межі оптимальних значень (але ще не явл. Критичним). Як правило, температура може "стрибнути" сюди в літню спекотну пору при великому навантаженні на диск.

Рекомендується перевірити систему охолодження (очистити її від пилу), встановити доп. кулер. У будь-якому випадку, залишати так (що називається на "авось") не варто!

Взагалі, заходи по боротьбі з перегрівом привів нижче в статті ...

Вище 55 ° С

Якщо температура досягла 55 ° С і переступила це значення - це тривожний сигнал! Все, що вище цього значення - це критична температура, при якій вкрай небажано використовувати диск. Рекомендую відключити ПК і дати йому прийти в "норму".

При постійній роботі в такому діапазоні температури, термін роботи жорсткого диска істотно знижується (в 2-5 і більше разів!). Причина тут в тому, що підвищення температури призводить до розширення матеріалів, що, зрозуміло, позначається на роботі високоточної пристрої (яким і явл. HDD).

Нижче 22 ° С

Багато хто вважає, що чим нижче робоча температура диска - тим краще. Однак, це не зовсім так ...

Справа в тому, що при підвищенні температури матеріали розширюються, а при її зниженні - звужуються. Що в свою чергу також позначається на високоточної роботі пристрою. До того ж при низькій температурі зовнішнього корпусу пристрою можливе утворення конденсату (що ще гірше ...).

Зазвичай, якщо комп'ютер не стоїть на вулиці, на балконі, в неопалюваному приміщенні - то температура не йде за межі цього значення. А тому, на цій проблемі не зупиняюся ...

Як можна знизити температуру HDD

Взагалі, на температуру HDD впливає безліч факторів:

  • температура в приміщенні, в якому працює ПК;
  • наскільки близько HDD знаходиться один до одного (якщо у вас їх декілька) або до інших пристроїв (які також нагріваються при роботі);
  • запиленість системного блоку;
  • наявність і швидкість роботи кулерів;
  • навантаження на HDD (наприклад, якщо ви завантажуєте весь день десятки торрентів без перерви - навантаження на диск значно вище, ніж якби ви просто працювали з документами).

В общем-то, виходячи з цього і побудую рекомендації .

1) Очистіть системний блок від пилу

Це перше, що слід зробити. У багатьох користувачів ПК / ноутбуки не чистяться роками. Вентиляційні отвори забиті пилом, і про хорошу вентиляцію годі й говорити. В результаті гарячому повітрю з корпусу комп'ютера просто нікуди виходити ...

В допомогу! Як почистити ноутбук від пилу: самому в домашніх умовах - //ocomp.info/kak-pochistit-noutbuk-ot-pyili.html

Як почистити ПК від пилу. Чистка монітора, системного блоку, клавіатури - //ocomp.info/kak-pochistit-kompyuter-ot-pyili.html

Пил і чистка пилу

2) Встановіть диски подалі один від одного

Друга порада також один з найбільш очевидних. Якщо диски "рознести" подалі один від одного - можна знизити температуру до 10 ° С (і більше). До того ж, дана операція не забирає багато часу або зусиль. Див. Фото нижче.

Розташування дисків в системному блоці

3) Встановіть доп. кулер

Якщо у вас немає можливості встановити диски подалі один від одного (або якщо це не дало потрібного ефекту) - встановіть навпроти них кулер (підійде, в принципі, будь-який). Аби була доп. циркуляція повітря біля дисків.

Як правило, підключення кулера не викликає якихось складних проблем, і робиться це навіть простіше, ніж підключення диска (тому без коментарів ) ...

4) Для ноутбуків - використовуйте спец. підставки

Якщо проблема у вас з ноутбуком - то для них є спец. охолоджуючі підставки. Їх використання дозволяє знизити температуру до 5-10 ° С (в деяких випадках і вище)!

В допомогу! Гріється ноутбук: що робити? Температура весь час висока: 85 ° C + - //ocomp.info/greetsya-noutbuk.html

Охолоджуюча підставка під ноутбук

5) Охолодіть приміщення

Якщо у вас в приміщенні, де працює ПК, температура 40 градусів - то температура диска точно не буде менше цього значення (зазвичай вона вища на 5-10 ° С). Зрозуміло, досить непоганим рішенням в цьому випадку буде установка кондиціонера.

На крайній випадок, можна просто зняти бічну кришку системного блоку, і навпаки поставити звичайний вентилятор. Подібна "вентиляція" істотно знизить температуру багатьох компонентів ПК (не тільки HDD).

6) Не використовуйте активно торренти, редактори, ігри

Ну і остання порада: якщо питання з температурою поки не вирішене, то постарайтеся в цей час не навантажувати диск (та й комп'ютер в цілому). Активна завантаження торрентів, деякі ігри, редактори - можуть істотно навантажувати диск (а значить, і підвищувати температуру).

Хто створює найвищу навантаження на диск / Диспетчер завдань

*

Додатки вітаються ...

Всього найкращого!