Як включити і налаштувати голосовий пошук від Яндекса і Google. Що робити, якщо голосовий пошук не працює

Доброго години!

Легко сказати, але вже зараз багато прості завдання комп'ютер (телефон) може виконувати, розпізнаючи ваш голос!

Наприклад, можна запитати його про погоду або курс долара - і він промовить вам відповідь: "Температура -7 ° C, вітер північно-східний 2-3 м / с ..." .

Робота будується приблизно так: ви говорите в мікрофон потрібний запит, потім він переводиться в текст і Яндекс (наприклад) по ньому здійснює пошук потрібної інформації, а після - зачитує її вам.

Однак, не завжди виходить ось так просто налаштувати "цю штуку" і голосовий пошук може не працювати. Власне, сьогодні в замітці розглянемо, що і в який послідовність потрібно перевірити на ПК і телефоні для усунення цього проблеми ... ?

І так ...

*

Налаштування голосового пошуку

Як включити його (Яндекс / Google)

На комп'ютері під Windows 

І так, відкривши будь-який браузер і перейшовши на головну сторінку Яндекс (наприклад) - можна помітити невеликий значок мікрофона (див. Картинку нижче ?). Для початку голосового пошуку - необхідно клікнути по ньому ЛКМ.

Скріншот з сайту Яндекс - значок мікрофона

Далі в браузері спливе повідомлення з проханням дати дозвіл на доступ до мікрофона (рекомендується дозволити).

Дозволити доступ до мікрофона

Після можете сказати в мікрофон те, що хочете знайти.

Говоріть!

Якщо ви сказали чітко і використовували загальновживані слова - то сервіс легко розпізнає ваш голос, переведе його в текст і знайде відповідь на ваш запит. Зручно ?!

Пошук проведений!

Що стосується Google - то тут все аналогічно. Справа, в пошуковому рядку, також є невеликий значок мікрофона ... ?

Google

На телефоні під Android

На мій погляд ця функція на телефоні куди потрібніше, ніж на ПК (по-перше, на ньому немає зручної повно-розмірною клавіатури, по-друге, часто набирати текст доводиться в не дуже зручних умовах ...).

Якщо вести мову про звичайному пошуку в браузері - то тут все робиться аналогічно, як на ПК. Також потрібно відкрити браузер і клікнути по значку мікрофона. Потім пошукова система представить вам знайдені результати і промовить відповідь на ваше запитання. ?

Google розповів автоматично про погоду

Однак, якщо ви хочете керувати телефоном за допомогою голосу повноцінно (а не тільки для введення запиту в пошуковий рядок) - то необхідно зайти в додаток "Google" (встановлено на смартфоні) і в налаштуваннях включити функцію "OK Google".

Google - налаштування

Примітка: см. Розділ налаштувань "Голосовий пошук / Voice match".

Включаємо OK Google

Тепер ви можете дати команду смартфону навіть коли він вимкнений. Варто відзначити, що Google добре розпізнає голос і може відрізнити вашу команду від будь-чиєї ще!

До речі , у сервісу Яндекс є щось аналогічне, зване "Алісою". Взагалі, ця "штука" нагадує персонального асистента, побудованого на штучному інтелекті. "Аліса" може знайти фільми і мультики, відкрити будь-який з додатків, шукати за вас інформацію в пошукових машинах і т.д.

Аліса від Яндекса

Що робити, якщо голосовий пошук не працює

Windows

Найчастіше це пов'язано з недоступністю мікрофона через налаштувань конфіденційності (а в цьому Windows 10 була успішною ... ?).

Тому перша порада - перевірити, чи немає заборони браузеру використовувати мікрофон. Для цього відкрийте параметри Windows (через ПУСК або поєднання Win + i ), перейдіть в розділ "Конфіденційність / голосові функції" і включіть розпізнавання голосу. Скрін нижче. ?

Параметри Windows - голосові функції

Також перегляньте вкладку "Мікрофон" : в ній є список програм, навпроти кожного з якого можна дозволити / заборонити доступ до мікрофона. Перевірте, щоб навпроти використовуваного вами браузера стояло "Вкл." .

Доступ до мікрофона / Windows 10

Після, зверніть увагу на браузер - він теж може блокувати роботу з мікрофоном. Зазвичай, при цьому в адресному рядку з'являється значок мікрофона з червоним хрестиком (див. Скрін нижче) - якщо натиснути по ньому ЛКМ, можна дати дозвіл на використання пристрою ...

Блокувати доступ до мікрофона

Ну і не можу не порадити перевірити роботу мікрофона в інших додатках. Наприклад, це можна зробити в налаштуваннях звуку Windows (щоб відкрити їх - натисніть Win + R , і використовуйте команду  mmsys.cpl ).

mmsys.cpl - налаштування звуку

У вкладці "Запис" у вас будуть відображатися всі підключені мікрофони. Перевірте, щоб за замовчуванням було вибрано правильний пристрій, а також перевірте, як вас чути ...

Налаштування мікрофона в Windows

? На допомогу!

Чи не працює мікрофон в Windows 10 [рішення] ->

Як перевірити мікрофон на навушниках: мене не чути зовсім ...

Android

Система управління телефоном голосом (і подібні похідні) активно почали розвиватися приблизно з 2014 р Якщо говорити про "OK Google" (як про найпопулярніший голосовому асистент і пошуку) - то найчастіше проблема криється через некоректні параметрів ПО.

Взагалі, для початку я б порекомендував пробігтися по наведеним нижче пунктам ... ?

1) Перевірте і переконайтеся, що ваш мікрофон взагалі працює. Наприклад, чи добре вас чути при дзвінках, чи можна зробити звукозапис тощо.

2) Подивіться характеристики свого телефону. Як мінімум він повинен відповідати таким вимогам:

  • версія Android 4.4+;
  • актуальна версія програми "Google" (посилання для поновлення на Play Market);
  • в налаштуваннях програми "Google" повинна бути включена можливість голосового пошуку (про це нижче).

3) Зайдіть в налаштування "Google" в розділ "Голосовий введення / Voice match" і перевірте, щоб був дозволений доступ до "OK Google" .

налаштування Google

4) Після повторно свій зразок голосу (виконується в цій же вкладці).

Перезаписати зразок голосу

5) Далі в настройках "Google" також перевірте встановлений "Мова і регіон"   (повинен бути "російський" ...).

Мова і регіон

6) Ну і перевірте також з'єднання з мережею Інтернет. Можливо, що Інтернет-підключення не стабільно і постійно рветься (власне, тому голосовий пошук і не працює ...).

? На допомогу!

1) Як перевірити швидкість інтернету на телефоні Андроїд - //ocomp.info/kak-proverit-skorost-interneta-na-telefone-android.html

2) Чому не працює інтернет на телефоні: причини і рішення - //ocomp.info/ne-rabotaet-internet-na-telefone.html

*

Додатки по темі вітаються ... ?

Всього самого!

?