Телевізор не знаходить цифрові канали, що робити?

Доброго дня!

У зв'язку з повсюдним переходом на цифрове мовлення - сьогоднішнє питання вже далеко не рідкість, і за літо я отримав їх десятки ...

Якщо їх якось класифікувати і розподілити по підгрупах: то в 90% випадків неможливість зловити "цифру" пов'язана з антеною, кабелем, неправильно вибрано параметр ТВ (і лише в останніх 5-10% питання набагато глибше: прошивка, несправність обладнання тощо. ).

Власне, в цій замітці я зібрав ці варіанти проблем воєдино (щоб будь-хто міг "пробігтися" по ним, перш ніж викликати майстра і витрачати на це кошти ...).

І так ...

*

Що робити, якщо телевізор не знаходить цифрові канали

Про видах мовлення

Почати статтю слід з пари слів про види мовлення (щоб далі було зрозуміло, про що мова). Залежно від способу прийому, можна виділити три варіанти перегляду "цифри":

  1. Радіопередача: при цьому способі ви просто підключаєте до ТВ звичайну антену і ловите 20 безкоштовних каналів з найближчої телевежі. Саме вирішення проблеми прийому ефірного мовлення і буде розглядатися далі в статті!
  2. Кабельне телебачення: цей спосіб може поділятися на кілька ін. Варіантів ... У загальному випадку, ваш ТВ по звичайному кабелю підключають до спец. сервера оператора, який і транслює канали. Як правило, кількість телеканалів при цьому способі значно більше: 50-100;
  3. Супутникові трансляції: як випливає з назви, для підключення залежить від антени у вигляді тарілки, на яку і надходить сигнал з супутника.

Власне, якщо у вас проблема з кабельним або супутниковим телебаченням, то ця замітка вам навряд чи допоможе (справа в тому, що операторів багато, способів підключення - ще більше, і розглянути все це в одній замітці - нереально ...).

перевіряємо покриття

Далі, на що потрібно звернути увагу - це покриття . Чи є у вашому районі ТВ вишка і покриває вона вашу територію? Взагалі, якщо ви живете в Росії (і не далеко в тайзі ?) - то майже напевно ви в зоні покриття цифрового ТБ.

Дізнатися, які канали транслюються у вашій області можна на офіційному сайті: //rtrs.ru/. Примітка: у верхньому меню необхідно буде вибрати вашу область.

Які канали транслюються в моїй області

До речі, там же на сайті можна подивитися карту, на якій позначено вишки і зони, які вони покривають.

зони покриття

Чи підтримує ТВ цифрове телебачення

Щоб телевізор міг приймати цифрові канали - він повинен підтримувати стандарт DVB-T2. Якщо ваш ТВ 2017-2019 років випуску - то він 100% підтримує дану технологію ...

Взагалі, щоб дізнатися напевно - необхідно уточнити модель ТВ і подивитися її тех. Характеристики. Зробити це можна, наприклад, на Яндекс-маркет.

В допомогу! Як дізнатися модель телевізора (ТВ) - //ocomp.info/kak-uznat-model-televizora.html

Яндекс-маркет - характеристики ТВ

До речі , якщо з'ясувалося, що ваш ТВ не підтримує стандарт DVB-T2 (тобто він не зможе прийняти цифрове мовлення), то можна поступити наступним чином:

  1. або придбати для ТВ спец. приставку, яка підтримує даний стандарт (ціна питання від 700 руб.). Така приставка буде як би "посередником" між ТВ і антеною;
  2. або підключитися до кабельного / супутникового телебачення (все обладнання надається і налаштовується при підключенні оператором, тому і немає сенсу самостійно ламати голову ?);
  3. або замінити ТВ на більш новий.

Антена і цілісність телевізійного кабелю

Для прийому цифрових каналів можна використовувати ту ж антену, що і для податкового телебачення. Правда, відразу б відзначив одну важливу річ: якщо ви живете не в великому місті, можливо варто задуматися про антені з активним підсилювачем .

Подібна антена набагато краще приймає мовлення і забезпечує постійне зображення без перешкод і зависань. Подібні антени можна придбати в більшості магазинів, що займаються продажем техніки ...

Антена - зовнішня з підсилювачем

Що стосується цілісності кабелю: перевірте, чи немає на ньому скруток, якихось деформацій, вузлів і т.д. Нерідко, кабель перегризають домашні вихованці.

Зрозуміло, надійніше за все пройти самостійно від антени до ТВ, переглядаючи кожен сантиметр кабелю. Якщо на кабелі є якась скручування - краще замінити кабель цілком (якщо такої можливості немає, використовуйте для з'єднання обірваного кабелю F-гніздо, см. Скрін нижче).

Скручування кабелю ...

Крім цього, рекомендується не використовувати різні двійники-трійники тощо. (Вони можуть бути причиною самих різних перешкод і відсутності сигналу). По крайней мере, вимкніть їх на час діагностики.

Розташування антени

Крім типу антени величезне значення на якість прийому надає її розташування . Наприклад, навіть звичайна кімнатна антена, якщо її по-переміщати по квартирі - може давати зовсім різну якість прийому (наприклад, в спальні біля вікна - ТВ буде приймати "цифру" відмінно, а ось в залі - не дуже).

Важливі замітки:

  1. кімнатна антена майже завжди програє зовнішньої (вуличної);
  2. антена з підсилювачем (як правило) краще, ніж без нього (до речі, підсилювачі можуть бути активними і пасивними - перший тип значно виграє!);
  3. якщо антена знаходиться нижче рівня поблизу-розташованих будівель, дерев - ловити вона буде значно гірше (див. нижче).

Розташування антени

Тобто короткий реноме вищесказаного таке: спробуйте розмістити антену в іншій кімнаті. Якщо ви живете в приватному будинку і далеко від телевежі, при тому, в оточенні є дерева та ін. Споруди - спробуйте антену розмістити на даху (ще краще, підняти її вище рівня дерев, див. Фото нижче).

Антена вище рівня посадок і будов

Правильна настройка каналів

І так, антена перевірена, кабель підключений, посилити працює (якщо він є), переходимо до налаштування ТВ ...

Після переходу в настройки і вибору авто-пошуку каналів, зверніть увагу, щоб була поставлена ​​галочка поруч з ефірним мовленням (як це виглядає на ТБ від LG наведено на фото нижче). Багато хто не може знайти жодного цифрового каналу якраз через цю "дрібницю" ...

Пошук ефірного ТБ

Крім цього, у деяких ТВ є можливість перевірити, чи тип підключеної антени. Зрозуміло, виберіть варіант: звичайна, вулична. В общем-то, далі, через 3-5 хв. після сканування, ТВ повинен знайти 10-20 телеканалів ...

Виконати пошук цифрових каналів

В допомогу!

Як перейти на цифрове телебачення в Росії - все найважливіше: //ocomp.info/kak-pereyti-na-tsifrovoe-televidenie-v-rossii.html

PS

У деяких випадках проблема з прийомом "цифри" може критися в прошивці (програмне забезпечення телевізора). Після її поновлення, нерідко ТВ починав нормально працювати (з прошивкою будьте обережні - є ймовірність вивести з ладу ТВ).

Примітка: як оновити прошивку, зазвичай, завжди вказано на офіційному сайті ТВ. Наприклад, у Samsung ця інформація на цій сторінці, у LG - тут.

*

Якщо ви вирішили питання якось інакше - повідомте в коментарях (заздалегідь вдячний).

Вдалою настройки!