Як знайти людину по його фото

Питання від користувача

Добрий день.

Втратив зв'язок з однією людиною, але дуже хотілося б знайти. Я знаю, як його звуть, є пару фотографій, знаю місто, в якому живе. Чи можна якось пошукати його в соц. мережах по фото (по імені там кілька тисяч чоловік - я за рік не переберу їх всіх)?

Доброго часу доби!

На щастя, чи ні, але сучасні комп'ютерні технології дозволяють знайти досить багато відомостей про людину, навіть по його фотографії (і, до речі, чим краще якість вихідного фото - тим краще результат пошуку).

У цій статті приведу кілька сервісів, які повинні допомогти вам у вирішенні подібного питання ...

*

Способи пошуку людини по фото

Що потрібно: бажано не змащене і чітке фото особи. Ідеальне фото для пошуку - це не оброблена фотографія в різних редакторах; добре, якщо людина з неї дивиться прямо на вас. Бажано, щоб якість фотографії було високим (так більше шансів).

Як приклад я взяв чисто-випадкове фото однієї дівчини (всі збіги - також випадкові!).

Особа випадкової дівчини

*

Спосіб №1: сервіс Find Face - знаходимо по фото профіль в ВК

Головна сторінка Find Face - //findface.ru/

Примітка!

1) На жаль з 1 вересня 2018 р сервіс більше не працює з приватними особами  . Якщо хтось знає його аналоги - прошу повідомити в коментарях до статті.

2) 1.04.2019 був відкритий сервіс Find Clone, що чимось нагадує Find Face (про нього трохи нижче).

Революційно-новий сервіс, що дозволяє шукати по фотографії людини в соціальній мережі Вконтакте. Для початку пошуку необхідно мати акаунт в ВК. Зараз покажу на прикладі варіант пошуку, а трохи нижче зазначу найголовніші особливості цього сервісу.

І так, перейшовши на головну сторінку сайту Find Face, поставте пташку "згодні з умовами ...", і натисніть кнопку "Знайди однакових".

Головна сторінка сервісу Find Face

Далі сервіс запропонує вам завантажити фото людини, якого ви шукайте (див. Скріншот нижче).

Завантажуємо фото людини, якого шукаємо

Після чого, вам будуть представлені результати пошуку. Може знайтися чимало схожих людей: для відсіювання використовуйте фільтр, що дозволяє задати певний вік людини, і його місто проживання.

Список знайдених дівчат, схожих на завантажене фото

Від себе додам деякі особливості сервісу:

  1. чи можна знайти будь-яку людину? Ні! По-перше, не у всіх є профіль в ВК; по-друге, не у всіх там є фотографії, викладені у відкритий доступ; по-третє, шукати щось можна, але сервіс знаходить 85-90% людей, решта чомусь не шукаються (навіть, якщо у них завантажено фото - мабуть сервіс не встигає індексувати всі необхідні дані) ...
  2. у сервісу Find Face є додаток для мобільного - тобто вести пошук не обов'язково на ПК;
  3. перші 30 пошуків безкоштовні - далі, сервіс хоче отримати невелику винагороду з вас;
  4. сервіс добре працює з фотографіями, зроблених в ідеальних умовах (коли людина вам позував). З фото людей, які ви зробили самостійно (наприклад, зняли їх на вулиці), сервіс працює куди гірше, результати пошуків помітно слабкіше;
  5. якщо сервіс повідомляє вам, що на фото немає людей - просто спробуйте вирізати і збільшити шукане особа на фотографії (за допомогою якого-небудь редактора - Photoshop або вистачить навіть Paint'a). Далі знову завантажте його, і подивіться результат пошуку - має стати на порядок краще ...

В цілому, дуже і дуже цікавий сервіс, який змушує задуматися. Уявіть, адже настане той час (і зовсім скоро настане!) - коли по одному фото можна буде дізнатися мало не все життя людини: де він буває, що робить і т.д. Загалом, напевно, не варто завантажувати всі свої фото в мережу, якщо ви не хочете, щоб їх хтось надалі міг побачити (або знайти ) ...

*

Спосіб 2: за допомогою сервісу Find Clone

Сайт: //findclone.ru/

Сервіс аналогічний попередньому, призначений для пошуку людей по фото в соц. мережі Вконтакте (наприклад, з його допомогою ви можете знайти людей схожих на вас, клонів). А база у цього сайту досить велика - мільйони профілів і фото вже були проаналізовані нейронною мережею сервісу!

Безкоштовно можна зробити тільки 30 запитів (втім, і це багатьом буде достатньо). Інтерфейс дуже простий, після реєстрації можна відразу ж завантажити своє фото для пошуку (див. Приклад нижче).

Примітка: реєстрація проходить за номером мобільного телефону.

Завантажуємо фото людини, якого потрібно знайти

До речі, в результатах пошуку ви побачите не тільки профілі, де зустрічається точно той же чоловік на фотографії, яку ви завантажили для пошуку, а й схожих на нього людей (зверніть увагу на підрозділи "Клони" і "Двійники").

Зверніть увагу, сервіс знаходить не тільки точний збіг по фото, але і схожі особи

У загальному і цілому, сервіс залишає найпозитивніші враження від своєї роботи. Рекомендую до знайомства!

*

Спосіб №3: за допомогою пошукових систем (Яндекс, Гугл, і ін.)

Сучасні пошукові системи можуть шукати не тільки текстові запити (виду "скачати таку-то програму"), а й шукати картинки або фото схожі на ті, що ви вкажете. Причому, шукають вони досить непогано. І я практично впевнений, що з розвитком пошукових технологій, результати пошуку будуть тільки досконаліший!

До речі, в порівнянні з попереднім сервісом, у пошукачів є свої плюси:

  • шукати вони можуть в будь-яких соц. мережах і на будь-яких сайтах (тобто ви не обмежені однією лише ВК);
  • шукати можна не тільки фото з обличчями людей, а й будь-які картинки і фотографії (наприклад, можна знайти схожий квітка, що виріс у вас на дачі і дізнатися його назву).

І так, покажу на прикладі Яндекс, як вести пошук по картинці.

1) Заходимо спочатку на сторінку пошуку картинок - //yandex.ru/images/

2) Потім натискаємо по значку з фотоапаратом, і завантажуємо картинку або фото з шуканим особою.

Пошук Яндекса по картинці

3) Далі Яндекс спробує визначити, що зображено на фото, покаже схожі фотографії, а також вкаже сторінки в інтернеті, де знаходиться подібні картинки (і схожі на них).

В общем-то, добре порившись в результатах, можна знайти багато цікавого ...

Схожі картинки, і сайти де зустрічається ця картинка

Якщо результати пошуку невдалі - спробуйте іншу пошукову систему. Також можна почекати деякий час (тиждень-два) і спробувати повторити пошук (прим.: Просто пошукові системи постійно шукають і сканують нові сторінки в мережі і кожен день оновлюють свій індекс. Є ймовірність, що через деякий час - результати пошуку буде більш інформативні! ) .

Важливо!

У мене на блозі є інструкція з пошуку картинок в Яндекс і Гугл. Якщо залишилися неясності, або вас зацікавила ця тема, рекомендую: //ocomp.info/poisk-po-kartinke-v-google-i-ya.html

*

Спосіб №4: сервіс шукаю тебе / жди меня

Ну і раз така тема, не можу не порекомендувати сервіс та однойменну телепередачу "Жди Меня". Якщо ви не можете самостійно знайти людину, спробуйте і цей сервіс теж. Його головна сторінка - ось тут: //poisk.vid.ru/

Жди Меня - головна сторінка сайту

На сайті можна подивитися, кого вже шукають, а також і самому додати в пошук людини. І, до речі, що докладніше опишіть все, що знаєте про людину - тим більше шансів на вдалий пошук (завантажити фото вкрай бажано).

Взагалі, про те, як користуватися сайтом "Жди Меня" можете дізнатися з однієї моїх статей: //ocomp.info/kto-tebya-ishhet-v-zhdi-menya.html

*

Як доповнення!

Якщо ви зацікавилися темою пошуку людей, можливо вам буде цікаво дізнатися, де воював ваш дід, які нагороди у нього були і ін. Інформацію про нього.

Для початку пошуку цих даних, досить просто знати, як звуть діда (пошук можна почати вже через 10 сек., Безкоштовно, і без всяких SMS). Див. Статтю: //ocomp.info/kak-uznat-gde-voeval-moy-ded.html

*

На цьому все. Чи не губіться

Успіхів!