Онлайн-антивіруси: як швидко перевірити комп'ютер на віруси (без завантаження та установки захисного ПЗ)

Доброго часу доби!

Якщо у вас на комп'ютері немає повноцінного антивіруса, або ви хочете швидко перевірити свою систему (переконатися в надійності поточної захисту) - то одним з кращих рішень, буде скористатися онлайн-антивірусами (або їх ще називають хмарними). Власне, цю статтю я повністю присвячу їм ... ?

Взагалі, всі ці хмарні антивіруси можуть працювати за трьома основними напрямками:

  1. перевірити конкретний файл, який ви завантажили до них в сервіс;
  2. перевірити підозрілу посилання (по якій ви хочете перейти, але побоюєтеся щось підчепити ...);
  3. перевірити п олностью систему і всі ваші диски, які відображаються в Windows.

*

Зазначу , що перевірити систему повністю за допомогою тільки одного відкритого сайту - неможливо (тому що в цілях безпеки сайтам заборонено отримувати доступ до ваших дисків)!

Але у онлайн-антивірусів є невеликий клієнт, після завантаження якого, його потрібно тільки запустити і погодитися з перевіркою (його не потрібно встановлювати, реєструвати, налаштовувати, оновлювати і т.д.). Погодьтеся, що це зручно і економить купу часу ?! ?

Цю статтю вирішив умовно розділити на 2 частини: в одній буде приведено універсальні сканери системи, в іншій - сервіси для перевірки конкретних файлів.

І так, тепер приступимо ...

*

? Ремарка!

Хмарний антивірус не здатний повністю замінити класичний антивірус. Кращі продукти цього року можете знайти в цій замітці -> ?

*

Кращі онлайн-антивіруси

Для перевірки всієї системи

ESET's Free Online Scanner

Сайт: //www.esetnod32.ru/

Робота сканера ESET's Free Online Scanner

Дуже потужний і простий сканер від відомої компанії ESET. Призначений не тільки для видалення класичних вірусів, але і потенційно небезпечного ПО.

Продукт повністю безкоштовний, працює відразу після запуску. Спеціальних налаштувань задавати не вимагає. Важить клієнт всього близько 6 МБ, що дозволяє його завантажити навіть на ПК, де немає високошвидкісного доступу до Інтернету.

*

F-Secure Online Scanner

Сайт: //www.f-secure.com/

F-Secure - шкідливі елементи не знайдені

Досить відомий антивірус за кордоном. Для запуску сканування системи, досить завантажити і запустити файл розміром в 512 КБ! Потім ваша система і пам'ять будуть автоматично перевірені і очищені від шкідливих елементів.

Утиліта працює повністю в автоматичному режимі! На мій погляд, одне з найшвидших засобів перевірки ПК: від моменту переходу на сайт розробника, до початку перевірки - буде потрібно не більше 10-ка секунд!

*

HouseCall: Free Online Virus Scan

Сайт: //www.trendmicro.com/

HouseCall - процес сканування системи

Продукт від відомого виробника Trend Micro. Дозволяє швидко перевірити будь-які диски, флешки, систему, пам'ять і т.д. на наявність шкідливих елементів: вірусів, троянів, рекламне ПО.

В налаштуваннях можна задати конкретний диск для перевірки. Програма після сканування і очищення вашої системи, повністю автоматично "згортається" і не залишає ніяких слідів в Windows (що радує). Зазначу дуже хорошу ефективність даної утиліти, однозначно рекомендую!

*

McAfee Security Scan Plus

Сайт: //home.mcafee.com/

McAfee - сканування системи

Дуже непоганий продукт від іменитого виробника. Дозволяє в лічені секунди запустити антивірусну перевірку комп'ютера на наявність шкідливого ПЗ.

Крім цього, програма перевірить вашу поточну безпеку і повідомить про те, чи є проблема з вашим поточним антивірусом, правильно відрегульоване оновлення баз, параметри брандмауера та ін.

*

Microsoft Safety Scanner

Сайт: //www.microsoft.com/

Виконується швидка перевірка комп'ютера в Microsoft Safety Scanner

Це засіб по боротьбі з вірусами від самої Microsoft. Являє собою автономний антивірус. Якщо у вас є підозра на зараження ПК - просто завантажте даний засіб і запустіть перевірку.

Працює воно автономно, підключення до інтернету не потрібно (проте зазначу, що важить файл програми понад 100 МБ! До того ж, через 10 днів необхідно завантажувати засіб заново, тому що оновлення баз автоматично не передбачено).

*

Для перевірки окремих файлів і URL-адрес

Virustotal

Сайт: //www.virustotal.com/ru/

Головне вікно Virustotal

Один з найвідоміших сервісів для швидкої онлайн перевірки посилань і файлів. Найголовніша особливість сервісу: перевірка ведеться відразу десятками антивірусів: AVAST, AVG, AhnLab, Baidu, BitDefender і ін. Відомими продуктами.

Одночасна перевірка відразу десятками антивірусів

Максимальний розмір файлів становить на сьогоднішній день 128 МБ!

*

Dr.Web Online

Сайт: //vms.drweb.ru/online/?lng=ru

Забавні назви у Dr.Web онлайн-антивіруса

Онлайн перевірка на віруси підозрілих URL-адрес і файлів продуктом від компанії Dr.Web. Крім цього, доступні спеціальні розширення для браузерів, які вчасно вам просигналізує про небезпеку в мережі.

Зазначу, що в розділі "Файлопатолог" (див. Скрін вище), крім перевірки конкретного файлу, ви можете завантажити безкоштовну лікує утиліту CureIt! (Вона легко і швидко може перевірити всю вашу систему. Чи не конфліктує з класичним антивірусом, можна використовувати як доповнення до нього).

*

VirSCAN.org

Сайт: //www.virscan.org/

Головне вікно VirSCAN

Онлайн-сервіс з безпеки, на якому можна перевірити файл відразу декількома антивірусами: AhnLab, Antiy AVL SDK, Avast, Baidu, Clamav, BitDefender і багатьма іншими (на головній сторінці сайту вказуються всі антивіруси, які беруть участь у перевірці, а також актуальну базу поновлення) .

Максимальний розмір файлу: 20 МБ. Також сервіс підтримує сканування файлів в архіві в форматах RAR і ZIP. Сервіс підтримує російську мову (необхідно вказати в налаштуваннях в правому верхньому куті).

*

Jotti

Сайт: //virusscan.jotti.org/ru

Ефективна онлайн перевірка в Jotti

Jotti - це безкоштовний хмарний сканер файлів. Дозволяє за лічені секунди прогнати файл по базах найпопулярніших антивірусів: Ad-Aware, eScan, AVG, Dr.Web, Avast, ESET, Kaspersky, VBA32 і ін. Дуже виручає в тих випадках, коли маєте справу з підозрілими файлами.

результати перевірки

*

PS

В рамках цієї статті не можу не порекомендувати ? спеціальні утиліти для видалення рекламного і шкідливого ПЗ, яке не бачать звичайні антивіруси.

*

Додатки вітаються (коментарі відкриті).

А у мене поки все, всім удачі!

?

Перша публікація: 18.04.2018

Коригування: 20.10.2020