Як вимкнути монітор ноутбука або ПК (якщо немає для цього кнопки на клавіатурі)

Питання від користувача

Добридень!

Олександр, я купив новий ноутбук і потім виявив, що у нього на клавіатурі немає кнопки для відключення монітора. Це не дуже зручно, коли потрібно залишити його на ніч на закачку, а він світить на всю кімнату.

Чи можна якось по кліку відключати сам екран, а ноутбук щоб продовжив свою роботу?

Добрий день.

В общем-то, звичайне завдання ...

У статті відповідаючи на ваше запитання, торкнуся відразу всі способи (щоб іншим користувачам ця замітка також виявилася корисною).

*

Способи вимкнути монітор

Варіант 1: кнопка на клавіатурі або на самому моніторі

І так, для початку рекомендую вам звернути увагу на клавіатуру - на функціональні клавіші F1 ÷ F12 . На багатьох моделях ноутбуків можна зустріти спец. функцію для швидкого вимикання екрана - значок у вигляді "квадрата з хрестиком всередині" (в прикладі нижче - Asus ZenBook).

Так ось, в моєму випадку для виключення монітора - досить натиснути FN + F7   (після, щоб екран знову включити - досить натиснути будь-яку клавішу).

? На допомогу!

Що робити, якщо не працює Fn і функціональні клавіші F1 ÷ F12 на ноутбуці

Fn + F7 - відключення екрану на ноутбуці Asus ZenBook

Якщо ви використовуєте класичний монітор - то його відключити можна і фізичної копкой на корпусі пристрою. Зазвичай, вона в нижній частині екрана.

Кнопка вимикання на моніторі

*

Варіант 2: через налаштування електроживлення

У Windows є досить зручні настройки електроживлення, що дозволяють поставити певні умови, при яких монітор буде вимикатися. Наприклад, можна задати це дію при бездіяльності ноутбука протягом 5 хв.

Зручно ?!

Щоб відкрити дбав електроживлення - натисніть Win + R (має з'явиться вікно "Виконати"), і використовуйте команду  powercfg.cpl . Див. Приклад нижче ?.

powercfg.cpl - відкрити настройки електроживлення

Далі, в меню зліва клікніть по посиланню "Дії кнопок харчування" .

Дія кнопок харчування (ноутбук)

Після можна задати дію для пристрою при:

  • натисканні на кнопку харчування;
  • натисканні на кнопку сну;
  • при закритті кришки. Див. Приклад нижче ?.

відключити дисплей

До речі, також в розділі "Електроживлення" рекомендую відкрити вкладку "Налаштування відключення дисплея" .

Налаштування відключення дисплея

У цьому підрозділі можна задати час бездіяльності, через яке комп'ютер автоматично відключить дисплей (наприклад ?, якщо протягом 5 хвилин ніхто не натисне жодної клавіші і не поворухне мишкою - монітор буде відключений).

Відключати дисплей через 5 хвилин

*

Варіант 3: через блокування ОС

У Windows є спец. поєднання клавіш Win + L для швидкої блокування ОС. Якщо натиснути їх - у вас на екрані відразу ж з'явиться вікно вибору користувача (як при включенні ПК). Див. Фото нижче. ?

При цьому, якщо нічого не натискати на протязі хвилини-другий - Windows автоматично вимкне екран. Вельми зручно! ?

Вийти з системи - екран вітання

Зазначу , що при цьому способі все відкриті вікна і програми не закриваються! Тобто після нового входу в систему - ви зможете продовжити роботу з моменту її припинення ...

? На допомогу!

Можливо, ви захочете встановити пароль на Windows (щоб ніхто крім вас не міг підійти до комп'ютера, поки він працює з вимкненим екраном ...).

*

? Варіант 4: за допомогою ярлика на робочому столі (або спец. Поєднання клавіш)

Для створення ярлика - клікніть правою кнопкою мишки (ПКМ) в будь-якому вільному місці робочого столу, в меню оберіть "Створити / Ярлик" . ?

Створити ярлик

Далі в рядок "Вкажіть розташування об'єкта" скопіюйте і вставте мій червоний текст (код), наведений нижче:

C: \ Windows \ System32 \ cmd.exe / c powershell.exe (Add-Type '[DllImport (\ "user32.dll \")] ^ public static extern int SendMessage (int hWnd, int hMsg, int wParam, int lParam ); '-Name a -Pas) :: SendMessage (-1,0x0112,0xF170,2)

Примітка: Наведений вище код був протестований в Windows 8/10 (в Windows 2012).

Копіюємо спец. команду

Після, задаєте назву ярлику - воно може бути будь-яким.

Назва може бути будь-яким

Тепер, у вас на робочому столі буде спец. ярлик - зробивши на ньому подвійний клік лівої кнопки мишки, монітор вимкнеться (щоб знову включити його - натисніть будь-яку кнопку на клавіатурі).

Натискаємо на ярлик і вимикаємо екран ...

Якщо ви хочете, щоб наш створений ярлик спрацьовував по спец. поєднанню клавіш  - відкрийте його властивості   (натиснувши на ньому ПКМ) і перейдіть у вкладку "Ярлик" . У рядку "Швидкий виклик" вкажіть потрібне поєднання клавіш (наприклад, Ctrl + Alt + Z) і збережіть налаштування.

Тепер, працюючи в будь-який з програм - можна швидко натиснути на заданий поєднання і монітор вимкнеться ... Зручно ?! ✌

Як вимикати екран за поєднанням клавіш

*

? Варіант 5: за допомогою спец. утиліти 

Попередній варіант можна істотно "поліпшити", якщо встановити спец. утиліту ? Volume.

Взагалі, вона, звичайно, призначена для налаштування звуку, але в її арсеналі є спец. розділ з "гарячими клавішами" - там-то і можна додати багато сполучень для самих різних дій: додати звук, яскравість, вимкнути екран, і т.д.

Пару слів про налаштування ....

Після установки  Volume  у вас в треї з'явиться відповідний значок (?) - для початку необхідно буде відкрити настройки програми.

Значок утиліти Volume

Далі перейти в розділ "Швидкий доступ" , вибрати дію і встановити для нього поєднання (у мене, наприклад, Alt + Shift + E ?). Після, зберегти зміни.

Вибір гарячих клавіш - утиліта Volume

Утиліта Volume хороша тим, що ці гарячі поєднання працюють завжди і всюди (в якій би грі або програмі ви не були ...). ?

*

Варіант 6: якщо у вас два монітори

Якщо у вас до комп'ютера / ноутбука підключений ще один доп. монітор - то один з них можна швидко вимкнути за допомогою вкладки "Проектування" .

Для її швидкого виклику можна використовувати:

  1. поєднання 1: Win + P
  2. поєднання 2: Fn + F4 (або ін. функціональна клавіша, в залежності від моделі вашого пристрою. Див. скрін нижче).

Fn + F4 - настройка проектування (ноутбук HP Pavilion)

Власне , панель проектування з'являється справа: в ній ви можете по одному кліку мишки вибрати на який монітор пристрій буде подавати оригінал (а який вимкнути).

проектувати

? На допомогу!

Як підключити монітор до ноутбука і налаштувати його.

*

Додатки по темі вітаються.

Успіхів!

?

Перша публікація: 03.02.2020

Коригування: 3.07.2020