Ігровий режим в Windows 10: підвищуємо продуктивність комп'ютера в іграх

Всім доброго дня!

У Windows 10, на відміну від попередніх ОС, з'явився спеціальний ігровий режим (він покликаний підвищити продуктивність комп'ютера в іграх). Зазначу, що знайти цю "штуку" ви зможете у версії не нижче Windows 10 Creators Update ...

Оскільки до мене досить часто надходять запитання щодо ігор (і проблем з ними), думаю, що замітка на тему, як включити цей режим і як його використовувати - була б дуже до речі. Тим більше, що в деяких випадках, за допомогою ігрового режиму вдається підняти кількість FPS на 10-15%! (Просто декількома кліками мишки (нічого більш не роблячи), погодьтеся, корисно ?!).

У доповненні до цієї статті, вкрай рекомендую ознайомитися ось з цієї: //ocomp.info/pochemu-tormozyat-igryi.html (в ній наведено основні причини через які можуть гальмувати гри, навіть на нових потужних ПК).

Тепер у справі ...

*

Включення ігрового режиму [Windows 10]

І так, спочатку необхідно відкрити параметри Windows (можна через ПУСК, як на скрині нижче, можна за допомогою поєднання клавіш Win + i).

Параметри Windows 10

Далі перейти в розділ "Ігри" (див. Скрін нижче).

Ігри (параметри)

Після перейдіть у вкладку "Ігровий режим". Тут потрібно перевірити, щоб він був включений і підтримувався (як в прикладі нижче). Якщо у вас версія Windows 1703 або 1709 - то у вас буде перемикач, який слід включити.

Далі рекомендую відкрити посилання "Налаштування графіки" (стрілка 4 на скрині нижче).

Включений ігровий режим

Додайте до списку додатків свою гру (кнопка "Огляд"), і потім в її настройках виставите високу продуктивність (приклад нижче). Це особливо актуально, якщо у вас 2 відеокарти (інтегрована і дискретна) - так гра буде запускатися на дискретній карті.

Додаємо гру, і включаємо високу продуктивність

Ну і останній момент, який потрібно перевірити і налаштувати - це меню гри. За замовчуванням, кнопки для виклику цього меню Win + G (але ви можете вказати і свої). Воно дозволяє включати ігровий режим, робити скріншоти, записувати відео, включати трансляції та ін.

Швидкий доступ для відкриття меню

Як задіяти ігровий режим

Дуже просто! Запустіть якусь гру, і натисніть поєднання клавіш Win + G (або ті, які ви вказали в попередньому кроці).

У нижній частині екрана у вас повинна з'явитися невелика панелька. В її правій частині буде розташовуватися кнопка включення ігрового режиму - просто натисніть на неї (цифра 2 на скрині нижче).

Ігрова панель - включення ігрового режиму

В общем-то, ось так все просто!

Особисті нотатки, чи варта гра свічок:

  1. не завжди ігровий режим піднімає кількість FPS (але в цілому, діє позитивно: можуть пропасти деякі напів-секундні подвисания при динамічних епізодах гри, наприклад);
  2. якщо у вас потужний ігровий ПК (ноутбук) і ніяких програм, крім гри не запущено - то ігровий режим практично не відіб'ється на продуктивності;
  3. якщо у вас бюджетне пристрій (наприклад, тільки з інтегрованою відеокартою) - то ігровий режим здатний підняти кількість FPS на 10-15%;
  4. режим гри істотно може прискорити гру, якщо у вас запущено безліч процесів, якихось сторонніх програм та ін .;
  5. при виході з гри - цей режим буде автоматично зупинений (немає необхідності робити постійно це вручну).

На що ще звернути увагу:

1) Про Turbo Boost

Якщо у вас сучасний ноутбук з процесором Intel i3, i5, i7 - то не завжди він працює на свою повну продуктивність. Справа в тому, що заради економії заряду батареї - не завжди задіюється технологія Turbo Boost (прим .: саморозгону процесора *) . Щоб перевірити, чи працює вона у вас, і як її включити, ознайомтеся ось з цим матеріалом: //ocomp.info/increase-performance-intel-for-laptop.html

2) Про FPS

Щоб підняти кількість FPS в грі - одного лише ігрового режиму часто недостатньо. Наприклад, в доповненні до цього, можна налаштувати відповідним чином драйвер відеокарти, саму гру, видалити зайвий сміття з системи (та ін. Дії) - і, як підсумок, отримати приріст на 30-40% (іноді, і більше!).

Всі ці дії описані в статті "Як підвищити FPS: способи від ігромана" - //ocomp.info/kak-povyisit-fps.html

*

Додатки по темі вітаються ...

Вдалої гри!