Як встановити Windows 10 на ноутбук Asus з UEFI (на прикладі моделі ZenBook UX310UA)

Доброго часу доби.

Не так давно до мене потрапив один компактний ноутбук, зі скаргою щодо неможливості установки ОС Windows 10 (вилітала помилка "Установка Windows на даний диск. Можливо обладнання даного комп'ютера ..."). Що ж, довелося розбиратися ...

Насправді, проблема була (я так думаю) пов'язана з тим, що користувач неправильно створив завантажувальний носій і намагався з нього встановити систему. Хоча, відразу зазначу, що в деяких випадках виною можуть бути і невірні настройки BIOS / UEFI.

У цій статті я покажу на покроковому прикладі установку ОС на ноутбук ASUS ZenBook UX310UA (додам, що на багатьох ноутбуках ASUS, тим більше з цієї лінійки - дії будуть аналогічні).

І так ...

*

Установка Windows 10 на ноутбук ASUS

Створення завантажувальної флешки

Для роботи необхідна утиліта Rufus і завантажувальний образ з ОС Windows 10.

1.Rufus

Сайт: //rufus.akeo.ie/?locale=ru_RU

Маленька, але дуже багатофункціональна утиліта для створення завантажувальних накопичувачів. Дозволяє створювати флешки для BIOS і UEFI (для GPT і MBR дисків), з різними ОС (Windows 10 дозволені!). До того ж, вона повністю безкоштовна, і підтримує російську мову.

2. Образ ISO з Windows 10

Вимоги: образ потрібен, розмір якого не перевищує 4 ГБ. По-друге, відкиньте відразу різні "20 в 1" - потрібен простий варіант, наприклад, "Windows 10 x64 home" - тобто в образі одна конкретна система (тобто не використовувати ніяких "Win 10 home / Pro / Ent x32 + x64, 5 in 1"). Таких образів в мережі досить багато ... (наприклад, можна скачати на офіційному сайті Microsoft).

І так, вставляємо флешку і запускаємо Rufus (Важливо! Всі дані на флешці будуть видалені, тому скопіюйте все необхідне з неї).

Далі, вкажіть образ ISO (рекомендований до установки вище), потім виберіть варіант "GPT для комп'ютерів з інтерфейсом UEFI" (файлова система - FAT 32), "Стандартна установка Windows". Натисніть кнопку "Старт" (налаштування представлені на скрині нижче).

Налаштування Rufus 2.1

Оновлено 24.01.2019 (тому що програма Rufus кілька оновилася, і у неї змінився дизайн - приведу ще один скрін для версії 3.4, щоб ніхто не плутався).

Rufus - створення флешки під UEFI (GPT)

В общем-то, флешка готова, можна йти далі ...

? Доповнення!

Як створити завантажувальний UEFI GPT флешку з Windows 10, або чому при установці системи на новий ноутбук (ПК) виникають помилки - інструкція для початківців.

*

Завантаження оптимальних налаштувань в BIOS - входимо в завантажувальний меню.

Не завжди настройки BIOS виставлені за замовчуванням (дефолтні). Тому, перш за все рекомендую зайти в BIOS і відновити їх.

До речі, попередньо відразу ж можете підключити створену в попередньому кроці завантажувальну флешку. Рекомендую підключати до порту USB 3.1 (установка пройде швидше, особливо, якщо ваша флешка підтримує цей стандарт).

Підключаємо флешку до USB 3.1 порту (установка пройде швидше!)

Щоб увійти в BIOS, відразу ж після включення ноутбука (повинен з'явитися фірмовий логотип ASUS), натисніть F2 (краще кілька разів, щоб напевно ...).

? Ремарка!

Про всяк випадок наводжу посилання на статтю про те, як увійти в BIOS на комп'ютері (або ноутбуці)

В BIOS (UEFI): насамперед зайдіть в Advanced Mode (клавіша F7 ) - див. Нижню частину вікна. ?

Advanced Mode (клавіша F7)

У розділі "Save & Exit" виберіть функцію "Restore Defaults" (відновлення заводських налаштувань). Потім зберегти зміни - кнопка "Save Changes" (можна просто натиснути кнопку F10 - після чого всі зміни будуть збережені і ноутбук піде на перезавантаження - знову увійдіть в BIOS клавішею F2).

Restore Defaults - відновлюємо настройки на за замовчуванням

Після скидання установок, увійшовши знову в головне вікно BIOS (UEFI), натисніть кнопку F8 (вхід в Boot Menu). У ньому ви повинні побачити нашу флешку - вибираємо її і тиснемо Enter.

Примітка : в завантажувальному меню у вас (найімовірніше) має відображатися 2 рядки з назвою настановної флешки. Потрібно вибрати ту, навпроти якої значиться "UEFI OS" (?).

Boot Menu - вибираємо завантажувальний носій

Далі ноутбук зобов'язаний почати установку Windows - по центру екрану повинен забігати "гурток" ...

Якщо установки не відбувається - перевірте, чи правильно ви записали установчу флешку, і задали налаштування UEFI.

*

Процес установки Windows 10

Перше вікно - це вітання з вибором мови (його я опустив, просто натисніть Enter). У наступному вікні - натисніть кнопку "Встановити" .

встановити

Далі з'явиться вікно з умовами ліцензії - погоджуєтеся і тиснете "далі".

Ліцензійну угоду

У вікні з вибором варіанта установки вкажіть "Вибіркова: тільки установка Windows (для досвідчених користувачів)".

вибіркова установка

Далі найважливіше вікно - де задається диск під установку Windows. Взагалі, я рекомендую видаляти повністю все що є на диску (всі, що йшло з магазину), і виробляти чисту установку Windows 10.

Примітка!

У деяких випадках перевстановлення ОС може бути причиною у відмові гарантійного обслуговування (хоча, це досить рідко, але все ж ... Найчастіше, гарантія дається на "залізо", а ПО можна ставити будь-...).

видалення всіх розділів на жорсткому диску

Після чого, на весь диск можна створити один розділ і зробити в нього установку (деякі рекомендують створювати два розділи - один під установку ОС Windows, інший - під призначені для користувача дані). Якщо створите два розділи - то під Windows рекомендую виділити місця, як мінімум, на 100 ГБ.

У своєму випадку, я просто створив один розділ на весь диск (931,5 ГБ) і натиснув "Далі" .

Створення розділу для Windows

Boot Menu - вибираємо завантажувальний носій, якщо на цьому кроці ви побачите помилку, що "установка Windows на даний диск неможлива ..." (див. Скрін нижче) - то ви, швидше за все, неправильно створили завантажувальний флешку (див. Першу частину цієї статті). Також можливо, що ви завантажили "некоректний" образ ISO з системою.

помилка про неможливість установки

Власне, якщо все добре - повинна початися установка Windows. Тут потрібно просто чекати, поки буду копіюватися файли (якщо підключили флеш-накопичувач до USB 3.1 - то чекати недовго, хвилин 5-6) .

Пішло копіювання файлів

Коли файли будуть скопійовані, ноутбук перезавантажиться і установка буде продовжена. Перед вами з'явиться кілька вікон: але в них немає нічого цікавого, потрібно буде ввести ім'я користувача, задати налаштування мережі (також можна пропустити всі кроки і зробити це після).

Всі ці вікна я опустив, тому що практичного інтересу вони не представляють, і думаю, що з ними все впораються і самостійно ...

? Ремарка!

Якщо комусь потрібна повна версія з усіма кроками, то ось інструкція по установці Windows (загальний випадок, представлені всі дії)

Власне, на цьому установка завершена. Далі можна приступати до установки драйверів (в моєму випадку було досить зайти на офіційний сайт ось на цю сторінку: //www.asus.com/ru/Laptops/ZenBook-Classic-Series-Products/ ).

Але чесно кажучи, я про всяк випадок також вдався до Drive Booster і за доп. 5 хвилин оновив не тільки драйвера, але і всякі бібліотеки: DirectX, Visual C ++, Net FrameWork тощо. (Нікуди не входячи і нічого не шукаючи ).

Установка завершена ...

Невелике відео з послідовністю установки Windows на пристрій від ASUS.

*

На цьому поки все ...

Доповнення в коментарях - вітаються.

Успіхів!

?

Перша публікація: 06.01.2019

Коригування: 25.05.2020