Журнал подій в Windows: як його відкрити і знайти інформацію про помилку

Доброго дня!

Навіть якщо ви за комп'ютером нічого не робите - в процесі роботи ОС Windows записує частину даних в спец. документи (їх ще називають балками або системними журналами). Як правило, під-запис потрапляють різні події, наприклад, включення / вимикання ПК, виникнення помилок, оновлення і т.д.

Зрозуміло, в деяких випадках ці записи можуть бути дуже корисними. Наприклад, при пошуку причин виникнення помилок, синіх екранів, раптових перезавантажень і т.д. Зазначу, що якщо у вас встановлена ​​не офіційна версія Windows - може так стати, що журнали у вас відключено ...

Загалом, в цій замітці покажу ази роботи з журналами подій в Windows (наприклад, як знайти помилку і її код, що безсумнівно допоможе в діагностиці).

І так ...

*

Робота з журналом подій (для початківців)

Як його відкрити

Варіант 1

Цей варіант універсальний і працює у всіх сучасних версіях ОС Windows.

 1. натиснути поєднання клавіш Win + R - має з'явитися вікно "Виконати";
 2. ввести команду  eventvwr і натиснути OK (примітка: також можна скористатися диспетчером завдань (Ctrl + Shift + Esc) - натиснути по меню "Файл / нове завдання" і ввести ту ж команду eventvwr );

  eventvwr - команда для виклику журналу подій

 3. після цього у вас повинно з'явитися вікно "Перегляд подій"  - зверніть увагу на ліву колонку, в ній якраз і містяться всілякі журнали Windows ...

  Перегляд подій

Варіант 2

 1. спочатку необхідно відкрити панель управління і перейти в розділ "Система і безпека" ;

  Система і безпека

 2. далі необхідно перейти в розділ  "Адміністрування" ;

  адміністрування

 3. після клікнути мишкою по ярлику "Перегляд подій" .

  Перегляд подій - Адміністрування

варіант 3

Актуально для користувачів Windows 10.

1) Натиснути по значку з "лупою" на панелі завдань, в пошуковий рядок написати "подій" і в результатах пошуку ОС Windows надасть вам посилання на журнал (див. Скрін нижче).

Windows 10 - події

2) Ще один спосіб: натиснути Win + X - з'явиться меню з посиланнями на основні інструменти, серед яких буде і журнал подій.

Win + X - виклик меню

журнали Windows

журнали Windows

Найбільшу користь (по крайней мере, для початківців користувачів) представляє розділ "Журнали Windows" (виділено на скрині вище). Досить часто при різних неполадки доводиться вивчати саме його.

У ньому є 5 вкладок, з яких 3 основних: "Додаток", "Безпека", "Система". Саме про них пару слів докладніше:

 1. "Додаток" - тут збираються всі помилки (і попередження), які виникають через роботу програм. Вкладка буде корисна в тих випадках, коли у вас який-небудь додаток нестабільно працює;
 2. "Система" - в цій вкладці містяться події, які згенеровані різними компонентами ОС Windows (модулі, драйвери тощо.);
 3. "Безпека" - події, які стосуються безпеки системи (входи в обліковий запис, роздача прав доступу папок і файлів, і т.д.).

Як знайти і переглянути помилки (в т.ч. критичні)

Треба сказати, що Windows записує в журнали дуже багато різної інформації (ви в цьому можете переконатися, відкривши будь-який з них). Серед стількох записів знайти потрібну помилку не так просто. І саме для цього тут передбачені спец. фільтри. Нижче покажу простий приклад їх використання.

І так, спочатку необхідно вибрати потрібний журнал (наприклад "Система"), далі клікнути в правій колонці по інструменту  "Фільтр поточного журналу" .

Система - фільтр поточного журналу / Клікабельно

Після вказати дату, рівень події (наприклад, помилки), і натиснути OK.

критичні помилки

В результаті ви побачите відфільтрований список подій. Орієнтуючись по даті і часу ви можете знайти саме ту помилку, яка вас цікавить. Наприклад, в своєму прикладі я знайшов помилку через яку комп'ютер перезавантажився (завдяки коду помилки і докладного опису можна знайти її рішення на сайті Microsoft).

Представлено всі помилки за датою та часом їх виникнення / Клікабельно

Тобто як бачите з прикладу - використання журналу подій дуже навіть допомагає у вирішенні найрізноманітніших проблем з ПК.

Чи можна відключити журнали подій

Можна, можливо! Тільки чи потрібно? (Хоча не можу не відзначити, що багато хто вважає, що на цьому можна заощадити дещицю дискового простору, плюс система більш чуйна і менше навантаження на жорсткий диск) 

Для відключення журналів подій потрібно:

 1. відкрити "служби" (для цього натисніть Win + R , введіть команду  services.msc і натисніть OK);

  Відкриваємо служби - services.msc (універсальний спосіб)

 2. далі потрібно знайти службу "Журнал подій Windows" і відкрити її;

  Служби - журнали подій

 3. після перевести тип запуску в режим "відключена" і натиснути кнопку "зупинити" . Потім зберегти настройки і перезавантажити комп'ютер.

  Відключена - зупинити

*

На цьому поки все, удачі!