Як перевірити мікрофон на навушниках: мене не чути зовсім ...
Питання від користувача
Доброго дня.
Підкажіть будь ласка, як перевірити мікрофон на комп'ютерних навушниках, робочий він, і якщо так - то як його включити? Справа в тому, що купив не так давно комп'ютерні "вуха" з мікрофоном. Відразу перевірив тільки наявність звуку в навушниках - все працювало (було норм.), А ось захотів поговорити по Skype - і мене зовсім не чути.
Думаю, проблема або з самим мікрофоном, або з настройками Windows ...
Добрий день.
Досить типова проблема, яка найчастіше пов'язана не з поломкою (або несправністю) самих навушників, а з невірними програмними настройками (наприклад, через відсутність драйверів).
Так само додам, від себе ще одну популярну проблему - часто в навушниках може з'явитися сторонній звук: шипіння, тріск і інше. Якщо у вас є подібна проблема, ознайомтеся з ще однією моєю статтею.
І так, спробуємо перевірити і налаштувати мікрофон для оптимальної роботи ...
*
Підключення до ПК / ноутбуку
Перше, з чого слід почати - це зробити правильне підключення навушників до комп'ютера. По-перше , у вас повинна бути встановлена звукова карта (на всіх домашніх ПК вона, як правило, є).
? На допомогу!
Чи є у вас на комп'ютері звукова карта і якою вона моделі - простий спосіб діагностики
По-друге , якщо у вас ОС Windows 10 - зверніть увагу на налаштування конфіденційності (за замовчуванням, мікрофон може бути заблокований для деяких додатків).
Конфіденційність - Windows 10 - мікрофон
По-третє , у навушників всього 1-2 штекера (і, здавалося б, чого тут підключати? ✌) - але тут є ще пара нюансів (багато користувачів навіть не звертають на це увагу!).
Зараз на домашніх комп'ютерах / ноутбуках зустрічається крім класичних гнізд (для мікрофона і навушників), гарнітурні роз'єм (див. Рис. 1)! Близько гарнітурного роз'єму, зазвичай, є невеликий значок навушників з мікрофоном.
Мал. 1. Класичні (зліва) і гарнітурних (праворуч) роз'єм (и)
Суть тут в тому, що не можна підключити звичайні навушники (з двома штекерами) до гарнітурних роз'єму, рівно, як і гарнітурні навушники до класичних аудіо-роз'ємів. Для правильного підключення необхідно використовувати спеціальні перехідники.
Мал. 2. Перехідник для підключення класичних навушників з мікрофоном до гарнітурних роз'єму
Примітка!
Якщо ви не знаєте, що за навушники у вас, то зверніть увагу на кількість контактів на зарядному: якщо їх 4 - це гарнітурні навушники, якщо 3 - класичні (приклад показаний на рис. 3 нижче).
Мал. 3. гарнітурних (зліва) штекер і класичний (праворуч)
? Більш детальна інформація по цій темі розкрита в цій статті: //ocomp.info/odin-vhod-dlya-mikrofona-i-naushnikov.html
Буду вважати, що навушники і мікрофон були підключені правильно, з проводами все в порядку і з роз'ємами теж. До речі, буде не зайвим перевірити ваш мікрофон на іншому ПК (для впевненості в тому, що мікрофон взагалі працює ...).
*
Було встановлено драйвер на аудіо-карту ?!
Досить часто на комп'ютері немає звуку через відсутність драйвера на звукову карту (або конфлікту драйверів). Щоб перевірити, чи є драйвер в системі, відкрийте ? диспетчер пристроїв .
Для цього необхідно відкрити панель управління Windows, потім розділ " Обладнання і звук ", в ній буде посилання на диспетчер (див. Рис. 4).
Мал. 4. Обладнання та звук -> диспетчер пристроїв
Далі подивіться розділ "Звукові, ігрові та відеотехніка" - якщо драйвера встановлені, ви повинні побачити в ньому рядок з назвою вашої аудіо-карти (прим .: шукайте рядок в якій міститься слово "audio").
Якщо в цьому розділі нічого немає, перевірте розділ "Інші пристрої" - в ньому містяться всі підключені до комп'ютера пристрою, для яких не встановлені драйвера (і які не були розподілені по іншим тематичними розділами).
Мал. 5. Чи є драйвер - диспетчер пристроїв
Взагалі, проблема з драйверами - це досить велика тема, і у мене по ній на блозі написана жодна стаття. Тому, нижче дам пару посилань, які допоможуть вам вирішити цю проблему.
? На допомогу!
1) Програми для авто-оновлення драйверів - //ocomp.info/update-drivers.html
2) Як встановити драйвера на комп'ютер / ноутбук - //ocomp.info/kak-ustanovit-drayvera-na-kompyuter-noutbuk.html
*
? ДОПОВНЕННЯ
Зверніть увагу на те, що, якщо у вас який-небудь не стандартний мікрофон, на нього також необхідно поставити драйвер.
Щоб перевірити, чи бачить ваш комп'ютер підключений мікрофон, відкрийте диспетчер пристроїв і перевірте розділ "Аудіовиходи і аудіовходи" (див. Рис. 6).
Мал. 6. Аудіовиходи і аудіовходи // диспетчер пристроїв
До речі, після установки аудіо-драйвера, в панелі управління Windows, в розділі "Обладнання і звук" повинні з'явитися 1-2 посилання на тонке налаштування звуку (див. Рис. 7, встановлюються разом з вашим аудіо-драйвером).
Мал. 7. Посилання на тонке налаштування звуку ...
У моєму випадку, це Smart Audio (для тонкого налаштування звуку і мікрофона) і Dolby Digital Plus Advanced Audio (для настройки звуку у фільмах, іграх, при прослуховуванні музики та ін.). У вашому, можливо, буде посилання виду "Realtek Audio HD" (просто приклад ☝).
? На допомогу!
Немає значка від диспетчера Realtek HD! Як увійти в панель управління Realtek, а то ніяк не можу налаштувати звук.
Мал. 8. Smart Audio (розумний звук): налаштування мікрофону і "вух"
*
Перевірка мікрофона в Windows
Перед перевіркою не можу не нагадати про те, що на багатьох комп'ютерних навушниках з мікрофоном є спеціальний невеликий перемикач - він дозволяє вмикати / вимикати мікрофон (дуже зручно під час розмови, коли не хочете, щоб ваш співрозмовник почув щось зайве).
На цьому перемикачі також присутній додаткове регулювання звуку.
? Важливо!
Перевірте щоб перемикач перебував у включеному положенні (ON). А то доводилося стикатися пару раз, коли користувачі грішили на мікрофон, а справа була в маленькій кнопці, див. Рис. 9.
Мал. 9. Включити / виключити мікрофон; додати / зменшити гучність. Додатковий перемикач на навушниках
Приступаємо до тонкої настройки
Спочатку відкриваємо панель управління Windows, заходимо в розділ "Обладнання і звуки" . Далі відкриваємо посилання "Звук" (див. Рис. 10, червона стрілка).
Мал. 10. Відкриваємо налаштування звуку
У вікні буде 4 вкладки:
- Відтворення: тут будуть показані колонки, навушники та ін. Пристрої, які відтворюють звук;
- Запис: в цій можна знайти підключені мікрофони (що нам і потрібно);
- Звуки: встановлення різноманітних звуків в Windows (наприклад, можна зробити систему німий);
- Зв'язок: налаштування звуку при розмові по мережі.
Відкривши вкладку "Запис" ви повинні побачити свій мікрофон: спробуйте що-небудь сказати в нього: зелений повзунок повинен почати стрибати вгору / вниз (див. Рис. 11).
Якщо мікрофона ви тут не бачите: вирішуйте питання з правильним підключенням його до ПК і налаштуванням драйверів (див. Вище).
Мал. 11. Перевірка роботи мікрофона // Вкладка "Запис"
Далі відкрийте властивості мікрофона, щоб налаштувати детально його роботу. Для цього виберіть його і в нижній частині вікна натисніть на кнопку "Властивості" .
Потім відкрийте вкладку "Прослухати" і включіть (поставте галочку) навпроти пункту "Прослухати через цю автомагнітолу" (див. Рис. 12).
Завдяки цьому, ви зможете слухати те, що буде передавати мікрофон (обережніше з гучністю: може бути сильний звук скрипу, скреготу, свисту і ін.).
Мал. 12. Вкладка прослухати з мікрофона
Також рекомендую відкрити вкладку "Рівні" і задати рівень чутливості мікрофона, і, при необхідності, задати потрібний посилення роботи мікрофона (див. Рис. 13).
Мал. 13. Рівні - посилення мікрофона
Крім цього, відкрийте вкладку "Додатково" і задайте формат (розрядність і частоту дискредитації роботи пристрою), включіть монопольний режим, а також додаткові кошти звуку (див. Рис. 14).
Мал. 14. Додаткові настройки мікрофона
Таким чином, за допомогою цих кількох вкладок, можна дуже точно відрегулювати роботу свого мікрофона, налаштувати його чуйність, прибрати зайвий свист і перешкоди.
? Доповнення!
В налаштуваннях в розділі "Звук" також рекомендую зайти у вкладку "Зв'язок" : в ній потрібно встановити повзунок в режим "Зменшувати гучність інших звуків на 80%" . Це потрібно для того, щоб, коли ви говорите по мережі - гучність інших звуків приглушувався і ви добре чули співрозмовника (а він вас).
Мал. 15. Робота мікрофона при зв'язку по мережі
*
Налаштування мікрофона в Skype / Скайпі
Найчастіше проблеми з мікрофоном в Skype виникають через те, що програма неправильно визначає мікрофон за замовчуванням (тобто працює не з тим мікрофоном. Таке буває, навіть якщо у вас один фізичний мікрофон).
В останніх версіях Skype для Windows 10 - настройки заховані ✌ (на мій погляд). Щоб їх знайти потрібно натиснути на значок свого профілю у верхній лівій частині вікна, потім вибрати настройки і дійти до розділу "Звук" . У ньому виберіть свій мікрофон і перевірте звук.
Мал. 16. Налаштування звуку - Skype на Windows 10
Якщо у вас старіша версія Skype (вважаю, що вона куди зручніше для комп'ютера) - то в настройках звуку трохи більше параметрів. Рекомендую поставити галочку напроти пункту "Дозволити автоматичне налаштування мікрофону" (так програма сама підбере автоматично рівень гучності).
Проте, рівень чутливості можна відрегулювати і вручну (для цього найкраще поговорити з ким-небудь і пересунути повзунок в потрібне положення).
Мал. 17. Налагодження роботи мікрофона (старіша версія Skype)
Якщо у вас виникла проблема при розмові (погано чути, скрегіт, заїкання і тремтіння голосу, і ін.), Зверніть увагу на наступне:
- завантажити та встановити останню версію Skype (Офіційний сайт). Хоч мені і не подобатися оформлення останніх версій, однак, визнаю, що стабільність і якість зв'язку зростає;
- перевірте свій інтернет-підключення та його швидкість, не втрачаються чи пакети. Як перевірити свою швидкість інтернету, можете дізнатися з цієї статті: //ocomp.info/kak-uznat-skorost-interneta.html (справа в тому, що якщо якість з'єднання погане і швидкість низька - Skype автоматично знижує якість звуку, щоб залишити з'єднання активним!);
- перевірте, чи не гальмує ваш комп'ютер (не завантажено чи процесор, жорсткий диск і ін.). Про те, чому гальмує комп'ютер, і як знайти причину, розповідав в цій статті: //ocomp.info/pochemu-tormozit-pc.html.
*
PS
До речі, якщо у вас тихий звук і погано чутно, спробуйте використовувати ? спеціальні утиліти для посилення гучності.
А на цьому я згортати ...
Всім удачі!
?
Перша публікація: 12.10.2017
Коригування: 30.01.2020