Як зайти в безпечний режим в Windows 7 ÷ 10

Питання від користувача

Добрий день.

Підкажіть, ніяк не можу зайти в безпечний режим на моєму ноутбуці HP.

Встановлено ОС Windows 10. Пробував кнопку F8 - не працює, пробував створити завантажувальний флешку, але з неї не стартує ноутбук. Може бути вкажіть, чи є робочий 100% спосіб?

Михайло.

Доброго часу доби!

Взагалі, при різних проблемах з Windows - нерідко її необхідно завантажити в безпечному режимі . Наприклад, ваша ОС перестала нормально працювати, перед вами періодично з'являється чорний екран, вилізла якась критична помилка, конфлікт драйверів і т.д.

Але далеко не завжди вдається в нього увійти (як у користувача, який поставив питання)  - часто комп'ютер / ноутбук просто не реагує на ваші натискання кнопки F8 (раніше це була базова кнопка для виклику меню вибору завантаження).

У цій статті розгляну кілька способів, які можуть вам зайти в безпечний режим в різних версіях Windows.

І так ...

*

-> Безпечний режим

У Windows 10 (8, 8.1)

Якщо Windows завантажується

? Спосіб №1: за допомогою msconfig

Для того, щоб змінити тип завантаження - відкрийте конфігурацію системи : для цього натисніть поєднання клавіш Win + R , потім в рядок "Відкрити" введіть команду  msconfig і натисніть Enter.

msconfig - відкриваємо конфігурацію ОС

Далі потрібно перейти у вкладку "Завантаження" , і поставити галочку навпроти пункту "Безпечний режим" . До речі, зверніть увагу, що є кілька варіантів завантаження: мінімальна, інша оболонка, з підтримкою мережі та ін.

Параметри завантаження - безпечний режим

Збережіть налаштування і перезавантажте ваш ПК, ноутбук. Windows повинна запуститися в безпечному режимі.

Щоб Windows знову почала завантажуватися в звичайному режимі - використовуйте зворотну процедуру (зніміть галочку у вкладці "Завантаження" в конфігурації системи).

? Спосіб №2: перезавантаження з затиснутою клавішею Shift

Спосіб працює і в Windows 8, і в Windows 10. Просто затисніть клавішу Shift і перезавантажте комп'ютер за допомогою кнопки в меню ПУСК (в Windows 8 - на раб. Столі).

Перезавантаження з затиснутою клавіші Shift

Далі комп'ютер почне перезавантажуватися і перед вами має з'явитися вікно з пропозицією вибрати один з варіантів дії: в нашому випадку вибираємо "Пошук і усунення несправностей" , потім в "Діагностиці" вибираємо "Розширені установ." (Див. Фото нижче).

Вибір дії - діагностика

Після, потрібно відкрити розділ "Параметри завантаження" .

параметри завантаження

І перезавантажити комп'ютер.

Перезавантажити комп'ютер

Власне, після перезавантаження на ваш вибір буде запропоновано декілька варіантів безпечного режиму: з підтримкою мережі, з підтримкою командного рядка. Кнопки для вибору: F4, F5, F6.

? Примітка! 

На ноутбуках функціональні клавіші (F1, F2, і ін.) Часто потрібно натискати спільно з Fn

F4, F5, F6 для завантаження ПК в без. режимі

? Спосіб №3: за допомогою F8 (для Windows 8)

Взагалі, за заявами розробників в ОС Windows 8 в безпечний режим можна увійти за допомогою все тієї ж "старої" клавіші F8 (на частини ПК / ноутбуків - Sfift + F8).

Але проблема в тому, що ОС Windows 8 вантажиться швидше, ніж старіші ОС. Через що у користувача просто не залишається часу на те, щоб вчасно встигнути натиснути клавішу.

Порада!

Перед включенням ПК / ноутбука - затисніть клавішу F8 (в ряді випадків так вдається 100% запустити безпечний режим).

Тим більше, якщо у вас сучасний ПК з SSD-диском і UEFI замість BIOS. На старіших ПК з HDD і класичним BIOS - клавішу F8 можна встигнути натиснути, і спосіб цей цілком робочий!

*

Якщо Windows не завантажується

Якщо замість звичного робочого столу ви спостерігаєте чорний екран або поява якихось критичних помилок, або ПК відразу ж зависає і стає "мертвим" (як тільки з'являється робочий стіл, і ви не нічого встигаєте) - то необхідно мати або завантажувальний CD / DVD диск , або USB-флешку.

Якщо у вас немає настановної флешки, трохи нижче наводжу посилання на актуальну статтю. Якщо у вас флешка була записана заздалегідь, і у вас немає другого робочого ПК, то доведеться звернутися за допомогою до сусіда / одному ?.

? На допомогу!

1) Створення завантажувального USB-флешки Windows 10 - інструкція для новачка

2) Інструкція по створенню завантажувальних флешок для установки Windows XP, 7, 8, 10 (UEFI and Legacy).

Після, потрібно завантажитися з цього носія. Щоб це зробити, вам потрібно зайти і налаштувати відповідним чином BIOS, або викликати  BOOT -меню (прим .: завантажувальний меню з вибором носія).

Теми ці великі і в цій статті на них не зупиняюся, нижче приведу посилання на свої інструкції.

? На допомогу!

1) Як налаштувати BIOS для завантаження з флешки або диска (CD / DVD / USB).

2) Швидкий доступ для входу в меню BIOS, Boot Menu, відновлення з прихованого розділу.

Далі , коли з'явиться перше вікно установки Windows - натисніть посилання "Відновлення системи" (зліва в нижньому куті).

Відновлення системи (при установці ОС)

Потім зверніться за наступним шляхом:

Вибір дії / Діагностика / Розширені можливості пошуку / Командний рядок

Доп. параметри - командний рядок

Після чого потрібно ввести наведену нижче команду (?) і натиснути Enter.

bcdedit / set {default} safeboot minimal

Далі закрити вікно командного рядка і натиснути на кнопку  "Продовжити" . Комп'ютер повинен завантажитися в безпечному режимі - місія виконана! ?

Примітка!

Якщо потрібно завантажити Windows в безпечному режимі з підтримкою мережі (Safe Mode with Networking) - використовуйте команду:

bcdedit / set {default} safeboot network

*

У Windows 7

На часі також для Windows XP

У Windows 7 щоб відкрити меню з варіантами завантаження - досить після включення комп'ютера / ноутбука натискати послідовно кілька разів клавішу F8   (поки не побачите екран додаткових варіантів завантаження Windows, приклад нижче ?).

Вибір варіанту завантаження // Windows 7

Якщо у вас не працює клавіша F8, або по "незвіданим" причин увійти все ж не виходить - можна вдатися до одного способу ...

Дочекайтеся , поки Windows почне завантажуватись і в цей момент натисніть на кнопку перезавантаження на системному блоці - RESET (на ноутбуках потрібно затиснути кнопку включення на 5-10 сек.).

В результаті ПК буде перезавантажений, а ви побачите меню безпечного режиму (з'являється воно автоматично).

Але взагалі, використовувати такий метод для входу в безпечний режим - не рекомендується (щоб уникнути появи доп. Проблем ?).

*

На ноутбуках (Asus, Acer, Lenovo, HP)

Взагалі, на ноутбуці виконується вхід в безпечний режим аналогічно тому, що описано вище (використовуйте спосіб, в залежності від вашої ОС Windows).

Ноутбуки Asus : актуально рекомендації вище (F8 або Shift + F8).

Ноутбуки Acer : актуально все, що вище. Правда, є деякі моделі (старі), де був досить незвичайний спосіб:  Ctrl + F9 .

Ноутбуки Lenovo : як правило при завантаженні досить натиснути кнопку F8 (для Windows 7). Якщо у вас Windows 8, 10 - використовуйте варіант з командою msconfig .

Ноутбуки HP (вхід в безпечний режим не з середовища Windows)

Якщо не вийшли варіанти, запропоновані вище, спробуйте наступне:

  1. включите ноутбук;
  2. відразу ж натискайте кнопку Esc, поки не відкриється меню запуску;
  3. натисніть клавішу F11 (повинно початися відновлення системи);
  4. далі запустіть Windows в безпечному режимі (аналогічно другим способом на початку цієї статті).

? Важливо!

Зверніть увагу на те, що на ноутбуках функціональні клавіші F1-F12 можуть бути відключені в BIOS (або їх можна використовувати при одночасному натисканні на клавішу Fn (F-key)).

Йдеться про режим  HotKey Mode (і йому подібних). Саме тому, іноді на ноутбуках неможливо увійти в безпечний режим в Windows 7, натискаючи на кнопку F8 ...

? На допомогу!

Налаштування BIOS ноутбука в картинках (інструкція).

*

За доповнення - заздалегідь вдячний.

Всього найкращого! 

?

Перша публікація: 07.05.2017

Коригування: 30.01.2020