Як робити гарні фотографії на телефон, і обробляти їх в яскраві соковиті кольори

Питання від користувача

Добрий день.

Підкажіть, а як робити хороші яскраві соковиті фотографії на смартфон? Просто я порівнюю свої знімки зі знімками інших знайомих і подруг, і у деяких явно це виходить набагато краще, ніж у мене ...

{Решта питання вирізана}

Добрий день.

Взагалі, я не професійний фотограф, але тому що подібних питань досить багато - нижче приведу "пару" базових речей, які значно можуть поліпшити ваші знімки. Зрозуміло, робити це все потрібно в комплексі ... ?

І так ...

*

Що можна порадити для поліпшення якості знімків

? Рада 1

Для початку зверніть увагу на якість камери в своєму смартфоні. На мій погляд, сьогодні, для отримання якісних знімків потрібна вбудована камера хоча б на 40Мп   (звичайно, багато ще залежить від її моделі, від фільтрів тощо., Але все ж ...).

На багатьох сучасних середньо-цінових смартфонах можна зустріти камери і більшого дозволу (до речі, зазвичай зараз ставлять квадро-камери: тобто кілька камер, об'єднаних в одне "ціле").

фотокамера

*

? Рада 2

Перед створенням знімка - сфокусуйте камеру на той предмет (людину), якого хочете зняти (наприклад, на моєму смартфоні для цього є "білий кружок").

Якщо фокусування не справити - чіткість вашої фотографії буде низька (можливі розмитості).

Фокусування на потрібний предмет

*

? Рада 3

Поки у вас «не набита рука", я б рекомендував робити 2-3 (4) фотографії з одного ракурсу. Потім, з кількох фото завжди простіше вибрати одне найбільш вдале!

Робіть 3-4 фото з одного ракурсу

*

? Рада 4

Зверніть увагу на освітленість. Знімки зроблені при яскравому сонячному світлі виходять набагато якісніше і соковитіше, ніж в похмуру (хмарну) погоду.

До речі, це саме можна сказати і до знімків в приміщенні: від джерела світла і його розташування може залежати дуже багато ...

Знімки в похмурі (хмарні) і сонячні дні

*

? Рада 5

На ряді смартфонах вбудований додаток для зйомки дуже скромно по функціоналу і не завжди дозволяє розкрити потенціал камери.

Я б порадив спробувати ПО від стороннього розробника. Мені зараз, наприклад, імпонує додаток ? Camera MX (посилання на Play Market). У неї є ряд налаштувань і фільтрів, що дозволяють 2-3 кліками зробити фото набагато яскравішим і цікавішим!

Порівняння програми для зйомки

До речі, у Camera MX, на мій погляд, фокусування працює краще і точніше. Рідше трапляються зображення з розмитим змістом ...

*

? Рада 6

Навіть не зовсім вдалі знімки можна обробити за допомогою спец. програм і зробити їх куди соковитіше, жвавіше і яскравіше! Наприклад, див. 2 фото нижче: одне "до" обробки, інше "після". Бачите різницю ?! ?

Поліпшення фотографії за допомогою "Домашньої фотостудії"

Зрозуміло, таку обробку краще вести на ПК / ноутбуку за допомогою спец. редакторів:

  • по-перше, на великому екрані краще видно всі огріхи, які потрібно виправити;
  • по-друге, працювати з фото на ПК більш комфортно (і швидше за часом);
  • по-третє, додатки для ПК більш функціональні (посилання нижче в допомогу ?).

? На допомогу!

1) Як поліпшити невдалу фотографію: кілька ефектів на фото (HDR, усунення шуму, тонування та ін.) І воно перетворюється! (Приклади для початківців)

2) Як завантажити фото і файли з телефону на комп'ютер - 6 способів

*

? Рада 7

Якщо ПК під рукою немає - обробляти фото можна і з телефону, встановивши спец. редактори.

? На допомогу!

Вибираємо фоторедактор для Android (російською).

*

Найбільш цікаві в цьому плані такі продукти (посилання на Play Market):

  1. Snapseed
  2. Line Camera ?
  3. VSCO

Додатки приблизно схожі за функціоналом, але в Line Camera (яку я зазначив) багато фільтри і опції доступні в безкоштовному режимі (тому знайомство рекомендую почати з неї!).

Line Camera дозволяє підрізати краю у фото, прибрати "прищі", родимки (та ін. Недоліки на обличчі), збільшити (зменшити) форми обличчя, грудей, рук і т.д. Ну і, зрозуміло, за допомогою готових фільтрів можна "до-налаштувати" загальний фон до найбільш оптимального: так, щоб фото виглядало найбільш виграшно!

Line Camera - обробка фото

Примітка: до речі, не рекомендую сильно захоплюватися фільтрами - після кожного з них може спотворюватися оригінальну якість, розмиватися різні дрібні деталі на фото, та й сам знімок втрачає свою натуральність ...

*

? Рада 8

Якщо ви дійсно хочете стати хорошим фотографом, то на мій погляд, вам не зашкодить ознайомитися з порадами від професіоналів у своїй справі. Зараз є сотні різних книг, курсів і т.д. і т.п.

Книги по фотографії (онлайн-магазин "Озон")

Втім, якщо фотографія для вас не майбутнє "ремесло", а просто "заняття для душі" - то крок за кроком, набиваючи гулі, ви все одно з часом досягнете досить хороших результатів (благо, що якість і функціонал техніки з кожним роком все краще і краще. Тобто час працює на нас ...)! ?

*

Доповнення та рекомендації по темі - вітаються!

Хороших знімків, і удачі!

?