Як відсканувати документ за допомогою смартфона на Андроїд (отримання сканів в PDF форматі)

Всім доброго дня!

Далеко не завжди під-рукою є сканер (та й взагалі, не завжди він в принципі є ?). А документи може знадобитися відсканувати в самих різних випадках: різні договору, чеки, квитанції, причому, часом доводиться це робити похапцем ...

Загалом, можна істотно спростити собі життя (і зменшити градус суєти), якщо встановити спец. ПО до себе на смартфон. Що дозволить буквально в лічені хвилини отримувати електронні файли в PDF з ваших паперових документів (до того ж їх можна відразу ж ? відправити на інший кінець країни по e-mail, наприклад).

Власне, про те, як це краще зробити і буде сьогоднішня стаття.

І так ...

Примітка: зрозуміло, що якість сканів буде сильно залежати від можливостей вашої камери.

Для отримання досить якісних сканів листа формату А4 (це самий звичайний білий аркуш, найбільш поширений) рекомендується камера не нижче 15 мегапікселів (в принципі, під це підходить більшість сучасних смартфонів (крім китайських "no name", де заявлені 15 можуть виявитися 5-ю ...)).

*

сканування смартфоном

Google Drive

Посилання на Google Play: //play.google.com/

Це перший додаток з якого хочу почати. Установка Google Drive не тільки дозволить вам отримати швидкий доступ до хмарного диска зі смартфона, але і можливість отримувати скани.

Нижче покажу кілька скріншотів, як це робиться.

1) Після установки і запуску програми, в кутку екрану (на першому екрані) ви побачите "Плюс" (див. Скрін нижче ?). Натиснувши по ньому, перед вами з'явитися меню - виберіть варіант "Сканувати" .

Google Drive - сканувати (функція)

Далі наведіть камеру на потрібний вам лист документа (в своєму прикладі я просто взяв звичайну зошит - в ній був англ. Алфавіт) і зробіть знімок.

Відразу ж після цього, додаток автоматично обробить документ (прибере "хвилі" на аркуші, постарається повернути лист в потрібному напрямку, підрізає краю, налаштує яскравість - в загальному, зробить так, щоб він був подібний до Сканія).

До речі, я все ж рекомендую підрізати кінці листа вручну. Для цього клацніть по значку "кадрування" (див. Стрілку 4 на скрині нижче).

Отримання ськана, підрізування країв

Після чого вкажіть кордону листа: він буде підрізав в точності по контуру. До речі, зверніть увагу, що Google Drive дозволяє вибрати кольоровість листа: можна зробити документ чорно-білим, а можна залишити кольоровим (так, як зняла його камера). Див. Скрін нижче. ?

Вибір кольору, збереження

Після того, як обробка буде закінчена, просто натисніть на "Галочку" і документ буде збережений в PDF форматі у вас на хмарному диску. Далі з ним можна працювати як з будь-яким іншим файлом цього формату. Зручно!

Зазначу, що ця опція в Google Drive безкоштовна, і на мій погляд, працює на всі 100%. 

Для тих, кому можливостей Google Drive недостатньо, рекомендую звернути увагу на додатки нижче. У них є свої "фішечки" ...

CamScanner - Phone PDF Creator

Посилання на Google Play: //play.google.com/

Посилання на 4dpa: //4pda.ru/forum/index.php?showtopic=203314

CamScanner - скріни роботи програми

Дуже популярний додаток (вже більше 40 млн. Користувачів по всьому Світу!), Що дозволяє створити справжню цифрову бібліотеку у себе на телефоні.

CamScanner буквально в кілька кліків по екрану дозволить відсканувати і перевести в цифру все, що хотіли: чеки, паспорти, записки, рахунки, візитки, сертифікати і т.д.

Погодьтеся, мати цифрову копію багатьох подібних речей буде не зайвим (може реально виручити в разі будь-яких питань ...).

особливості:

 1. програма дозволяє дуже швидко оцифрувати документи і зберегти їх у формати JPG, PDF (підтримується в тому числі створення багатосторінкових файлів);
 2. в безкоштовній версії на файлах буде невеликий водяний знак;
 3. можливість завантажувати документи в хмарні сховища (у безкоштовній версії період обмежений 7 днями);
 4. у додатки досить непогані фільтри, які автоматично оптимізують скан, забезпечуючи високу читабельність текстів і якість графіки на сканах;
 5. можливість швидкого пошуку серед документів (якщо у вас сотні відсканованих файлів - то за допомогою програми швидко знайдете потрібний документ, тому що в процесі пошуку CamScanner може розпізнавати текст в PDF файлах!);
 6. зрозуміло, додаток дозволяє фільтрувати документи по групі, сортувати по їх імені, дати створення і т.д .;
 7. є можливість запароліть ті документи, які представляють для вас якусь особливу цінність.

Tiny Scanner: Scan Doc to PDF

Посилання на Google Play: //play.google.com/

Tiny Scanner - скріни роботи програми (від розробників)

Зовсім невелика програма, яка дозволить вам швидко відсканувати документ, квитанції, чеки тощо. (Tiny Scanner однаково добре працює як з кольоровими документами, так і чорно-білими).

Дозволяє зберігати файли в формат PDF або JPG (BMP), а потім відправляти їх по e-mail або завантажувати на хмарні диски Google Drive, Dropbox, та ін.

особливості:

 1. три режими сканування: в кольорі, в відтінках сірого, в чорно-білому варіанті;
 2. авто-обрізка меж листа;
 3. кілька рівнів контрастності (допомагає додатком створювати скани високої якості навіть з не дуже яскравих друкованих видань);
 4. кілька розмірів сторінок (цілий лист А4, половина листа і ін.);
 5. можливість захищати документи за допомогою пароля;
 6. швидкий і зручний перегляд сканів (програма створює мініатюри до кожного документу).

Clear Scanner: Free PDF Scans

Посилання на Google Play: //play.google.com/

Clear Scanner - скріни роботи програми (від розробників)

Clear Scanner - це безкоштовний сканер документів для Андроїд. Виділяє від інших додатків тим, що з його допомогою можна отримати досить якісні скани і без водяних знаків.

Також варто відзначити, що програма ніяк не обмежує кількість відсканованих документів (або листів). Погодьтеся, для безкоштовного продукту це досить здорово ?!

особливості:

 1. швидка авто-обробка документів;
 2. додаток самостійно виявляє краю сканируемого листа;
 3. кілька фільтрів, що дозволяють добитися високої якості сканів;
 4. кілька режимів кольоровості: в кольорі, в сірому, в чорно-білому;
 5. різні розміри сторінок: Letter, Legal, A4, та ін .;
 6. можливість відправляти по e-mail як цілий документ, так і окремі його сторінки;
 7. можливість відправити скани в "хмари": Dropbox, Evernote, OneDrive, SkyDrive, Google Drive і ін.

Simple Scan - Free PDF Scanner App

Посилання на Google Play: //play.google.com/

Simple Scan - скріни роботи програми (від розробників)

Ця програма "перетворює" вам смартфон в портативний сканер. За лічені хвилини ви зможете перегнати свої документи в електронний формат PDF (і, наприклад, кудись відправити). Дуже зручно, коли ви працюєте з безліччю чеків, квитанцій, звітів, договорів і т.д.

Зазначу, що це додаток здатний розпізнавати текст (OCR), що в безкоштовних продуктах зустрічається досить рідко. Так що рекомендую до ознайомлення!

особливості:

 1. сканування документів в формати JPEG або PDF;
 2. три режими кольоровості для одержуваних сканів: чорно-біле, відтінки сірого, колір;
 3. фільтри для видалення "шуму" з сканируемого листа;
 4. автоматичне визначення меж листа (програма подрежет краю за вас!);
 5. можливість змінювати розміри об'єкту сканування листа: Letter, Legal, A4 і ін .;
 6. швидкий пошук файлів по імені, даті створення, та ін .;
 7. можливість установки коду доступу для ряду файлів.

*

? Доповнення!

Якщо ви захочете перевести отриманий документ з PDF в текстовий документ (скажімо в формат doc або txt) - скористайтеся рекомендаціями цієї статті.

*

На цьому поки все ...

Успіхів!

?

Перша публікація: 07.12.2018

Коригування: 17.10.2020