Як створити GIF-анімацію (гифку): з відео, фото та картинок

Всім доброго часу доби!

Досить часто мені задають питання щодо картинок. Я, правда, не фахівець з малювання та редагування фото та ін., Але базові навіть незначні прийоми мені знайомі ✌.

У цій статті хочу зупинитися на кількох способах створення GIF-анімацій. Якщо хто не знає - то це начебто звичайна картинка формату GIF, але вона програється як відео: тобто вона динамічно змінюється (приклад на першій картинці в статті, зліва).

Щоб робити такі картинки - не потрібно володіти ніякими спеціальними навичками, достатньо всього лише бажання і кілька хвилин часу. У статті розгляну кілька джерел для створення таких GIF-картинок: відео, фото та картинки.

Зі свого досвіду, до речі, скажу, що найбільше користуються популярністю "Гифки", створені з кадрів популярного фільму або картинок. "Гифки" з фото менш популярні, їх зазвичай використовують для створення аватарок.

І так, перейдемо до справи ...

? Примітка!

Стаття не навчить вас робити професійні GIF-анімації. Всі способи в статті наведені для початківців, максимально прості й ефективні. Так, щоб будь-який через 5-10 хв. отримав бажаний результат!

*

Способи створення GIF-анімацій

з відео

Для роботи нам знадобитися один простенька програма для роботи з мультимедіа-файлами - "Відео-Майстер" (розрахована на початківців користувачів!).

*

? Відео-Майстер

Сайт: //video-converter.ru/

(Прим.: Програма "Відео-Майстер"  входить в пакет "Відео-Студія")

Одна з кращих програм для конвертації, стиснення і обрізки відео. Користуватися їй дуже легко і просто, навіть для зовсім початківців користувачів (саме тому й рекомендую зупинитися на ній).

Що стосується нашої задачі : в її комплексі функцій є одна потрібна нам - "Створення GIF". Саме її нижче я і розгляну ...

*

І так , питання завантаження та встановлення програми " Відео-Майстер" я опускаю (думаю, з цим проблем не буде ?).

Після запуску програми, натисніть кнопку "Додати" , і відкрийте який-небудь відеоролик або фільм, в якому вам подобатися якийсь момент (і з нього ви і хочете зробити анімацію).

? Примітка!

Бажано не робити анімацію довше 30 сек. Якщо Ви додасте велике відео, наприклад, цілий фільм - то ми з нього виберемо конкретний 20-30 секундний момент з якого і зробимо "гифку" ...

Додавання фільму

Далі в списку доданих відео (ліворуч) виберіть одне потрібне (якщо додали відразу 2-3 і більше) і праворуч над вікном перегляду натисніть кнопку "GIF" (див. Скріншот нижче ?).

створення GIF

Наступний крок - вибір моменту, з якого будемо робити анімацію. Для цього:

  1. приблизно відмотати на те місце, де хочете поставити початок анімації;
  2. далі за допомогою кнопки програвання  включите відтворення відео і натисніть кнопку початку - , коли дійдете до потрібного кадру;
  3. Далі, коли вирішите, що на наступному кадрі потрібно завершити ваш обраний шматок з відео - натисніть кнопку кінця - ;
  4. коли уривок з відео буде обраний, натисніть кнопку "Далі" .

Вибір початок і кінця GIF-анімації

Тепер необхідно вибрати розмір анімації. У цьому плані програма досить гнучка: можна задати як стандартний розмір для аватарки, наприклад, 250 на 250 пікселів, 200 на 200, так і вказати конкретний розмір в ручному режимі (що я і зробив в своєму прикладі).

До речі, в цьому ж кроці можна переглянути, що з себе представлятиме "гифка".

Розмір GIF

Останній крок : необхідно вказати кількість кадрів в секунду і швидкість їх відтворення. Після введених налаштувань можна відразу ж оцінити, як зміниться якість картинки.

Чим більше кількість кадрів - тим більше плавна картинка, і тим більше місця вона займатиме. Довгі GIF-анімації можуть досягати до кількох десятків МБ!

Кількість кадрів і швидкість програвання

Власне , моя анімація готова (приклад нижче). Вельми непогано для людини, яка це робить від великого випадку на превеликий (на мій погляд). ?

Готова "гифка" ...

*

? На допомогу! 

1) Як зробити нескінченний зациклений відео-ролик або Коуб (який важить раз в 5-10 менше GIF-картинки)

2) До речі, якщо Ви хочете створити свій відео з фото - рекомендую ознайомитися ось з цією статтею.

*

З фото і картинок (на комп'ютері)

Рекомендувати тут як створювати анімації у великих графічних редакторах (типу Photoshop або Gimp) - я не буду. По-перше, далеко не у всіх вони є (а пакети все-таки великі про за розміром), а по-друге, користуватися ними не так просто, навіть для створення найпростішої "гифки".

Тут і зараз я приведу дуже простий спосіб створення "гифки" з картинок і фото, буквально за кілька кліків мишкою! Для роботи нам знадобиться програма Photo Scape.

Photo Scape

Сайт: //www.photoscape.org/ps/main/index.php

Відмінна безкоштовна програма для роботи з картинками: дозволить переглядати всі популярні графічні формати, редагувати їх, стискати.

Крім цього, можна створити колаж, анімацію, накласти рамочки, створювати скріншоти, міняти кольори і т.д. Взагалі, в цій програмі можна вирішувати сотні найпопулярніших завдань з картинками.

Що стосується анімацій - то в Photo Scape з ними працювати одне задоволення. Тут, звичайно, немає сотень інструментів, зате ті, що є - дозволяє створити "гифку" за пару хвилин (навіть того, хто перший раз запустив програму)!

*

І так, перейдемо до справи.

Після запуску програми Photo Scape - перед вами постане ціле колесо можливостей: редактор, переглядач, шаблони сторінок, комбінація, пакетний редактор, конвертер RAW і ін. Виберіть опцію "Створити GIF-анімацію" (див. Скріншот нижче).

Створити GIF-анімацію

Далі вам необхідно додати всі картинки, з яких ви хочете зробити свою "гифку" (переносяться вони в верхню частину вікна з провідника зліва, см. Скрін з поясненнями нижче).

У центрі екрана під час редагування - Ви завжди будете бачити, як змінюється ваша анімація (вона буде програватися автоматично).

Праворуч ви зможете задати основні параметри анімації: час її програвання (наприклад, 1, 2, 3 сек.), Задати ефект (щоб картинка розчинялася на тлі іншого або з'їжджала, нижче у мене приведено два приклади), вказати розмір картинки, колір фону, по чому вирівнювати та ін.

Налаштування показу анімації. Зберегти "гифку".

Звичайно, в програмі не так багато інструментів редагування, зате вони все детально опрацьовані і користуватися ними легко! Власне, коли ваша "гифка" буде доведена до "розуму" - просто натисніть кнопку "Зберегти" (в меню праворуч) .

До речі , Photo Scape робить "гифки" досить маленькими за розміром, оптимізованими для веб-сторінок сайтів. Трохи нижче я наводжу пару прикладів анімацій з різними ефектами, зробленими в цій програмі. По-моєму, дуже здорово!

Ефект 1. Залити кадр фоном

Ефект 2. Зрушити кадр вниз

*

З фото і картинок (онлайн спосіб)

Сайт №1:  //gifius.ru/

Дуже легкий і простий спосіб створити з найрізноманітніших картинок і фото анімацію - це завантажити їх на цей сайт. Сервіс автоматично по черзі буде програвати їх.

Від вас лише потрібно вказати ширину і висоту картинки, і швидкість її відтворення. Далі можна скачати отриману анімацію.

Також хочу відзначити одну деталь: сервіс розуміє PNG картинки з прозорим фоном: тобто при анімації - він не буде "прибирати" попередню картинку повністю, а поєднає обидві картинки (приклад нижче).

До речі, лого для цього запису я зробив як раз на цьому сервісі.

Просто і швидко створити GIF

Сайт №2:  //ru.toolson.net/GifAnimation

Ще один сайт з простим і швидким створенням анімації. Все що потрібно від Вас - це завантажити послідовно кілька картинок (або хоча б одну).

Потім виберіть розміри майбутньої анімації (наприклад, 200 на 200 пікселів), і натисніть кнопку "Створити" . Через пару миттєвостей - побачите отриманий результат (який можна завантажити до себе на ПК).

До речі, на цьому сервісі є невеликі готові ефекти. Наприклад, можна завантажити своє фото і додати до нього рамочку, сердечка тощо. Можна зробити відмінну аватарку для форуму або ВК. Виходить дуже прикольно!

Ефекти до анімації: сердечка, відтінки сірого, рамочки

Приклад створеної GIF-анімації з сердечками на цьому сайті.

Сайт №3:  //ezgif.com/maker

Англомовний сервіс зі створення анімацій. Щоб створити анімацію - потрібно також завантажити послідовно кілька картинок і натиснути кнопку створення.

Але ось далі ... сервіс Вам пропонує десятки опцій по редагуванню отриманого результату: можна змінити розмір картинки, обрізати її, повернути, оптимізувати, додати ефекти, змінити швидкість програвання, підрізати кінці, додати текстовий напис, відредагувати чуть-ли не кожен кадр.

Загалом, величезний пакет інструментів, як в самому справжньому великому редакторі картинок (приклад на скрині нижче).

Опції редагування

*

На сім поки все ...

Якщо ви знайшли інші прості способи - чіркну пару слів в коментарі (заздалегідь дякую).

Успіхів!

?

Перша публікація: 03.06.2017

Коригування: 1.02.2020