Налаштування роутера Tenda FH456 (N301, F3): підключення до Інтернет і Wi-Fi мережі. Маршрутизатор, що покриває всю квартиру і весь будинок!

Доброго часу доби.

Не так давно допомагав одному своєму приятелеві створити домашню Wi-Fi мережу. Ну а так, як він придбав досить нову модель роутера Tenda (а саме FH456) - я вирішив накидати цю статтю.

Взагалі, мушу зізнатися, що я не очікував такого непоганого набору функцій, та й взагалі, якісною роботою від роутера, ціна якого 15 $ (а якщо нарватися на акцію, то і того дешевше!).

Забігаючи вперед, скажу, що роутер покрив всю квартиру стабільною мережею Wi-Fi: я спеціально запускав на ноутбуці скачування популярного файлу (попутно відкрив браузер, і натискав F5 для оновлення сторінок) і ходив з ним по всіх кімнатах - навіть за двома стінками прийом відмінний , швидкість не падає і не рветься!

І так, почнемо по порядку ...

Доповнення! У мене на блозі є ще одна інструкція за самостійним підключення й налаштування роутера: //ocomp.info/kak-podklyuchit-i-nastroit-wi-fi-router.html

***

Налаштування роутера Tenda FH456

Аналогічні моделі: N301, F3 (налаштовуються також)

Чому на Tenda FH456 варто звернути увагу, переваги. Де купити.

Зовнішній вигляд Tenda FH456

  1. головний плюс: гарне і якісне покриття всієї квартири або будинку (на роутері 4 антени, кожна по 5 dBi);
  2. повністю якісний переклад на російську мову прошивки пристрою (з настройками розбереться навіть початківець користувач ПК);
  3. можливість регулювати сигнал бездротової мережі, є три режими: низький, середній, високий;
  4. пристрій може працювати як в якості роутера, так і в якості репитера;
  5. досить-таки непоганий процесор (чіпсет від Realtek);
  6. можливість управління трафіком: наприклад, можна обмежити пропускну здатність певним підключеним користувачам (наприклад, займає у вас весь канал інтернету брат / сват / ще хтось - поставте йому обмеження на завантаження, скажімо, в 4000 КБ / с);
  7. є функції батьківського контролю і завдання часу розкладу роботи (можете на ніч відключати роботу Wi-Fi);
  8. інші характеристики досить стандартні, думаю немає сенсу їх тут наводити ...

І за всі ці функції доведеться віддати близько 15 $ (продається на AliExpress і ще низці інших китайських магазинах). У звичайних наших магазинах - я поки таку модельку не бачив ...

***

Що входить в поставку

Коробка з маршрутизатором / зовнішній вигляд

Поставка роутера досить стандартна: входить в комплект сам пристрій, мережевий кабель (мені для настройки не знадобився, тому що пристрій можна налаштовувати відразу по Wi-Fi з'єднання), блок живлення. Природно, в комплекті йшли документи і довідка російською - але, якщо чесно, це все теж не стало в нагоді ...

Поставка роутера Tenda

***

Підключення маршрутизатора і розбір з "проводами"

Саме підключення роутера - стандартне. Кабель, що йде від Інтернет-провайдера, необхідно підключити до гнізда WAN, мережевий кабель від ПК увіткнути в один з трьох LAN портів. Ну і для включення пристрою - підключити його до блоку живлення.

Примітка!

Чим приємно здивував Tenda - так це відсутністю необхідності підключати ПК для настройки роутера. Тобто якщо ви не плануєте використовувати ПК - то всю настройку роутера можна виконати тільки по Wi-Fi мережі. Зручно!

Підключений кабель від Інтернет-провайдера в гніздо WAN

Якщо з пристроєм все в порядку - на ньому повинні почати горіти і мигати світлодіоди (як на фото нижче).

Пристрій почало працювати

Так, до речі, рекомендую перевернути пристрій і подивитися уважно на наклейку. Справа в тому, що на ній вказано пару важливих речей:

  1. по-перше, це адреса для настройки маршрутизатора: 192.168.0.1;
  2. по-друге, назва мережі Wi-Fi, яке роутер створить за замовчуванням, коли ви вперше його підключіть (воно може бути відмінно від мого, тому див. на наклейку на корпусі саме свого пристрою!).

Що дивитися на наклейці

***

Налагодження та безпеку Wi-Fi мережі

Як вже сказав вище, ВРЮ настройку можна виконати по Wi-Fi. Після початку роботи роутера - він створює Wi-Fi мережу, яка не захищена паролем (відкрита для всіх!). Тому, перше, що рекомендую зробити, це підключитися до неї і змінити пароль для доступу.

Підключення до мережі дуже просте - досить клацнути по значку мережі в треї (біля годинника) і вибрати те назва мережі, яке зазначено на наклейці на корпусі пристрою (мережа буде відкрита!).

Підключення до відкритої мережі / Tenda маршрутизатор вперше був запущений

Далі відкрийте браузер (я використовував Chrome) і вбийте в адресний рядок наступний IP: 192.168.0.1 .

Браузер повинен відразу ж відкрити настройки маршрутизатора (адреса: //192.168.0.1/index.html ).

Далі відкрийте розділ "Налаштування бездротової мережі" , і задайте:

  1. ім'я бездротової мережі (може бути будь-яким);
  2. режим безпеки: найбільш актуальний зараз - це WPA2-PSK;
  3. і пароль - може бути будь-яким (рекомендую не менше 6 символів).
  4. Далі збережіть налаштування. Роутер повинен перезавантажитися, а вам буде потрібно знову підключитися до щойно перейменованої Wi-Fi мережі ...

Налаштування бездротової мережі

***

Налаштування доступу до Інтернет

Як вже сказав вище, потрібно буде на ноутбуці (наприклад) знову підключиться до щойно перейменованої Wi-Fi мережі. До речі, зверніть увагу, що в більшості випадків значок Wi-Fi у вас поки що буде з жовтим знаком оклику (тобто мережа буде без доступу до Інтернету).

Підключилися тільки що перейменованої мережі (вона поки без інтернету, тому що не задані параметри)

Далі знову необхідно зайти за адресою: //192.168.0.1/index.html

Потім відкрити розділ "Налаштування Інтернету". Ось тут вже, дати конкретні рекомендації складно - тому що в залежності від провайдера, мережа будується у всіх за різними стандартами.

Важливо!

Дані для підключення до Інтернет - повинні бути вказані у вашому договорі з провайдером інтернет-послуг.

Варто відзначити, що Tenda підтримує практично всі варіанти, які зустрічаються у нас в країні: PPPoE, PPPoE (Росія), Статичний IP-адреса, Динамічний IP адреса, PPTP, L2TP (також оптимізованих під Росію).

Веб-установ

В общем-то, якщо, наприклад, взяти PPPoE (Росія), як найбільш популярний варіант, то вам необхідно буде вказати тільки логін і пароль для доступу (ці дані можна дізнатися в договорі з Інтернет-провайдером). Все, залишилося їх ввести і зберегти налаштування. Якщо дані вірні - то роутер з'єднатися, і з'явитися доступ до Інтернету.

Налаштування PPPoE підключення

Чи з'явився Інтернет, та й взагалі наскільки він активно використовується - можете дізнатися в розділі "Статус" - тут ви побачите з якою швидкістю йде зараз скачування, віддача, скільки людина приєднані до роутера, IP-адреси, MAC-адресу і т.д. Загалом, все, що потрібно!

Статус роботи роутера

Також варто відзначити, що у деяких Інтернет-провайдерів є доп. захист - прив'язка до номера MAC-адреси (У кожного роутера або мережевої карти він свій). В цьому випадку слід скопіювати старий MAC-адресу .

Доповнення!

MAC-адресу: що це і де його впізнати. Як клонувати MAC-адресу старої мережевої карти - //ocomp.info/mac-adres-gde-uznat-kak-klonirovat.html

Зробити це можна в розділі "Управління". MAC-адресу, до речі кажучи, вказується на наклейці з обладнанням (тобто подивіться на наклейку на вашому старому роутере). Або можна підключити його знову до ПК, і подивитися в його веб-інтерфейсі.

Клонування MAC-адреси

Якщо мова йде про мережевої карти - то просто відкрийте командний рядок і введіть: ipconfig / all

Далі знаходите свій адаптер, і в графі "Фізична адреса" буде стояти послідовність у вигляді коду з букв і цифр. Це і є MAC-адресу.

Як дізнатися MAC-адресу адаптера

***

Що ще можна налаштувати ...

В налаштуваннях бездротової мережі є парочку цікавих опцій:

  • перша - це завдання рівня сигналу . Якщо у вас сигнал досить хороший по всій квартирі - можна його зменшити до середнього або низького (за замовчуванням стоїть високий);
  • друга - є опція за завданням розкладу роботи роутера. Зручно, наприклад, відключати на ніч (або на день, коли вас немає вдома - і не дуже б хотілося, щоб діти без нагляду лазили по мережі ...).

Рівень сигналу бездротової мережі та розклад роботи маршрутизатора

Ще одна зручна фішка знаходиться в розділі "Контроль смуги пропускання". Тут можна обмежити якогось користувача: наприклад, поставити швидкість обмеження в 512 КБ / с. Дуже зручно, коли хтось забиває весь канал завантаженнями, а у тебе сторінки вантажаться по 10-15 сек.

Обмеження швидкість завантаження користувачеві Wi-Fi мережі

Ну і останнє, є функція батьківського контролю. Вона, звичайно, не ідеальна, але тим не менше. Така штука є далеко не в кожній моделі бюджетного роутера.

Батьківський контроль

***

Що маємо в результаті

Разом за якісь 700-800 руб. отримуємо якісний роутер, що покриває всю квартиру стабільної високошвидкісний зв'язком (до 300 Мбіт / с). У порівнянні з тим же D-link бюджетних моделей за ці гроші - це як небо і земля! Бюджетний варіант від Tenda виграє за всіма статтями.

Зазначу також, що останні версії прошивки повністю російською мовою, з якісним перекладом. Насправді, настройка пройшла за пару хвилин і ні з чим не довелося возитися (з тремтінням згадую, як доводилося перепрошивати роутери TRENDnet, тому що заводська прошивка працювала з рук геть погано).

Загалом, рекомендую до перевірки на практиці ...

***

На цьому все. Додатки вітаються.

Успіхів!