Кращі програми для створення презентацій

Доброго дня всім!

Порівняно недавно, всі програми для створення презентацій, можна було перерахувати на пальцях однієї руки. Зараз же їх така кількість, що боюся не вистачить і десятка моїх статей, щоб описати їх все ?.

Є програми всього в 1-2 МБ, а є величезні пакети в кілька гігабайт (в них є готові шаблони практично на будь-які тематики).

До речі , зараз набирають популярність онлайн-сервіси, де за кілька кліків мишкою можна зробити простеньку презентацію, яка підійде в якості невеликого доповіді (багатьом користувачам цього більш, ніж достатньо).

У цій статті приведу тільки най-най часто-яке використовується, той софт, і онлайн-сервіси, які дозволяє швидко вирішити це завдання!

? Ремарка! 

Презентацію потрібно не тільки зробити, але і правильно оформити. Про найбільш популярних помилки при оформленні можете дізнатися тут

*

Топ-10 кращих програм і онлайн-сервісів

Офісні пакети

❶ PowerPoint

Сайт: //products.office.com/ru-ru/home

Приклад створення презентації в PowerPoint доступний тут.

Одна з найзнаменитіших і поширених програм для підготовки презентацій. Входить в пакет Microsoft Office, а тому є на більшості комп'ютерів.

Суть роботи програми приблизно наступна: ви створюєте листи-слайди, потім додаєте на них фото, відео, текст та іншу інформацію.

Весь процес відбувається за допомогою простих "рухів" мишки - тобто з програмою впоратися будь-який початківець користувач.

PowerPoint 2019 - вибір теми для створення презентації / Клікабельно

Саме в ній і рекомендують робити свою першу презентацію всім початківцям користувачам (я теж дотримуюся цієї думки, посилання на свою статтю дав вище).

*

❷ OpenOffice Impress

Офіційний сайт: //www.openoffice.org/

Ця програма - аналог PowerPoint. Impress є безкоштовним додатком з пакету OpenOffice, основний напрямок якого - створення і редагування презентацій. Причому, програма дозволяє відкривати і працювати з презентаціями, створеними в тому ж PowerPoint.

OpenOffice Impress - редагування презентації / Скріншот

Принцип роботи з нею аналогічний PowerPoint: так само створюються слайди додається необхідна інформація.

Я б тільки зазначив не така велика кількість готових шаблонів (втім, з урахуванням того, що вручну можна редагувати будь-яку найменшу деталь - то все не так вже й погано ...).

*

❸ LibreOffice Impress

Офіційний сайт: //ru.libreoffice.org/download/

Ще один безкоштовний офісний пакет. Відрізняється від попереднього великою кількістю готових шаблонів - тут їх "добра" сотня (перед створення презентації - вам пропонується вибрати один з них, див. Скрін нижче).

LibreOffice Impress - скрін вікна програми / Клікабельно

Програма підтримує файли, створені в Power Point (тому вона може стати, в принципі, повноцінною заміною платному MS Office).

Не можу також не відзначити, що в LibreOffice є спец. додаток для редагування PDF-файлів (досить часте завдання в офісній роботі).

У загальному і цілому, дуже добротний пакет, який рекомендую до використання!

*

❹ SmartDraw

Сайт: //www.smartdraw.com/

Ця програма дещо відрізняється від інших - її основне призначення робота з презентаціями, які містять графіки, схеми, діаграми.

Розробники програми передбачили її тісну інтеграцію з додатками Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint.

SmartDraw - електрична схема / Як приклад

*

ПО для відео-презентацій

❺ Фото-ШОУ

Сайт: //fotoshow.su/

Ця програма розроблена спеціально для недосвідчених користувачів, щоб допомогти їм швидко і легко створити фільм з фото і музики (свого роду слайд-шоу або, як її ще часто називають, відео-презентацію).

Одна з переваг програми: всі операції робляться покроково (а значить не можна заплутатися). Додайте до цього досить велика кількість ефектів анімації, переходів, шаблонів, заставок, фільтрів, титрів та ін.

Якщо у вас на диску вже підібрані кілька фото, текст (можливо відео) - то для створення відео-презентації вам знадобитися якихось 10-20 хв. (без перебільшення) .

ФотоШОУ - створення слайд-шоу (відео-презентації) / Клікабельно

У загальному і цілому, рекомендую все початківцям користувачам почати свою творчість з цього ПО.

*

❻ Prezi

Сайт: //prezi.com/

Ця програма підійде більше для просунутих користувачів (на відміну від попередньої). Її доцільніше використовувати при створенні бізнес-презентацій (наприклад, вона буде вельми до речі для економістів, дизайнерів, менеджерів).

За допомогою Prezi можна додати трохи інший контент в презентацію: креслення, 3D-анімацію, відео, PDF-документ та інше.

У програмі є десятки найрізноманітніших шаблонів, будь-який з них можна "підігнати" під-себе.

Prezi - приклад редагування презентації (з офіц. Сайту)

Якщо ви робите презентацію в перший раз (і час не чекає) - користуватися не рекомендую (можете не встигнути вчасно розібратися з ПО).

❼ Промо-ШОУ

Сайт: //promoshow.su/

Дуже потужна програма для створення відео-презентацій: можна вставляти анімації, титри, відеокліпи з 3D-ефектами. За кілька хвилин можна зробити дуже якісний відеоролик з одних тільки картинок і фото на диску.

У програму включено більше 100 ефектів і переходів, є колекції титрів і заставок, звукові фони і вставки. Готовий проект можна зберегти в різноманітних форматах: AVI, MKV, MP4 та інші.

З мінусів: програма платна, але є безкоштовний період ...

ПромоШОУ - приклад роботи в програмі

*

Онлайн-сервіси

❽ Google Презентації (Диск від Google)

Сайт: //www.google.com/intl/ru/drive/

Google Disk: для створення нової презентації - просто клацніть правою кнопкою мишки в будь-якому вільному місці диска (приклад на скрині)

Якщо у вас на комп'ютері немає програми для створення презентації - тобто варіант обійтися і без неї. Правда, вам потрібно буде зареєструватися в сервісі Google-диск (я думаю, багато хто вже зареєстровані ✌).

Принцип створення презентації в Google - дуже схожий на класичний PowerPoint, правда, з сильно урізаним функціоналом. Якщо нічого складного робити не планується і потрібна звичайнісінька презентація - в принципі, можливостей сервісу Googl'а повинно вистачити.

До речі, зверніть увагу, що на сервісі Google Disk досить багато шаблонів, причому, як на розважальну тематику, так і на досить серйозну.

Шаблони презентацій в Google (як приклад)

*

❾ Яндекс-диск

Офіційний сайт: //disk.yandex.ru/client/disk

Яндекс-диск - презентація

Сервіс від Яндекс-диска за своїми можливостями не поступається сервісу від Google (якщо брати в цілому). Причому, я б відзначив дуже позитивну річ: при створенні презентації на сервісі від Яндекс - ви будете працювати з Power Point Online (див. Скрін нижче).

По-перше, це для багатьох буде зручно (не потрібно звикати до чогось нового), по-друге, вона повністю сумісна з класичною програмою (а значить можна відкривати і редагувати файли без порушення структури і розмітки).

Power Point Online на Яндекс Диск

? На допомогу!

Яндекс Диск: як їм користуватися, завантажувати і викачувати файли, фото. Як налаштувати авто-створення копії моїх документів.

*

❿ POWToon

Сайт: //www.powtoon.com/

Вельми непоганий хмарний сервіс, який дозволить вам створювати анімовані слайд-шоу і презентації. Щоб отримати доступ до колекції звукових ефектів, шаблонів, фону і іншого "добра" - необхідно пройти нескладну процедуру реєстрації.

PowToon добре підійде, якщо вам потрібна проста і лаконічна презентація, наприклад, за поданням свого продукту, програми, сайту, доповіді (актуально для виступу перед молодою аудиторією. Люди старшого віку можуть не зрозуміти всю цю "анімацію").

POWToon - анімована презентація

Тематика роботи може бути практично будь-який - на сервісі досить великий набір всіляких заготовок. Загалом, рекомендую до ознайомлення.

*

Додатки по темі завжди вітаються!

Дякую за увагу!

?

Перша публікація: 09.09.2017

Коригування: 10.10.2020