Як захистити від редагування осередку в Excel - заборона введення помилкових даних

Доброго часу!

В офісній роботі часто виникає необхідність створити якийсь загальний документ Excel, в який би вносили зміни відразу кілька людей (розшарити його в мережі).

Зрозуміло, серед користувачів не все добре розбираються з ПК - і є велика ймовірність того, що своїми не акуратними діями можуть зіпсувати документ ... ?

Хорошим рішенням подібної заковики може стати захист певних осередків від редагування - тобто дозволити користувачам змінювати документ тільки в дозволеному місці!

Власне, про це і буде сьогоднішня замітка. ?

Примітка: всі скріни в статті зроблені в MS Office 2019. Якщо у вас немає можливості використовувати офіційний продукт від Microsoft, можете скористатися його аналогами: //ocomp.info/chem-zamenit-word-i-excel.html

*

Захищаємо осередки в Excel

КРОК 1

Для того, щоб в Excel захистити комірки від редагування і зміни - необхідно вдатися до інструменту захисту всього аркуша . Однак, за замовчуванням, в цьому випадку Excel блокує всі осередки, що нас не дуже влаштовує ...

Тому, спочатку необхідно виділити ті осередки (рядки / стовпці), які ми хочемо вирішити редагувати , після натиснути по ним правою кнопкою мишки і клікнути по меню "Формат ячеек" . Див. Приклад нижче.

формат ячеек

КРОК 2

Далі в меню "Захист" потрібно зняти галочку поруч з пунктом "Захищається ланка". Натиснути OK.

захищається ланка

КРОК 3

Після перейти в меню "Рецензування" і активувати інструмент "Захистити лист" . Меню Excel наведено на скрині нижче.

захистити лист

Далі вкажіть пароль і відзначте галочками, що користувачі можуть робити з листом (можна залишити все за умовчанням).

введення пароля

КРОК 4

Власне, на цьому все!

У заздалегідь зазначених нами осередках (в кроці 1), в яких ми зняли захист - можна вводити будь-які числа і значення, в інших же - Excel блокує введення і просить зняти захист з листа. Зручно ?!

Захист працює!

КРОК 5

Додатково Excel дозволять зробити так, що ввести в клітинку можна буде тільки певне значення. Наприклад, число від 1 до 100! (додатковий захист від "дурня").

 Покажу на простому прикладі як це робиться ...

Спочатку потрібно виділити рядок / стовпець (або просто осередки), перейти в меню "Дані" і клікнути по інструменту "Перевірка даних" (як він виглядає - показано на скріншоті нижче).

Перевірка даних на етапі введення

Далі в параметрах задаєте тип значення, мінімум і максимум, і вписуєте підказку. Приклад нижче.

Вказівка ​​діапазону вірних значень

Після цього, коли поставите курсор в "нашу осередок" Excel відразу ж підкаже, що ввести можна від 1 до 100 (а якщо хтось введе щось відмінне - вискочить помилка ?).

Як працює перевірка

Примітка: зрозуміло, замість мого діапазону чисел - можна вказати будь-які інші, або взагалі дозволити вводити щось інше ...

В общем-то, досить корисний інструмент, коли хочеш дозволити працювати з документом користувачам з різним рівнем підготовки ...

*

На цьому сьогодні все, на шляху успішної роботи!

?