Як налаштувати віддалений доступ: підключення до робочого столу, передача файлів і управління комп'ютером за Інтернет

Доброго часу доби!

Уявіть собі ситуацію: вам в черговий раз дзвонить ваш знайомий (який не розбирається з ПК від слова зовсім) і просить допомогти з якою-небудь дурницею ...

Щоб не бігати до нього кожен раз на інший кінець міста - ви можете один раз встановити на його комп'ютер спец. утиліту, а коли він вам подзвонить - підключитися до його робочого столу і все виправити за одну-дві хвилини! Зручно ?! ?

Втім, налаштувати віддалений доступ може знадобитися і по ін. Причин: наприклад, можна підключатися до свого робочого / домашньому ПК здалеку і керувати ним (що, до речі, корисно в самоізоляції).

Власне, в цій замітці я приведу безкоштовний, найбільш простий і швидкої спосіб вирішення такої ось заковики. Думаю, замітка може бути корисна всім початківцям і середньої руки користувачам ...

*

Покрокова настройка віддаленого доступу

КРОК 1: установка спец. додатки

Для вирішення вище-обумовленої завдання - нам знадобитися спец. програма -  AnyDesk (посилання на офіц. сайт). До речі, у неї є ? десятки програм-аналогів (правда, не у всіх є потрібні нам опції ...).

*

Чому саме вона?

Все просто: вона безкоштовна для особистого використання, і до того ж забезпечує більшу кількість FPS при підключенні.

Тобто зображення з іншого ПК у вас на моніторі буде більш якісним і плавним. Наприклад, той же TeamViewer дає близько 25-30 FPS, AnyDesk - 50-60 FPS (при однакових вихідних даних). Робіть висновки ?

*

Що стосується установки: то вона вкрай проста ...

Спочатку завантажуєте AnyDesk з офіц. сайту і запускаєте програму  на тому комп'ютері, до якого ви хочете надалі підключатися .

далі:

  1. записуєте (або запам'ятовуєте) ID цього комп'ютера (ці цифри будуть потрібні надалі для підключення до нього);
  2. в меню, зліва, клікніть по посиланню "Встановити AnyDesk на цей комп'ютер" .

Встановити AnyDesk на комп'ютер

Перевіряєте, щоб стояли всі галочки (як в прикладі нижче) і натискаєте "Прийняти" .

Прийняти і встановити

Усе! Тепер програма AnyDesk буде автоматично стартувати разом з Windows при кожному включенні ПК (а значить до цього ПК можна буде підключатися, не просячи користувача щось там запустити ...).

AnyDesk тепер в треї!

*

КРОК 2: відкриваємо віддалений доступ і ставимо пароль

Тепер на цьому ж ПК (до якого ми хочемо підключатися) в програмі AnyDesk відкриваємо розділ налаштувань . Див. Скрін нижче.

налаштування AnyDesk

У вкладці "Безпека" натискаємо на кнопку "Розблокувати налаштування безпеки" . (можуть знадобитися адміністраторські права)

Розблокувати налаштування безпеки / AnyDesk

Після, ставимо галочку навпроти пункту "дозволити неконтрольований доступ" і задаємо пароль.

Примітка: ця опція дозволяє нам підключатися до цього ПК без дозволу користувача!

Тобто, якщо вам дзвонить ваша бабуся і просить подивитися, що діється з її ПК - вам не доведеться їй пояснювати, щоб вона запустила AnyDesk і дала дозвіл на підключення до її пристрою. Просто скажіть їй: "Включи ПК, і далі я зроблю все сам! ..".

Дозволити неконтрольований доступ

Важливо!

Цей пароль потрібно також запам'ятати / записати (разом з ID, який був в 1-му КРОЦІ) - він буде потрібен для віддаленого підключення до цього ПК.

Пароль для доступу AnyDesk

Все, власне, на цьому вся настройка на цьому комп'ютері завершена ...

*

КРОК 3: підключення і управління ?

Тепер встановлюємо AnyDesk на тому комп'ютері , з якого ви будите підключатися до інших ПК, спостерігати за їх робочим столом, керувати файлами і т.д.

Далі в рядок "Віддалене робоче місце" вводимо ID того ПК / ноутбука, до якого потрібно підключитися (ID ми знаємо з КРОКИ 1). Після, AnyDesk попросить вказати пароль від нього (ми його теж знаємо з КРОКИ 2) - якщо дані вірні, ви отримаєте доступ до віддаленого комп'ютера!

Віддалене робоче місце - підключитися

Для "непосвячених": ви можете керувати чужим комп'ютером по Інтернет і працювати з його робочим столом як зі своїм власним (див. Скріншот нижче ?).

Це дуже зручно, коли вам хтось телефонує зі знайомих і слізно просить допомогти виправити якусь дрібницю (помилку, наприклад). А враховуючи, що ми можемо підключатися без його "рухів" - це економить багато часу!

"Чужий" робочий стіл ...

Тепер ми можемо управляти цим ПК віддалено ...

Примітка: поряд з кнопкою чату є й інші опції. Наприклад, ви можете перезавантажити або вимкнути віддалену машину, щось натиснути на клавіатурі і т.д.

*

КРОК 4: передача і завантаження файлів з віддаленого ПК

Я помітив, що багато починаючі користувачі цікавляться про те, як передавати файли з віддаленої машини на свою (або навпаки). Наприклад, у користувача немає потрібної програми і потрібно її до нього завантажити з вашого диска, а потім встановити ...

По-перше , можна просто що-небудь скопіювати і вставити як при звичайній роботі з провідником (це при використанні останньої версії ПО і Windows 10).

По-друге, зверніть увагу на головне вікно AnyDesk - для того ПК / ноутбука, до якого ви раніше підключалися, буде створений профайл (іконка робочого столу з його ID). ?

Якщо натиснути по "трьом точкам" - з'явиться заповітна посилання  "почати передачу файлів" . Відкрийте її!

Почати передачу файлів - AnyDesk

Власне, далі з'явиться вікно: зліва - ваш диск, праворуч - диск віддаленого ПК. Вам залишилося тільки вибрати файли і натиснути на кнопку "Завантаження" або "Скачування" . В общем-то, робота вкрай проста ... ?

Форма для скачування і завантаження файлу на віддалений ПК / AnyDesk

*

КРОК 5: пару штрихів для зручності

1) Якщо ви підключаєтеся до жодного ПК (в кой повіки раз) - то рекомендується кожному профайлу дати ім'я. Робиться це дуже просто: достатньо натиснути по "трьом точкам" і вибрати опцію "перейменувати" .

Перейменувати ПК - AnyDesk

Після задати унікальне ім'я і зберегти налаштування. Тепер ви будете наочно бачити, чий це ПК і швидко знаходити потрібний зі списку. ?

Перейменував ПК - тепер швидко всіх знайду! / AnyDesk

2) Не завжди зручно працювати з різними ID (вони погано запам'ятовуються ?). Інші справа, якщо замість цифр використовувати який-небудь псевдонім / нікнейм. У AnyDesk це можна зробити в налаштуваннях інтерфейсу (див. Скріншот нижче ?).

Ім'я користувача - AnyDesk

Після реєстрації псевдоніма - він прив'язується до вашого ID! Зрозуміло, його можна використовувати нарівні з ID, що часто сильно спрощує взаємодію. ?

Реєстрація псевдоніма

*

Додатки по темі - вітаються!

Успіхів!

?