Як в Excel вставити поточну дату і час, як знайти кількість днів між датами (в т.ч. робітників)

Доброго дня!

У деяких випадках при роботі з документами Excel дуже потрібно, щоб проставлялася поточна дата: наприклад, ви часто робите звіти по одній і тій же формі (очей з часом "змальовується" і їх можна переплутати); або, скажімо, у вас є десяток-другий завдань і ви кожен день по ним переглядаєте як просувається справа, і скільки днів залишилося до завершення ...

Для вирішення всіх подібних "заковик" в Excel є кілька спеціальних формул. Власне, про них і буде сьогоднішня замітка.

Примітка: скріншоти в статті наведені з Excel 2019 (матеріал актуальний також для версії 2016, 2013).

Доповнення!

Якщо з вашими документами іноді працюють сторонні люди, рекомендую деякі осередки захищати від зміни - //ocomp.info/zashhita-yacheek-v-excel.html

*

Робота з датами в Excel

КРОК 1: вставка поточної дати

Найпростіший і швидкий варіант поставити в клітинку поточну дату і час - це скористатися функцією "ТДАТУ ()" (достатньо скопіювати в будь-який осередок Excel, зрозуміло, без лапок). Див. Приклад нижче.

Формула "ТДАТУ ()"

Альтернативний варіант - використовувати формулу "СЬОГОДНІ ()". Працює аналогічно (єдине, за замовчуванням, не ставить поточний час).

Формула "СЬОГОДНІ ()"

КРОК 2: скільки всього днів між двома датами

Це ще один популярний питання ...

Визначити загальна кількість днів між двома датами можна за допомогою формули "= ДНІ (B2; A2)" (де B2 і A2 - кінцева і початкова дата, відповідно). Зрозуміло, знаючи значення в днях - легко дізнатися і значення в роках (досить розділити число на 365 ...).

Ко-ть днів пораховано

До речі, якщо у вас осередки мають формат дат - то можна вчинити навіть простіше: просто відняти від однієї дати іншу (як якщо б це були числа). Причому, якщо у вас в одній з комірок буде вказано час (як в моєму прикладі) - Excel порахує аж до десятих ...

Другий варіант

КРОК 3: визначення кількості робочих днів між датами

Більш цікавий варіант, коли нам потрібно не просто визначити кількість днів, але і дізнатися скільки з них вихідних, а скільки робочих.

У цьому випадку може допомогти формула "= ЧІСТРАБДНІ (A2; B2)" (де A2 і B2 - початкова дата і кінцева, відповідно).

51 робочий день

До речі , якщо вам потрібно підсвітити осередки червоно-зеленим кольором (щоб відразу ж бачити ті рядки, де, наприклад, горять терміни - рекомендую використовувати інструмент "Умовне форматування" в розділі "Головна" ). Приклад нижче.

Правила виділення осередків

В общем-то, виглядає це все досить наочно (наприклад, ті завдання, яким залишилося часу на виконання менше 4 днів - у мене в звіті підсвічуються червоним. Зручно!)

Примітка: для поновлення поточної дати і часу - натисніть поєднання клавіш Ctrl + R .

План-звіт!

*

На цьому сьогодні поки все ...

Вдалої роботи!