Чим відрізняється оптична миша від лазерної? Яка краще?

Питання від користувача

Добридень!

Хочу придбати собі бездротову мишку, але зіткнувся з тим, що їх кілька видів. Є серед них оптичні та лазерні. Продавець радить вибрати миша дорожче (лазерну), тому що нібито курсор у неї наводиться точніше. Що скажете, яка з них краще, ніж один від одного відрізняються?

PS: працюючи з провідний мишкою раніше ніколи не замислювався над цим питанням ? .

Доброго дня.

Ех я пам'ятаю часи, коли доводилося працювати за механічної мишкою і час від часу її чистити (тому що пил і частинки сміття накопичувалися на кульці і починали заважати нормальній роботі). Тепер же є мишки будь-яких форм і розмірів, будь-яких забарвлень і під будь-якого користувача ✌.

Взагалі, якщо говорити про оптичної і лазерної мишок - то питання яка з них краще, а яка гірша, на мій погляд, є некоректним. Все залежить від завдань, які ви хочете вирішувати, і від умов роботи. Нижче розгляну докладніше, перевага в кожному конкретному випадку ...

*

Відмінність лазерної мишки від оптичної

? Конструкція і принцип роботи

Основне відміну лазерних мишей від оптичних полягає в їх різної конструкції і принципі роботи: як випливає з назви, в лазерної миші в якості джерела випромінювання варто напівпровідниковий  лазер , а в оптичній -  світлодіод .

Трохи нижче наведений малюнок, що пояснює принцип дії. Власне, з нього і будуть "витікати" всі інші переваги і недоліки цих видів мишей (про це нижче ?) ...

*

? Роздільна здатність

Мабуть, один з найголовніших параметрів, на який звертають увагу любителі ігор, дизайнери та художники.

Якщо хто не знає (або погано уявляє, що це), скажу, що від нього безпосередньо залежить точність і плавність наведення курсору. Чим вище роздільна здатність - то чутливіші наведення вашої миші (в комп'ютерних іграх це особливо важливо - інакше ви не в кого не потрапите ?).

Ігрова мишка - 8200 dpi

Вимірюється цей параметр в dpi  - напевно, цю абревіатуру багато хто бачив при покупці мишок в магазині. Наприклад, для нормальної роботи на комп'ютері (веб-серфінг по сайтах, читання книг, перегляд відео і т.д.) - підійде мишка зі значенням 800 dpi. Для любителів ігор, графічних редакторів та ін. - чим вище dpi, тим краще!

оптична миша

У більшості мишок цієї категорії показник становить - 800-1200 dpi. Хоча зараз зустрічаються мишки і з 1600-2000 dpi.

лазерна миша

Середній показник становить 2000-4000 dpi - тобто рази в ~ 3-4 вище, ніж у оптичної. Хоча, зараз у продажу зустрічаються миші і з роздільною здатністю 16000 dpi. Плюс, звичайно, в їх комплекті йдуть додаткові кнопки для геймерів.

Тобто висновок тут простий: лазерна мишка забезпечує більшу плавність і точність наведення курсору. Якщо для вас цей показник дуже важливий - то вибору у вас немає ?.

? Примітка

Показники dpi можуть істотно змінитися з часом, тому що розвиток комп. технологій не стоїть на місці - тобто цифри, наведені мною в статті, актуальні на дату написання, і наведені швидше для показовості.

*

? Ціна

оптична миша

Як правило, оптична мишка дешевше лазерної. Ціни на найпростіші моделі починаються від 200-300 руб. (А якщо ще нарватися на акцію ..., то можна знайти ще дешевше).

лазерна миша

В середньому, ціна на такі види мишок починається від 1000 руб. і вище. Якщо торкатися спеціальних геймерських мишок - то там ціна доходить до 10000 руб. і вище!

? На допомогу!

Купити дешево різні види мишок можна в китайських інтернет-магазинах

*

? Швидкість і точність

Навряд чи швидкість і точність наведення буде важлива для кого-то, крім геймерів і дизайнерів.

Завдяки наявності в лазерної мишки напівпровідникового лазера (який випромінює світло в інфрачервоному діапазоні, невидимим людським оком) - зчитування інформації сенсором відбувається набагато якісніше, ніж у оптичної. Це впливає суттєво на швидкість і точність наведення курсору мишки.

Лазерна миша в цій якості виграє значно у оптичної. Для прикладу, за замовчуванням: у оптичної миші, щоб провести курсор по діагоналі монітора від одного кута до іншого - потрібно 4-5 см., Для лазерної - 2-3 см. Причому, при переміщенні останньої - курсор буде дуже точно слідувати за вашим напрямку.

*

? Вага (маса)

Якщо для вас критичний вагу мишки - то раджу звернути свій погляд і на цей момент. Взагалі, вага мишки, звичайно, залежить від її конструкції - але, в середньому по лікарні, лазерні мишки важать більше.

Тобто в цьому моменті першість за оптикою.

*

? Споживання енергії (або скільки пропрацює пристрій від батареї)

Взагалі, мишка споживає не так багато енергії і на цьому загострювати увагу взагалі не варто було б, якби не одне "АЛЕ". Зараз дуже популярні бездротові мишки, а ось в них таки якраз енергоспоживання дуже важливо ...

В середньому, оптична миша споживає в кілька разів більше енергії, ніж лазерна. Тому, якщо ви вибираєте бездротову мишку - то дуже бажано вибирати лазерну (тому що батарейок буде вистачати на набагато більш тривалий термін).

Якщо берете дротову - то в цьому плані можна не звертати жодної уваги на цей параметр.

*

? Поверхня для роботи

оптична мишка

В принципі, якщо у вас самий звичайний письмовий (комп'ютерний) стіл - то напевно у вас буде добре працювати будь-яка мишка (і оптика і лазер).

Винятком може бути, якщо мишка буде працювати на скляній або глянсової поверхні - в цьому випадку під оптичну мишку необхідно підкласти килимок.

лазерна мишка

Лазерні мишки працює на будь-яких поверхнях однаково точно. Правда, у неї є інший один важливий момент: необхідно, щоб площина, на якій переміщається миша, була рівна. Якщо у вас потрапить невелика крихта під пахву - то поява зазору хоча б в 0,5 ÷ 1 мм може істотно позначитися на її роботі.

З іншого боку, той же килимок для миші - став вже не засобом необхідності, а скоріше, предметом декору робочого місця, естетичним моментом. Багато користувачів кладуть килимок під будь-яку мишку.

*

? Наявність підсвічування

оптична мишка

Найчастіше світиться яскраво-червоним (рожевим) світлом (іноді зеленим). Зазначу, що деяким користувачам подобається, коли мишка переливається всіма кольорами веселки, але рівно до того моменту, поки вони не награються цим ...

До того ж, мишка світиться, навіть якщо комп'ютер вимкнений - цей момент в деяких ситуаціях може сильно дратувати. Наприклад, вночі, коли лягаєте спати - якщо світло буде яскравим, а кімната невеликий - це суттєвий мінус.

Мишка світиться всіма барвами веселки

лазерна мишка

Ніякого світіння немає (точніше є інфрачервоне світло, але його людське око не бачить). Хоча в деяких моделях присутній підсвічування - носить виключно естетичний момент (найчастіше, світіння можна відключати).

*

ПІДСУМКИ

Підведу їх в невеликій табличці ...

параметр оптична мишка лазерна мишка
Роздільна здатність (DPI) - (~ 800) + (До ~ 16000)
точність наведення - +
енергоспоживання - (вище) + (Нижче)
наявність підсвічування - (є)  + (Немає)
Поверхня для роботи - +
вага + -
швидкість - +
Ціна + -

*

Якщо узагальнювати і робити висновок: можу сказати, що лазерна мишка підійде для любителів ігор, дизайнерів, художників та ін. - для всіх тих, кому важлива точність і швидкість переміщення курсору. За це доведеться розщедритися ...

Звичайним користувачам, на мій погляд, цілком можна працювати більш дешевими оптичними мишками. Ну це, звичайно, мій суб'єктивний погляд. Тому, будь-яка краще - кожен вирішує сам ...

*

Додатки по темі - вітаються!

Успіхів!

?

Перша публікація: 26.08.2017

Коригування: 29.01.2020