Який антивірус встановити на слабкий старий комп'ютер (ноутбук)

Питання від користувача

Доброго дня.

Підкажіть, який антивірус можна встановити на старий комп'ютер з Windows XP (Pentium-IV 512 МБ). Пробував антивірус Касперського і NOD 32 - так після їх установки система починала так сильно гальмувати, що неможливо працювати, а останній взагалі ледве видалив ...

Доброго часу доби!

Досить актуальна тема, виявляється, і Ви не перший, хто задавав мені подібні питання ... У багатьох вдома, на дачі, на роботі стоять досить старі ПК (яким вже по 5-10-15 років). І часто, при установці сучасного антивіруса, такі комп'ютери починають гальмувати і зависати так - що за ними абсолютно неможливо сидіти.

У цій статті постараюся порекомендувати кілька антивірусних продуктів, які менше за інших навантажують систему.

Примітка: я з вами, до речі кажучи, згоден, що антивірус Касперського, Nod 32, а також DR.Web - досить вимогливі, і навряд чи їх варто рекомендувати для установки на старі ПК.

? На допомогу!

Якщо ви шукайте браузер для свого старого ПК, рекомендую ще одну статтю

*

Антивіруси для слабкого комп'ютера

Panda Cloud

Сайт: //www.pandasecurity.com/

Відмінний безкоштовний хмарний антивірус з досить широкими можливостями налаштування. Працює тихо, непомітно, і що найголовніше - досить надійно.

Ніяких налаштувань після установки задавати не обов'язково - зазвичай все працює з коробки! Антивірус, до речі, добре себе "відчуває" навіть на комп'ютерах з 64 МБ оперативної пам'яті!

Panda Cloud захистить вашу систему від левової частки загроз за допомогою сучасною технологією Collective Intelligence (колективний розум). Тому, для повноцінної роботи антивіруса необхідний постійний доступ до інтернету - для підключення до хмари, відправки та аналізу інформації, підозрілих файлів, знайдених у вас на ПК.

До речі, в більшості випадків, установка антивіруса Panda Cloud - майже не позначається на продуктивності системи, а тому годиться для установки і на зовсім слабкі ПК.

Головне вікно Panda Cloud

Системні вимоги:

 • ОС: Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista (32 і 64-біт), Windows XP (32-біт) з Service Pack 2 або вище;
 • Оперативна пам'ять (RAM): 64 MB (реком .: 128 MB +).

*

AVG

Сайт: //www.avg.com/ru-ru/homepage

Досить надійний і швидкий антивірус для Windows. Додам, що антивірус з порівняно низькими системними вимогами: наприклад, я встановлював не раз його на ПК з Pentium IV 1,5 GHz - працює непогано, пригальмовує при завантаженні системи (в іншому нарікань немає).

До речі, також додам, що програма крім безпосередньо самого ПК, може бути встановлена ​​і на інші пристрої - наприклад, ви можете захистити їй свій телефон (що зараз з розвитком інтернет-платежів, стало дуже актуальним).

AVG - скрін головного вікна

Системні вимоги:

 • Процесор: Intel Pentium CPU 1.5 GHz і вище;
 • Оперативна пам'ять: 512 MB (для Windows XP) / 1024 MB (для Windows Vista, 7 і 8) RAM;
 • Вільне місце на жорсткому диск: 1.3 GB (для установки).

*

Avast Free

Сайт: //www.avast.ru/

Один з найпопулярніших антивірусів в Рунеті! Найголовніші переваги цього антивіруса: безкоштовний, забезпечує хороший рівень безпеки, володіє всіма необхідними функціями сучасного антивіруса: поведінковий аналіз в реальному часі, хмарна технологія CyberCapture, захист браузера і перевірка Wi-Fi з'єднань.

Варто відзначити і досить низькі системні вимоги: для нормальної роботи потрібно машина з Windows XP і 256 Мб пам'яті на борту (до речі, додам, що з 512 Мб пам'яті - антивірус працює куди більш спритно).

AVAST Free - захист браузерів

Системні вимоги:

 • Процесор Intel Pentium 4;
 • 256 Mб ОЗУ;
 • 2 Гб вільного місця на жорсткому диску (для установки);
 • Windows XP SP3 / Vista / 7/8 / 8.1 / 10.

*

360 Total Security

Сайт: //www.360totalsecurity.com/ru/

Щодо "молодий" антивірус, але стрімко набирає популярність. Справа в тому, що розробники антивіруса прагнули створити такий продукт, який не буде навантажувати систему, при хорошому рівні її захисту (чи варто говорити, що ці програми побудовано на кількох антивірусних системах: 360 Cloud Scan Engine, 360 QVMII AI Engine, Avira і Bitdefender ).

Крім цього, в 360 Total Security є спеціальні модулі: прискорення і очищення. Завдяки ним, система буде завжди очищена від сміттєвих і тимчасових файлів, оптимізована, а завдяки цьому, працювати без збоїв і зависань ...

360 Total Security - головне вікно антивіруса

Додам ще, що в 360 Total Security непогано пропрацювали підказки: антивірус завжди підкаже, що робити c знайденої загрозою, коли провести перевірку, коли оновити і т.д.

Системні вимоги:

 • процесор не менше 1,6 ГГц;
 • оперативна пам'ять 512 Мб (при 256 Мб - антивірус працює, але з'являються пригальмовування ...);
 • вільний простір на жорсткому диску: не менше 600 Мб;
 • система Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista / XP.

*

Microsoft Security Essentials

Сайт: //support.microsoft.com/ru-ru/help/14210/security-essentials-download

Ця програма, звичайно, не підійде автору питання, але тим не менш не можу її НЕ порекомендувати в рамках цього статті ...

Це безкоштовний антивірусний пакет від самої Microsoft. Пакет дозволяє боротися з вірусами і шпигунськими програмами, рекламним ПО і троянами. Однак, відразу хочу засмутити користувачів Windows XP - антивірус працює в системах Windows Vista, Windows 7, і вище ...

Мушу зазначити, що Microsoft Security Essentials (Захисник Windows) досить непогано оберігає систему від більшості популярних загроз, і при цьому не сильно навантажує її.

Стан комп'ютера -без захисту // Microsoft Security Essentials

Системні вимоги:

 1. Для Windows Vista і Windows 7 потрібно комп'ютер з процесором частотою не менше 1 ГГц і ОЗУ - не менше 1 ГБ;
 2. VGA-дисплей з роздільною здатністю не менше 800x600;
 3. 200 МБ доступного місця на жорсткому диску.

*

PS

Може бути це і не політкоректно для такої статті, але на мій погляд можна обійтися і без антивіруса (особливо, якщо комп'ютер досить слабкий і часто гальмує).

Цілком достатньо дотримуватися ряду нехитрих правил безпеки (не качати софт з невідомих джерел, не відвідувати різні сірі сайти і сайти для дорослих та ін.), І регулярно перевіряти ПК антивірусними утилітами (CureIT, AVZ, Malwarebytes Anti-Malware).

Більш докладно про ці утиліти можете дізнатися тут: //ocomp.info/esli-antivirus-ne-vidit-virusov.html

*

Додатки по темі - вітаються!

У мене на це поки все, всім удачі!

?

Перша публікація: 16.09.2017

Коригування: 30.01.2020