Як підключити телефон до телевізора: 3 простих способи

Доброго дня!

Хоч би яким ні навороченим ваш телефон - є у нього один істотний недолік: його екран досить маленький (особливо для ряду задач). І в деяких випадках з'являється необхідність підключити його до ТВ, наприклад, для:

  • перегляду фотографій або відео на великому екрані;
  • можливості роботи з веб-сторінками в інтернеті (з повними їх версіями, а не "стислими" під мобільні пристрої);
  • грати в різні новинки ігростроя (можна додати до цього ще й джойстик);
  • перегляду пам'яті телефону, копіювання з неї якихось файлів і т.д.

У цій замітці запропоную кілька найбільш простих способів сполучення ТВ і телефону, для здійснення вищесказаного ☝ (зрозуміло, мова буде йти про сучасних пристроях ...).

І так ...

? Ще по темі!

Як налагодити трансляцію екрану телефону (Андроїд) на ноутбук або комп'ютер по Wi-Fi.

*

Способи підключення телефону до ТВ

За допомогою Wi-Fi мережі

Взагалі, за допомогою Wi-Fi можна підключити телефон до ТБ різними варіантами:

  1. через локальне підключення: тобто обидва пристрої підключаються до Wi-Fi мережі від роутера (наприклад) і "виявляються" в одній локальній мережі. Далі використовуються DLNA / UPnP (на мій погляд це не так зручно і легко, до того ж не у всіх є роутер і т.д. і т.п.);
  2. Wi-Fi Direct (Wi-Fi Miracast): пряме підключення двох пристроїв по Wi-Fi. Це дуже швидко і просто, до того ж не будуть потрібні ніякі додаткові. витрати на перехідники та кабелі (тому цей варіант я і розгляну ?).

Для початку потрібно відкрити настройки телефону, перейти в розділ Wi-Fi і активувати функцію "Wi-Fi Direct" (зазвичай, вона знаходиться в доп. Меню, для відкриття якого, потрібно натиснути по "трьом точкам", див. Приклад нижче ?) .

Включаємо Wi-Fi Direct на телефоні

Далі на телевізорі потрібно перейти у вкладку "Мережа", і також включити Wi-Fi Direct: зазвичай пристрої відразу ж знайдуть один одного. Вам залишиться тільки підтвердити об'єднати пристрої і дочекатися завершення операції.

Wi-Fi Direct - настройка ТВ від LG

Після, все, що буде у вас на екрані телефону - автоматично почне транслюватися на екран телевізора. Зручно ?!

Завдання вирішена!

Зрозуміло , якщо ви хочете повноцінно користуватися ними пару, вкрай бажано до телефону доп. підключити джойстик або клавіатуру (посилання нижче в допомогу).

? Інструкції!

1) Як підключити джойстик до телефону (Android).

2) Як підключити бездротову клавіатуру до комп'ютера і телефону (в т.ч. Bluetooth-версію).

За допомогою HDMI-інтерфейсу

На ряді смартфонів і планшетів є Micro HDMI порти (див. Фото нижче). Якщо ваш апарат також оснащений таким портом - то підключення відбувається досить просто за допомогою звичайного HDMI кабелю!

Телефони з Micro-HDMI портами

Послідовність дій:

  1. купуємо кабель micro HDMI - HDMI (в будь-якому комп'ютерному магазині, можна замовити на AliExpress зі знижкою);
  2. з'єднуємо кабелем телевізор і телефон (вкрай бажано ТВ перед цим вимкнути, тому що порт може згоріти);
  3. включаємо ТБ і відкриваємо меню "Вхід" : вибираємо той порт, до якого підключили кабель від телефону (наприклад, HDMI 2);
  4. далі на телефоні повинна початися авто-підстроювання зображення під дозвіл ТВ. В общем-то, на цьому процес завершений, і все, що буде на екрані телефону - автоматично відобразитися на телевізорі ...

Як підключити телефон до телевізора за допомогою HDMI

? На допомогу!

Чому немає звуку через HDMI на телевізорі, зовнішньому моніторі, приставці - вирішення проблеми

*

За допомогою USB

без перехідника

В цьому випадку телефон буде використовуватися як флешка (тобто на ТБ можна буде переглянути пам'ять телефону і відкрити потрібні фото, відео, файли ...).

Весь процес підключення досить простий. Для початку потрібно з'єднати ТВ і телефон звичайним USB-кабелем (такий іде в комплекті до будь-якого телефону, використовується для зарядки).

Кабель Micro USB - USB

Підключаємо пристрій USB-кабелем до ТВ

Далі, в настройках телефону потрібно дати дозвіл на перегляд файлів в його пам'яті (зазвичай, це меню, як на скрині нижче, спливає автоматично при підключенні пристрою через USB).

Дозволяємо передачу і перегляд файлів

Після, в настройках телевізора слід відкрити вкладку "вхід" і вибрати USB. Див. Приклад нижче.

На ТВ відкриваємо вкладку USB

Якщо підключення пройшло успішно - ви зможете працювати з пам'яттю телефону. Однак, не можу не відзначити, що деякі пристрої ніяк і не в якому разі не хочуть сполучатися ... ☝

Вибираємо потрібний файл з накопичувача / Меню ТВ

*

З перехідником Micro USB на HDMI

У китайських онлайн-магазинах у продажу є спец. перехідники з Micro USB на HDMI (Display Port). Завдяки їм можна передавати зображення з екрану мобільного телефону на ТБ (підключення буде аналогічно, як ніби-то у вас на телефоні є HDMI). Див. Фото нижче.

Адаптер Micro USB на HDMI

Правда, варто відзначити, що для більшості подібних перехідників телефон (планшет) повинен підтримувати технологію MHL *.

* MHL  - Mobile High Definition Link (мобільний аудіо-відео інтерфейс). Ця технологія об'єднує в собі відразу два інтерфейси: HDMI і Micro USB. Використовується для підключення мобільних гаджетів до телевізорів і моніторів з високою роздільною здатністю Full HD (і вище). Зрозуміло, підтримують її далеко не всі апарати ...

Телефон повинен підтримувати MHL

Дізнатися, чи є підтримка вашим телефоном MHL можна за допомогою спец. додатки - MHL Checker (посилання на Google Play). Після його запуску - воно автоматично проведе тест апарату і покаже вам на екрані результат (на моєму скрині нижче телефон не підтримує підключення по MHL).

MHL Checker - перевірка телефону

*

Якщо є чим доповнити - чіркну хоч пару слів в коментарях ...

На сім мені пора, удачі!

?

Перша публікація: 25.12.2019

Коригування: 25.05.2020