Способи підключення до Інтернету: що краще і яке вибрати

Доброго часу!

Росія - країна велика, і проблема зв'язку різних куточків нашої країни, завжди була актуальною. З розвитком інтернет-технологій, ця проблема частково вирішується, однак і тут ще далеко не все просто ...

У цій статті я вирішив розглянути різні способи підключення до мережі Інтернет. Чи не ставлю за мету розповісти всі тонкощі кожного варіанта. Мабуть, місія цієї статті інша - познайомити вас з різними варіантами і способами підключення, можливо, наштовхнути на думку щось пошукати трохи краще ...

Просто, свого часу я сильно дивувався, як люди ще примудряються "сидіти" на Dial-Up підключення, коли до нашого міста вже як пару років прийшли провайдери з "виділенки" (Ethernet). Виявляється, багато хто просто ще не знали, що можна практично безкоштовно підключитися до цього Інтернет-провайдеру і отримати швидкість в десятки разів вище!

І так, спогади завершую, і переходжу до теми ...

*

Як підключитися до Інтернету. Плюси / мінуси різних способів

Підключення по телефонній лінії (ADSL або Dial-Up)

Найбільш поширений тип підключення до інтернету. Звичайна телефонна лінія є скрізь - практично в кожному населеному пункті (спасибі країні Рад за електрифікацію і телефонізацію).

Dial-Up

Паралельно до вашого телефонного апарату (до телефонної лінії) підключається модем (як другий телефон). Далі у операторів, зазвичай, є спеціальні номери, за якими можна отримати доступ в інтернет (набравши їх з модему, зрозуміло).

Взагалі, зауважу, що цей спосіб поступово "відмирає" і йде в небуття: у нас в країні, все-таки, прийнята програма з розвитку та прокладки мережі навіть у віддалені райони.

Dial-Up - приблизна схема підключення

плюси:

  1. висока доступність (можна підключитися до інтернету навіть у багатьох віддалених селах нашої країни);
  2. низька вартість обладнання (потрібен тільки модем, який в китайських магазинах можна знайти дешевше, ніж за 100 руб.!).
  3. підключитися можна самостійно: досить купити модем, з'єднати його з телефонною лінією і налаштувати підключення на ПК.

мінуси:

  1. дуже низька швидкість (до 56/128 Кбіт / c). Досить хіба тільки для перегляду сторінок (про завантаження файлів годі й мріяти);
  2. висока вартість;
  3. низька стабільність підключення: зв'язок частенько рветься;
  4. телефон буде зайнятий (при виході в інтернет).

Доповнення!

Можливо вам стати в нагоді стаття про те, як перевести Мбіт / c в МБ / c (або чому підключився до Інтернету за тарифом 100 Мбіт / с, а качаю тільки по 10 МБ / с) - //ocomp.info/skolko-megabit-v -megabayte.html

ADSL

Цей спосіб також використовує телефонну лінію, проте має істотну перевагу: телефон не буде зайнятий в процесі робіт з інтернетом, і він забезпечує набагато вище швидкість (до 8 Мбіт / c).

ADSL - приблизна схема підключення

З мінусів: дорожча вартість обладнання (ніж при Dial-Up підключення), і неможливість (у більшості випадків) налаштувати підключення самостійно без фахівців оператора, до якого збираєтеся підключатися.

Виділена лінія (Ethernet, GPON, DOCSIS)

Ethernet / GPON

Найбільш поширений тип підключення до Інтернет у всіх великих містах. До вас в квартиру прокладається кабель (на зразок телевізійного, тільки в ньому більше жилок), який підключається або безпосередньо до мережевої карти комп'ютера / ноутбука, або до Wi-Fi роутера (для створення бездротової мережі в квартирі).

Орієнтовна схема підключення (роутера може не бути - тоді Ethernet кабель підключається безпосередньо до мережевої карти ПК)

плюси:

  1. висока швидкість передачі даних (до 100 Мбіт / c при Ethernet, і до 1 Гбіт / c при GPON підключенні (оптоволокно)). До речі, зустрічається ще один популярний тип підключення FTTB - це "оптика", простягнута до вашого будинку (але не до квартири!);
  2. низька вартість послуг (безлімітне підключення коштуватиме всього кілька сотень рублів на місяць);
  3. стабільна і якісний зв'язок, з низьким пінгом, що дуже важливо для любителів ігор (одна з найбільш стабільних на сьогоднішній день);
  4. практично нічого не потрібно докуповувати: мережева карта є в кожному сучасному ПК (а Wi-Fi роутер компанії часто надають безкоштовно ...).

мінуси:

  1. необхідність прокладки кабелю в квартиру / будинок;
  2. доступно тільки в щодо великих містах (причому, якщо у вас новий або віддалений район - цілком може так стати, що жоден оператор не підключив ваш будинок).

За коаксиальному (телевізійному) кабелю (DOCSIS)

Цей тип підключення мало поширений в нашій країні. Підключення до інтернету здійснюється через телевізійний кабель (КТВ), забезпечується швидкість до 42 Мбіт / c (погодьтеся, що не багато, з огляду на сучасні реалії).

Орієнтовна схема підключення DOCSIS

Принцип приблизно наступний: до телевізійного кабелю підключається спец. кабельний модем - один вихід йде до ПК (лунає інтернет), інший до ТВ. Працювати з інтернетом можна паралельно з переглядом ТБ-передач (одне іншому не заважає!).

Взагалі, даний тип підключення більше використовується в спальних і віддалених районах, де просто немає іншого вибору (скажімо, Ethernet). Ну або в тих випадках, коли вже користуєтеся послугами КТВ і немає бажання (можливості) прокладати ще один кабель в квартиру (наприклад, необгрунтовано дорого).

Бездротовий та мобільний доступ в інтернет (GPRS, EDGE, 3G / 4G, WiMax і ін.)

Найбільш передове і одне з найбільш розвиваються напрямків. Навіть не беруся виділити якийсь з видів підключення окремо. Мабуть, слід загострити увагу на 3G / 4G тому "Це" є в кожному сучасному телефоні ...

Взагалі, зараз будь-який смартфон здатний не тільки сам вийти в мережу інтернет, але і розшарити (роздати) його на сусідні ПК / ноутбуки / інші смартфони. У багатьох великих містах, найбільш поширене покриття 3G / 4G (4G забезпечує швидкість до 100 Мбіт / с і вище (на практиці швидкість "танцює" в різних районах міста, і добре, якщо вона буде 20-30 Мбіт / с)).

Для підключення комп'ютера до інтернету через смартфон, досить: підключити його до USB-порту, а на смартфоні активувати режим модему (в кожному сучасному пристрої воно є). Також на смартфоні через режим модему можна створити Wi-Fi мережу і роздавати за допомогою неї інтернет (всі, хто до неї підключаться, також отримають доступ до мережі Інтернет). Див. Скріни нижче.

Підключаємо телефон до комп'ютера за допомогою USB кабелю

Див. На кут екрану телефону (4G мережа була знайдена)

Режим модему є в кожному сучасному смартфоні

Доповнення!

Можливо вам знадобиться інструкція: як з Android роздавати інтернет на комп'ютер або ноутбук - //ocomp.info/razdavat-internet-s-android.html

Зазначу, що зараз також популярні модеми (у вигляді флешок), які можна підключити до будь-якого ПК / ноутбуку до USB-порту. Забезпечують досить непогану якість зв'язку.

Мегафон-модем підключений до ноутбука (не в якості реклами!)

Плюси моб. інтернету:

  1. немає необхідності нічого докуповувати (якщо не беремо до уваги спец. модеми);
  2. інтернет можна дуже швидко роздати для будь-якого пристрою (в тому числі, навіть в дорозі або на природі);
  3. досить велика зона покриття (можна використовувати в тій місцевості, де нічого іншого більш немає);
  4. останнім часом все більше з'являється безлімітних тарифів.

мінуси:

  1. зв'язок коштує в кілька разів дорожче, ніж та ж виділена лінія;
  2. часто високий пінг, що не підійде більшості любителів мережевих ігор (взагалі, якість зв'язку залежить від району і віддаленості від вишки);
  3. не така висока швидкість, в порівнянні з іншими типами підключення.

Супутникове з'єднання

Це не дуже популярний тип підключення (дуже дорого), і використовується лише в віддалених куточках країни, де просто немає іншої альтернативи. Швидкість доступу сильно залежить від устаткування, яке вам буде надано. З найголовніших мінусів цього типу підключення, яку варто відзначити - це наявність дуже високого пінгу: мінімум 250 мс (це дуже багато)!

Супутниковий інтернет - приблизна схема

плюси:

  1. можливість установки в практично будь-якій точці країни;
  2. незалежність від наземних каналів зв'язку.

мінуси:

  1. дуже високий пінг (250 мс і вище) - майже неможливо грати в мережеві ігри або розмовляти по IP-телефонії;
  2. висока вартість обладнання та оплати послуг;
  3. необхідність в узгодженні установки обладнання (не завжди і не скрізь);
  4. громіздке і складне обладнання (самостійно не встановите і не налаштуєте).

PS

Можливо, що все це (що я написав в цій статті) скоро не буде мати ніякого сенсу ... Це я про слова Ілона Маска, який обіцяв, що через кілька років, він покриє Землю супутниками і надасть майже всім жителям планети безкоштовний і швидкий доступ до Інтернету! Заманливо!

Однак, особисто я вважаю, що в його словах не обійшлося без реклами і пафосу: Землю то може бути вони і покриють супутниками, але буде це років через 15-20 (мінімум) ...

*

На цьому у мене все. Успіхів!