Як заблокувати дзвінки з невідомих і прихованих номерів на Android

Доброго часу доби!

Останнім часом просто якась епідемія голосового спаму: постійно дзвонять з пропозицією взяти кредитну карту, підключитися до іншого Інтернет-провайдеру, якісь опитування, а іноді і просто тиша в трубці ...

Чесно кажучи, для мене загадка, чому до цих пір не заборонять цього робити (принаймні всім великим компаніям), або не заблокують подібних ділків на рівні операторів. Хоча, "Якщо зірки запалюють, значить це комусь потрібно ..." .

Загалом , одним з рішень цієї проблеми може стати настройка телефону в спец. режим: він буде скидати все виклики з невідомих номерів - тобто тих, яких немає у вашій записній книжці (що не внесені до контакти).

Всі потрібні налаштування можна задати досить швидко: на все-про-все піде близько 2-3 хв. Власне, в цій замітці приведу кілька способів, як це все можна зробити.

І так ...

*

варіанти блокування

Для Huawei (Honor)

Одні з найпопулярніших апаратів на нашому ринку (тому статтю почну з них). В їх ПО вже є вбудовані функції для вирішення такого завдання (що не може не радувати ?).

Як це робиться:

 1. спочатку потрібно відкрити журнал дзвінків (просто натисніть на значок з "трубкою");
 2. далі в верхньому меню вибрати значок з "трьома крапками" і перейти в меню "Заблоковано" ;
 3. після перейти в розділ "Правила блокування викликів" .

Правила блокування викликів

У цьому розділі можна включити блокування всіх незнайомих і прихованих номерів. Після цього всі дзвінки з номерів, яких немає у вашій телефонній книзі, будуть скидатися (їм буде надсилатися сигнал "лінія зайнята").

Блокувати всі незнайомі номери

Таким чином, ці дзвінки і вас не будуть відволікати, і лінію ніхто не буде позичати ...

для Xiaomi

Ще один дуже відомий китайський бренд. В їх ПО також є подібна опція, правда, задається вона трохи інакше:

 1. спочатку потрібно відкрити "Налаштування" і відкрити розділ "Додатки" ;
 2. далі перейти до підрозділу "Системні додатки / Установки дзвінків / Налаштування антиспаму / Блокування викликів". Див. Скріншот нижче;
 3. після активуйте блок від незнайомих і прихованих номерів (приклад нижче).

Блокувати виклики від незнайомих (Xiaomi)

Чистий Андроїд (Samsung, Bright & Quick, Google Pixel / Nexus і ін.). Чорний і білий списки

Якщо у вас апарат не від Xiaomi або Huawei - швидше за все в ньому немає вбудованих функцій для блокувань викликів. Але відключити всі небажане можна і за допомогою функції "Не турбувати" * на "чистому" Android (до того ж є спосіб з установкою спец. Додатки, про нього в наступному розділі статті).

І так:

1) спочатку переходимо в розділ "Настройок" і відкриваємо розділ "Звуки і повідомлення / Режими оповіщення" .

Звуки і повідомлення - режими оповіщення

2) Після переводимо режим повідомлення в "Тільки важливі оповіщення" і вказуємо, що до них відносяться лише ваші "контакти" . Як це виглядає показано на прикладі нижче.

Тільки важливі оповіщення (Android 6.0)

До речі!

У більш нових версіях Android (8.0 / 9.0) це меню може виглядати дещо інакше. Необхідно відкрити розділ налаштувань "Звуки" і включити режим "Не турбувати" (причому, серед пріоритетних викликів поставити "Контакти" , приклад нижче).

Не турбувати (Android 9.0)

3) Крім цього, є в настройках Android чорні і білі списки. Їх складання може бути кілька утомливих, але тим не менш, спосіб-то в деяких випадках вельми робочий ...

Щоб задіяти його: зайдіть в меню набору номера (просто натисніть на ✆), після потрібно клацнути по трьом точкам і перейти в "Налаштування" .

налаштування викликів

Далі скористайтеся одним з меню:

 1. або "Чорний список" - все, хто в нього занесений, не зможуть додзвонитися до вас;
 2. або "Фіксований набір" - все, хто не знаходяться в цьому списку, не зможуть вас потурбувати.

Чорний список користувачів та фіксований набір (білий список)

Універсальний варіант (за допомогою спец. Додатків)

Якщо за допомогою вбудованих функцій (представлених вище) вам не вдалося вирішити проблему - можна вдатися до спец. додатків. Їх арсенал функцій набагато багатша, ніж проста блокування ... Пару з них наведу нижче.

Чорний список

Посилання на Play Google: //play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

Блок SMS і дзвінків з невідомих номерів

Додаток "Чорний список" призначено для швидкого і простого блокування будь-яких небажаних дзвінків і SMS (як просто з невідомих номерів, так і по вашим створеним списками).

Зазначу, що дзвінки блокуються тихо і без будь-яких повідомлень на екрані телефону (тобто ви можете не відволікатися і спокійно працювати за апаратом в цей час).

Також не можна не відзначити і наявність фільтрів, які дозволяють блокувати всі дзвінки з номерів, що починаються з певних цифр (іноді і це потрібно).

Загалом, рекомендую до ознайомлення!

Не дзвони мені - блокіратор дзвінків

Посилання на Play Google: //play.google.com/store/apps/details?id=com.mglab.scm

Блокування всіх підозрілих номерів

Ця програма відрізняється насамперед тим, що в його арсеналі є база даних "поганих" номерів (в тому числі вона формується іншими користувачами, коли вони ставлять оцінку (втім, це можете робити і ви)). Завдяки такій ось "соціальний захист" всі погані номери дуже швидко потрапляють в стоп-лист, і ви захищені від них.

Що стосується блокувань, то програма може:

 1. заблокувати всі незнайомі і приховані дзвінки;
 2. заблокувати вихідні дзвінки на платні і закордонні номери;
 3. блокувати роботу з номерами, у яких низька оцінка від інших користувачів;
 4. використовувати і працювати по вашим власним чорних списків.

Важливо: програма не блокує номери, занесені в ваш список контактів.

Пару слів про режим «Не турбувати» *

Незважаючи на те, що практично у всіх сучасних версіях Android є функція "Не турбувати" - не можу не відзначити, про одне її відмінність від блокування.

Так ось, при залученні "Не турбувати" той, хто телефонує вам абонент буде чути довгі гудки, а ваш телефон буде "мовчати". Зрозуміло, телефонна лінія при цьому буде зайнята (ніхто інший вам додзвонитися в цей час не зможе).

При блокуванні ж - той, хто телефонує вам абонент відразу ж почує короткі гудки. З одного боку це навіть краще: ваша лінія не буде зайнята всяким спамом, і хтось інший зможе додзвонитися, з іншого ж - той, хто телефонує швидко може здогадатися, що він занесений в чорний список .

Сказати який варіант і коли буде краще - важко ... Все залежить від того, кого ви блокуєте:

 • якщо це знайомий вам людина - то, напевно, режим "Не турбувати" буде краще в більшості випадків (так він не відразу зрозуміє, що занесений до чорного списку ...);
 • якщо це відвертий "спам" - то краще повне блокування (щоб не займали лінію).

*

На цьому поки все ...

Успіхів!

?