Як передавати файли (фото, відео, контакти та ін.) З телефону на телефон (навіть якщо у них немає SIM-карти і інтернету)

Доброго часу!

Не так давно у мене на блозі була замітка про передачі даних з ноутбука на ноутбук, тепер буде про телефонах ... ☝

Взагалі, завдання перекинути певні дані з одного телефону на інший не така вже й рідкісна - причому, часом обидва ці телефону можуть бути вашими (наприклад, при покупці нового апарату).

У цьому випадку, до речі, один з апаратів часто взагалі не підключений до інтернет, і у нього немає SIM-карти (що в деяких випадках ускладнює передачу контактів).

У цій невеликій замітці буде наведено кілька простих способів вирішити цю задачу (з скріншот кожного кроку). Кілька прикладів нижче представлять як можна передати фото, відео, документи та ін. Інформацію буквально за 2-3 натискання по екрану. ?

І так ...

*

Передача даних з телефону на телефон

Перенесення контактів (записної книжки)

Мабуть, це перше, з чого слід почати ...

Якщо у вас немає інтернету і ви не можете синхронізувати свої контакти з обліковим записом Google (а цей спосіб, на мій погляд, найкращий), то можна скористатися штатною функцією Android (Імпорт / експорт). Знаходиться вона в записнику, у вкладці "Ще" , див. Картинку нижче.

Для довідки! 

Імпорт - це ті дані, які приймаємо.

Експорт - це ті дані, які відправляємо.

Імпорт / Експорт контактів

Далі потрібно вибрати варіант експорту (на SIM-карту або SD-карту), вказати які контакти передати (з месенджерів або пам'яті телефону), і, власне, відправити їх ...

Збереження контактів на SD карту

Після, встановити SD-карту (або SIM-карту) з одного телефону в інший і провести аналогічно операцію "Імпорту" . В общем-то, все це відбувається досить просто і швидко, якщо залишилися питання - див. Статтю по посиланню нижче ...

? На допомогу!

Як перенести контакти зі старого телефону на новий (Андроїд) - //ocomp.info/perenesti-kontaktyi-so-starogo-telefona.html

Перенесення файлів (фото, відео та ін.)

За допомогою SD-карти, USB-флешки

Якщо обидва телефони підтримують установку SD-карти - практично будь-які файли можна перекинути з допомогою неї (щоб зараз в онлайн-магазинах можна придбати SD, розміром більше 100-200 ГБ, а це більше, ніж пам'ять телефону!).

В тему! Китайські онлайн магазини з найдешевшими цінами: //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Установка MicroSD карти на 128 GB в смартфон

Сам процес копіювання виглядає досить просто: спочатку потрібно запустити додаток "Файли" (або "Провідник").

Знаходимо зображення, які хочемо скопіювати на SD-карту

Далі знайти потрібні файли, виділити їх, і використовувати інструмент "Копіювати / Вставити" . Див. Приклад на зображенні нижче.

Виділяємо елементи, тиснемо копіювати і переходимо на SD-карту

Після завершення операції копіювання, вимкніть телефон і переставте SD-карту в інший апарат.

Завдання виконано - фотки на SD-карті

Якщо телефони SD-картка може не підтримувати  - можна скористатися USB-флешкою (правда, для її підключення до телефону знадобиться спец. USB OTG адаптер. Знайти можна в китайських онлайн-магазинах).

До речі, ще кращий варіант - придбати універсальну флешку, яку можна підключати як до звичайного USB-порту, так і до Micro-USB. Див. Фото нижче.

? На допомогу! 

Як підключити флешку до планшета (смартфону) на Android через Micro-USB порт - //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Зараз у продажу є флешки, які можна безпосередньо приєднувати до ПК або планшету

Що стосується безпосередньо перенесення файлів - то після підключення такої флешки вона буде видна в додатку "Провідник" ( "Файли"). І вся операція передачі інформації буде зводиться до "Копіювати / вставити" ... ?

Провідник / Android

Wi-Fi Direct (пряме Wi-Fi підключення)

Цей спосіб може виручити в тому випадку, якщо у вас немає інтернет-підключення (на одному з телефонів), немає SD-карт і USB-флешок - а дані передати все-таки потрібно ...

В цьому випадку відкрийте настройки Android на обох апаратах, включите роботу Wi-Fi, і задійте функцію "Wi-Fi Direct" (вона знаходиться в розділі доп. Налаштувань, см. Скріни нижче).

Налаштування Android - розділ Wi-Fi

Далі обидва апарати знайдуть один одного - вибравши один з них, натисніть "Підключитися".

підключитися

Якщо зв'язок буде встановлена, навпаки моделі апарата ви побачите статус "Підключено" . Див. Приклад нижче.

Далі залишилося тільки виділити потрібні файли, і натиснувши "Поділитися" ( "Передати") вибрати варіант "Wi-Fi Direct" . Завдання виконано ... ?

Передача файлів по Wi-Fi Direct

До речі!

Якщо раптом при передачі файлів за допомогою прямого підключення по Wi-Fi виникнуть помилки (а таке іноді трапляється при використанні апаратів від різних виробників) - використовуйте програму File Drop.

Працювати з ним дуже просто: після установки на обидва апарати - воно автоматично зробить пару, а потім ви зможете, натиснувши кнопку "Send" , відправляти будь-які файли з одного телефону на інший. Див. Картинки з прикладами нижче.

Додаток Filedrop на телефоні (вибір файлів для відправки)

Accept - прийняти файл

Передача через e-mail повідомлення

Це один з найбільш універсальних і швидких способів для обміну будь-якими типами файлів і з будь-якими пристроями. Сучасні сервіси пошти дозволяють "приєднувати" до листів досить великі файли (наприклад, сервіс від Yahoo дає 1 ТБ під пошту!).

? Рекомендую встановити на телефон додаток Яндекс-пошти. Посилання на Play Google.

Взагалі, весь процес гранично простий: спочатку потрібно виділити ті файли, які хочете комусь передати (в своєму прикладі я взяв кілька фото), потім натиснути на кнопку "Відправити" і вибрати спосіб "Яндекс-пошта" .

Надіслати по Яндекс-поштою - Android

Далі залишилося-то вказати e-mail того, кому відправляєте (до речі, пошту можна відправити і собі, а потім з іншого пристрою її переглянути), доповнити повідомлення іншими файлами (інструмент "Скрепка") і натиснути кнопку "Відправити" . Все, вся операція зайняла 3 кліка по екрану!

Відправляємо пошту!

? На допомогу!

Яндекс-пошта: як завести e-mail і увійти в свій ящик. Поштовий сервіс: створення правил від спаму, вибір теми, установка пошти на телефон (щоб повідомлення були як SMS-ки) - //ocomp.info/yandeks-pochta-nastroyka-full.html

За допомогою месенджерів Viber, Telegram, Skype і ін.

Один з найбільш очевидних і поширених способів для передачі картинок, фото, коротких відео, невеликих файлів. Швидкість передачі часто залежить не тільки від вашого інтернет-підключення, а й від роботи самого месенджера ...

Вся відправка зводиться до того, щоб в повідомленні замість тексту вибрати картинку - в Viber це робиться через доп. Нижнє меню. Див. Приклади на картинках нижче.

Viber - приклад відправки картинки, файлу

За допомогою Bluetooth

Спосіб з одного боку досить універсальний, з іншого - клопіткий (в деяких випадках перш ніж настроїш Bluetooth сполучення - витратиш набагато більше часу, ніж на всі попередні варіанти).

Плюс, зв'язок по Bluetooth нерідко рветься, особливо при передачі великих файлів.

У загальному вигляді, вся настройка для початку передачі виглядає так:

1) Спочатку на обох телефонах включаємо Bluetooth. В ідеалі телефони повинні відразу ж побачити один одного: далі залишиться вибрати знайдений апарат і погодитися на пару (на обох апаратах). Див. Приклад нижче.

сполучення телефонів

2) Далі на одному з телефонів слід вибрати кілька файлів і натиснути "Поділитися" ( "Відправити") - як спосіб передачі вибрати Bluetooth.

Передача по Bluetooth - Android

3) На другому телефоні необхідно погодитися з прийняттям файлів (з'явиться відповідне вікно). Далі почнеться процес завантаження, швидкість залежить як від версії Bluetooth, так і від відстані між телефонами.

Прийняти файли!

*

На сім поки все ...

Вдалої роботи!